BS Jugla - Olybet Sieviešu līgas četrkārtējā čempione!

EBL | entuziasti.com 29.09.2020
BS Jugla - Olybet Sieviešu līgas četrkārtējā čempione!

Par 3. vietu

 

"Avantis" – "Reaļnās puķes/Ropažu novads" 76:48
(17:14; 19:4; 19:15; 21:15)

 

Pirmajās minūtēs vadībā ar 2:6 izvirzījās "Reaļnās puķes", bet nākamos 15 punktus guva "Avantis". Atbildi gan parādā nepalika arī pretinieces, kuras guva 8 punktus pēc kārtas. Bronzas likteni noteica otrā ceturtdaļa. "Ropažu novada" grozs bija noburts, un spēlētājas nespēja realizēt metienus, kamēr pilnīgi pretējas sekmes uzbrukumā bija "Avantis". Uzvarot ceturtdaļu ar 15 punktiem, "Avantis" atradās vadībā pēc pirmā puslaika ar 36:18.

 

Pēc pārtraukuma "Reaļnās puķes" spēja raidīt bumbu grozā, tomēr bija nepieciešama ļoti laba aizsardzība, jo starpība bija liela. Tas gan nenotika, jo "Avantis" izdevās vēl vairāk izrauties priekšā. Bija skaidrs, ka "Avantis" tiek bronzas un atlika tikai noskaidrot spēles galarezultātu. "Reaļnajām puķēm" tā arī neizdevās uzvarēt nevienu no ceturtdaļām, tādējādi "Avantis" triumfēja ļoti pārliecinoši.

 

Labākā "Avantis" spēlētāja bija Ieva Vītola, kura guva 26 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Zane Voļska guva 18 punktus. "Reaļno puķu/Ropažu novada" labā 13 punktus guva Lelde Bērziņa, bet 11 Gunai Zoltnerei (viņai arī 17 atlēkušās bumbas) un Elīnai Annai Brantei.

 

Fināls

 

BK "Kolibri/47.vsk" – BS "Jugla" 59:61
(20:13; 15:19; 15:20; 9:9)

 

Dāmu fināls bija ļoti spraigs. Pirmajā ceturtdaļā labākas sekmes uzbrukumā bija "Kolibri", līdz ar to tika iegūts dažu punktu pārsvars, tomēr "Jugla" atradās turpat blakus. Spēle notika bez lieliem izrāvieniem, starpība bija maza, kas nozīmēja aizraujošu otro puslaiku. Noslēdzoties pirmajām spēles 20 minūtēm, "Kolibri" atradās vadībā ar 35:32.

 

Trešajā ceturtdaļā vadības grožus pārņēma "Jugla", kas pēc 7 punktu izrāviena izvirzījās vadībā ar +8. Nekur tālāk Juglai gan neizdevās aiziet, bet "Kolibri" deva savu atbildi, kas bija 6:0 izrāviens. Sākoties izšķirošajai minūtei, vadībā ar +2 atradās "Kolibri", bet no soda metienu līnijas Jugla samazināja starpību par punktu. "Kolibri" bija lieliska iespēja četrkāršot pārsvaru, tomēr tālmetiens nebija sekmīgs, turklāt otrā laukuma galā Zālīte izvirzīja vadībā "Juglu"! Nākamais "Kolibri" uzbrukums atkal nebija precīzs, "Jugla" iemeta 1 sodiņu (+2). "Kolibri" vēl 2 reizes mēģināja mainīt mača gaitu, tomēr ne divpunktu metiens, ne tālmetiens nesasniedza mērķi, līdz ar to "Jugla" kļuva par čempionēm!

 

Liene Jansone kaldināja BS "Jugla" titulu ar 23 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, bet 10 punktus guva Līga Jansone. Rezultatīvākās BK "Kolibri/47.vsk" spēlētājas ar 14 punktiem bija Marta Leimane (viņai arī 8 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles) un Katrīna Litte.