OlyBet 3. līgā - 1/8 finālos VEFs un Plēsoņas liek favorītiem pasvīst, Pārdaugavas Buki, Pilžņi, MEH izveido lielus pārsvarus un Ikšķile ar Spartu atstāj lielu intrigu

EBL | entuziasti.com 01.03.2023
OlyBet 3. līgā - 1/8 finālos VEFs un Plēsoņas liek favorītiem pasvīst, Pārdaugavas Buki, Pilžņi, MEH izveido lielus pārsvarus un Ikšķile ar Spartu atstāj lielu intrigu

Astotdaļfināls

 

BK "Rimša" – "MEH" 74:94
(24:19; 16:23; 16:29; 18:23)

 

Pēc pirmās spēles: "MEH" +20

 

Izslēgšanas spēļu sākumā neliels pārsvars bija "Rimšas" pusē, tomēr kopumā spēle ritēja punkts punktā. Lielākais "Rimšas" handikaps bija septiņi punkti, taču otrās ceturtdaļas otrajā pusē "MEH" izdevās arī izvirzīties vadībā. Starpība nebija liela un varēja sākt domāt, ka arī turpinājums būs interesants, jo puslaika pārtraukumā komandas devās pie 40:42.

 

Trešajā ceturtdaļā "MEH" sāka audzēt pārsvaru. Komanda aizvadīja rezultatīvāko ceturtdaļu spēlē, kamēr "Rimša" nespēja turēt līdzi. Starpība strauji auga un sasniedza 15 punktus pēc nospēlētām 30 minūtēm, turklāt tas nebija viss. "Rimšai" izdevās no -15 pietuvoties līdz -10, taču uzreiz "MEH" atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas. "Rimšu" sagaida ļoti grūts uzdevums, jo jāatspēlē 20 punktu deficīts, lai nesāktu jau domāt par nākamo sezonu.

 

"MEH" komandā lielisku spēli aizvadīja trīs spēlētāji – Ričards Barkovskis (28 punkti un astoņi precīzi tālmetieni), Artis Penka (25 punkti, 17 atlēkušās bumbas un septiņas pārtvertas bumbas) un Aleksis Ābols (25 punkti un 11 bumbas zem groziem). Andrejs Siliņš guva visvairāk punktu "Rimšas" komandā – 17.

 

"Ikšķile" – "Sparta Logistics" 85:83
(11:18; 26:18; 25:26; 23:21)

 

Pēc pirmās spēles: "Ikšķile" +2

 

Ar lielu apņēmību spēli sāka "Sparta Logistics", kas guva pirmos deviņus punktus. Turpinājumā vēl lielāks izrāviens nesekoja, taču arī starpība būtiski nemazinājās. "Ikšķile" saņēmās otrajā ceturtdaļā, jo uzbrukums bija krietni produktīvāks, kā rezultātā dila starpība uz tablo. Puslaika beigās "Ikšķile" izvirzījās vadībā, panākot 37:36 pēc pirmā puslaika.

 

"Ikšķile" otro puslaiku iesāka ar astoņiem punktiem pēc kārtas, kas deva lielāko pārsvaru mačā jeb +9. "Sparta Logistics" izdevās apslāpēt pretiniekus, un turpinājums jau izvērtās ļoti sīvs. Pēc 30 minūtēm uz tablo abām komandām bija pa 62 punktiem, bet noslēdzošā desmitminūte pagāja bez lieliem izrāvieniem. Galotnē "Ikšķilei" izdevās iegūt divu punktu handikapu, taču skaidrs, ka atbildes mačs būs ļoti interesants.

 

Gūstot 19 punktus, par rezultatīvāko "Ikšķiles" spēlētāju kļuva Jānis Druva, kamēr "double-double" noformēja Alfrēds Rozentāls (13 punkti un 13 atlēkušās bumbas) un Toms Jēkabs Bērziņš (11 punkti un 10 rezultatīvas piespēles). Galvenais spēlētājs "Sparta Logistics" rindās bija Miks Kalniņš – 41 punkts, 13 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

 

"VEFs" – "Koka Roka" 67:73
(19:17; 19:18; 14:23; 15:15)

 

Pēc pirmās spēles: "Koka Roka" +6

 

Mača ievadā abas komandas ar līdzvērtīgu precizitāti realizēja metienus. Izrāviens "VEFam" padevās otrās ceturtdaļas ievadā, kad uz tablo tika panākts 11 punktu handikaps. Prieki gan bija īsi, jo "Koka Roka" sāka īsto basketbolu, ar 12:0 izrāviena palīdzību atspēlējot visus mīnusus. Līdz puslaika izskaņai "VEFs" atguvās un panāca 38:35 vadību pēc pirmā puslaika.

 

Trešajā ceturtdaļā "VEFs", gūstot trīs punktus, pabeidza 9:0 izrāvienu, tomēr turpinājumā iniciatīva lēnām pārgāja "Koka Rokas" pusē. Ceturtdaļas izskaņā komandas handikaps sasniedza sešus punktus, bet pēdējo desmit minūšu laikā sasniedza pat 14 punktu atzīmi. "VEFs" nepadevās un dažus punktus atspēlēja, tādējādi saglabājot intrigu atbildes spēlei.

 

Rezultatīvākais "Koka Rokas" spēlētājs ar 26 punktiem bija Edgars Vanags, bet Kristapa Vanaga kontā 14 punkti, 17 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. VEF komandā produktīvāko sniegumu demonstrēja Reinis Baumanis (21 punkts un 11 atlēkušās bumbas), Andris Ingiļāvičus (16+15) un Normunds Baltais (11+11).

 

"Veselības grupa" – BK "Pilžņi" 46:80
(16:23; 8:24; 10:16; 12:17)

 

Pēc pirmās spēles: BK "Pilžņi" +34

 

Ja ar precīzu metienu mača sākumā izcēlās "Veselības grupa", tad "Pilžņu" izpildījumā sekoja nākamie deviņi punkti. Komanda demonstrēja labāku basketbolu, un "Veselīgie" īsti pretoties nespēja. Iespējams, ka sērijas liktenis tika izšķirts otrajā ceturtdaļā, kad ļoti strauji pieauga rezultāta starpība, pārsniedzot jau 20 punktus. Dodoties atpūtā, uz tablo rezultāts bija 24:47.

 

"Veselības grupai" vajadzēja sākt kaut ko darīt lietas labā, taču "Pilžņi" to nepieļāva, jo notika pretējais, komandai palielinot handikapu. Abas komandas neizcēlās ar ļoti rezultatīvu basketbolu, un "Pilžņi" iekrāja pat +39, bet "Veselīgie" guva spēles pēdējos piecus punktus, visai nosacīti uzlabojot situāciju. Kā šādās reizēs ierasts, "Veselības grupai" jāmeklē Maikla Džordana slepenais dzēriens!

 

Ar 30 punktiem par rezultatīvāko BK "Pilžņi" spēlētāju kļuva Toms Neilands, bet ar 19 punktiem un 16 bumbām zem groziem izcēlās Toms Straudovskis. Rezultatīvākie "Veselības grupas" rindās ar 14 un 12 punktiem bija attiecīgi Jānis Ozols un Roberts Prindulis.

 

"Plēsoņas" – "Lai līst" 80:87
(26:24; 12:15; 9:25; 33:23)

 

Pēc pirmās spēles: "Lai līst" +7

 

Spēles ievadā ar labāku precizitāti izcēlās "Plēsoņas", kas salīdzinoši ātri iekrāja deviņu punktu handikapu. Tikpat ātri saņēmās "Lai līst", kam izdevās praktiski sadeldēt visus mīnusus, bet otrajā ceturtdaļā komanda jau aizgāja pa priekšu. "Lai līst" panāca septiņu punktu handikapu, taču puslaika pēdējos sešus punktus guva "Plēsoņas", rezultātam pēc puslaika esot 38:39.

 

Pēc pārtraukuma komandām bija pretējas sekmes uzbrukumā. "Plēsoņām" izdevās izvirzīties vadībā ar punktu, taču turpinājumā ļoti iespaidīgi spēlēja "Lai līst", kas guva 19 punktus pēc kārtas. "Plēsoņas" sajuta asins garšu un devās atspēlēties. Lielākoties ar Dāvja Silenieka un Sanda Millera pūlēm, "Plēsoņām" izdevās ievērojami sadeldēt deficītu, kas pēc pirmā mača ir tikai septiņi punkti – 80:87.

 

Gūstot 28 punktus, par rezultatīvāko "Lai līst" spēlētāju kļuva Jurģis Engers, bet lielisks sniegums arī Nikam Gaigalietim, kura kontā 16 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un 19 rezultatīvas piespēles. Vairāk nekā pusi no visiem "Plēsoņu" punktiem guva Dāvis Silenieks – 41.

 

BK "Virca" – "Pārdaugavas Buki" 63:109
(10:26; 22:30; 12:23; 19:30)

 

Pēc pirmās spēles: "Pārdaugavas Buki" +46

 

"Mežaparka" zālē bija ļoti skaļi, jo "Buku" fani bija gatavi kārtīgi atbalstīt komandu. "Virca" tam nebija gatava, kamēr "Buki" lidoja jau no pirmajām minūtēm. Komanda guva 13 punktus pēc kārtas, un tas otrās ceturtdaļas pirmajā pusē deva 27 punktu handikapu. Drīz vien savu lielāko izrāvienu veica "Virca", taču starpība bija liela. Pēc pirmā puslaika 32:56 uz tablo.

 

Otrajā spēles daļā nekas būtiski nemainījās, izņemot rezultāta starpību. "Vircai" visai liela mīkla bija pretinieku aizsardzība, kamēr Pārdaugavas spēlētāji turpināja krāt punktus. "Buki" bija gatavi izbeigt jebkādus jautājumus par sērijas iznākumu jau pirmajā mačā, un tas viņiem arī visai labi izdevās. Starpība tikai auga, beigās apstājoties pie 46 punktiem.

 

Pavisam tuvu "triple-double" bija "Pārdaugavas Buku" spēlētājs Roberts Rozenšteins (23 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles), bet pa 20 punktiem pievienoja Arvis Dronka un Artūrs Krasts. Bīstamākais "Vircas" spēlētājs uzbrukumā bija Jēkabs Belevičs – 26 punkti.

 

"Klīrenss" – "Kūpers" 62:81
(13:19; 18:14; 11:25; 20:23)

 

Pēc pirmās spēles: "Kūpers" +19

 

Jau pirmajās minūtēs savu varējumu sāka demonstrēt "Kūpers". Piecu minūšu laikā ielaižot tikai četrus punktus, "Kūpers" panāca desmit punktu pārsvaru. "Klīrenss" izdevās atgūties, nepalaižot pretiniekus pārāk tālu, taču visu laiku priekšā bija "Kūpers". Komandu starpā pēc aizvadītām 20 minūtēm bija tikai divi punkti – 31:33.

 

Vēl pirmajās trešās ceturtdaļas minūtēs bija līdzvērtīga cīņa, bet turpmākās minūtes pagāja "Kūpera" zīmē. Komanda guva ceturtdaļas pēdējos 13 punktus, tādējādi pārsvars sasniedza +16. "Klīrenss" nonāca sliktā situācijā, no kuras tā ari īsti neizdevās atkopties. Lielākā starpība bija 22 punkti, bet pēc pirmā mača "Kūperam" pieder +19.

 

Deiviss Zāģeris bija galvenais punktu guvējs "Kūperam", kopā sakrājot 21 punktu, bet Arvja Baltgalvja rēķinā 15 punkti un 15 atlēkušās bumbas. Juris Joņins bija vienīgais "Klīrenss" spēlētājs, kurš sasniedza desmit gūto punktu robežu, izceļoties ar 12 punktiem un sešām pārtvertām bumbām.