Baltijas Baseini/Pasēdēšana - OlyBet Izaicinājuma kausa Čempioni!

EBL | entuziasti.com 26.04.2023
Baltijas Baseini/Pasēdēšana - OlyBet Izaicinājuma kausa Čempioni!

Par 3. vietu

 

"Vienradži" – "ASK Patria" 88:86
(19:25; 24:25; 23:16; 22:20)

 

Jau piektajā sekundē punktus guva "ASK Patria", kas kopumā demonstrēja labāku sniegumu pirmajā ceturtdaļā. "Vienradžiem" uz pusi izdevās sadeldēt savu deficītu uz tablo, bet tad sekoja ASK desmit punktu izrāviens, kas deva +14. Lielākā rezultāta starpība bija 18 punkti, taču "Vienradži" puslaika izskaņā veica 13:0 izrāvienu. Dodoties puslaika pārtraukumā, uz tablo bija 43:50.

 

Ar vēl vienu izrāvienu komanda izcēlās otrā puslaika sākumā, kad guva deviņus punktus pēc kārtas, uz brīdi pārņemot vadības grožus. Visu atlikušo laiku jau bija īstas šūpoles, jo bieži notika vadības maiņa, bet pirms ceturtās ceturtdaļas uz tablo neizšķirts – 66:66. Abas komandas izšķirošā nogriežņa ievadā izcēlās ar vairākiem precīziem tālmetieniem.

 

100 sekundes pirms mača beigām "ASK Patria" panāca +3. Nepagāja ilgs laiks, kad jau "Vienradži" bija priekšā, taču minūti pirms fināla sirēnas vadībā ASK. Aukstasinīgi nospēlēja "Vienradzis" Kārkliņš, kurš ar precīzu tālmetienu izvirzīja vadībā savējos ar +2. Vairākas reizes ASK devās izpildīt soda metienus, bet otrie metieni nebija precīzi, tomēr pašiem izdevās arī tikt pie bumbas, taču tālmetiens pie -1 nebija sekmīgs. "Vienradži" pasniedza dāvanu, pieļaujot kļūdu, tomēr Drengera, Zarumbas un Leļa metieni nebija sekmīgi. Divas sekundes pirms beigām "Vienradzis" Vilcāns devās izpildīt soda metienus. Pirmais bija precīzs, bet otro speciāli meta garām, tomēr tas bija tik neprecīzs, ka ASK pavērās iespēja vēl vienam uzbrukumam. Zarumba meta tālo, tas nebija precīzs, un "Vienradži" izcīnīja trešo vietu.

 

Labākais "Vienradžu" spēlētājs bija Jānis Vilcāns, kurš guva 30 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, kamēr Reinim Eglem 12 punkti, 13 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākie "ASK Patria" rindās ar 31 un 29 punktiem bija attiecīgi Dāvis Piuss un Kristiāns Zarumba (viņam arī 13 bumbas un piecas piespēles).

 

Fināls

 

"Farmers Paradise" – "Baltijas Baseini/Pasēdēšana" 86:95
(21:16; 25:24; 21:30; 19:25)

 

Iespējams, ka fināla mandrāža neļāva "Baltijas Baseiniem" gūt punktus pirmajā ceturtdaļā, ko izmantoja "Farmers Paradise", kas izvirzījās vadībā ar 13:0. Pie punktiņiem sāka tikt arī "Baseini", taču rezultāta starpība turējās robežās līdz astoņiem punktiem. Īstajā brīdī atvērās "Baseinu" spēlētājs Artūrs Lūsis, kurš ar vairākiem precīziem metieniem sadeldēja "Farmers Paradise" pārsvaru līdz diviem punktiem. Dāvis Čoders turēja "Fermeru" latiņu, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 45:40.

 

Otrā puslaika ievadā "Farmers Paradise" vēl turējās priekšā, bet "Baltijas Baseini/Pasēdēšana" ar precīziem tālmetieniem ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā. Lielākais BBP pārsvars bija pieci punkti ceturtdaļā, "Fermeriem" izdevās panākt neizšķirtu, taču līdz ar trešās ceturtdaļas beigām precīzs bija Roberts Kāpostiņš, atgūstot "Baseiniem" +3. Visu ceturto ceturtdaļu BBP atradās vadībā, bet "Farmers Paradise" nekur tālu neļāva viņiem aizdoties.

 

Komandas apmainījās ar precīziem metieniem, bet izšķirošo izrāvienu "Baltijas Baseini" veica aptuveni trīs minūtes pirms beigām. Kāpostiņš realizēja abus soda metienus, "Fermeri" savu izdevību uzbrukumā neizmantoja, bet Kaspars Ivanovs realizēja tālmetienu ar sodu, panākot "Baseiniem" jau +9! "Fermeri" metās uz priekšu atspēlēties, metienus realizēja arī "Baltijas Baseini/Pasēdēšana", kas varēja sākt svinēt pirmo titulu!

 

"Farmers Paradise" pēc revanša varēs doties jau vasaras beigās, jo abas finālistes garantējuši vietu arī 24 stundu basketbola maratonā "Krastu Mačs"!

 

"Baltijas Baseinu/Pasēdēšanas" komandā produktīvākais ar 23 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Artūrs Lūsis, bet Roberta Kāpostiņa kontā 22 punkti. "Farmers Paradise" komandā visu darīja Dāvis Čoders, kuram 25 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles.