OlyBet 3. līgas 1/8 fināla atbildes spēļu apskats

EBL | entuziasti.com 06.04.2022
OlyBet 3. līgas 1/8 fināla atbildes spēļu apskats

"Lai Līst" – "Mpire" 75:70
(23:16; 20:8; 15:22; 17:24)

 

Divu spēļu summā: "Lai list" +12

 

Tas, ka "Lai Līst" uzvarēja pirmo spēli ar septiņiem punktiem, liecināja par interesantu atbildes maču, tiesa, jau no pirmajām minūtēm "Lai Līst" spēlēja labāk un pirmās ceturtdaļas beigās panāca septiņu punktu pārsvaru, kas būtiski pieauga otrajā ceturtdaļā. Gūstot 14 punktus pēc kārtas, LL panāca +21 uz tablo (summā +26), bet puslaika pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 43:24.

 

"Mpire" nebija gatava noslēgt sezonu un pamazām deldēja mīnusus, pirms ceturtās ceturtdaļas pietuvojoties līdz -12 (summā -19). Izšķirošo desmit minūšu laikā starpība nemazinājās tik ātri kā vēlētos, un viss liecināja par "Lai Līst" triumfu. Uz tablo "Mpire" pietuvojās līdz minimumam, taču sērijas iznākums bija skaidrs.

 

"Lai Līst" komandā par rezultatīvākajiem spēlētājiem ar 17 punktiem kļuva Toms Kārlis Broks un Niks Gaigalietis. Produktīvākais "Mpire" rindās ar 24 punktiem un 19 atlēkušajām bumbām bija Mārtiņš Ozols.

 

"MEH" – BK "Rimša" 71:76
(16:22; 27:16; 13:27; 15:11)

 

Divu spēļu summā: "MEH" +13

 

Pirmo maču "MEH" uzvarēja ar 18 punktiem, turklāt arī atbildes maču labāk iesāka "MEH", kas panāca sešu punktu handikapu, bet līdz ceturtdaļas izskaņai "Rimša" atspēlējās un par trešdaļu sadeldēja deficītu summā. Labais sniegums neturpinājās otrajā ceturtdaļā, un "MEH" izdevās atgūt iniciatīvu. Pieci punkti uz tablo (43:38) un 23 punkti summā šķīra komandas pēc pirmā puslaika.

 

Trešajā ceturtdaļā "Rimša" uzsāka vēl vienu izrāvienu, kas bija krietni veiksmīgāks nekā iepriekš, jo no lielā deficīta summā bija palikuši vairs tikai seši punkti. Intriga sērijā bija dzīva, pēdējās piecās minūtēs "Rimša" bija jāatspēlē deviņi punkti, taču "MEH" nespēlējās ar uguni un nokārtoja uzvaru summā, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

 

Gūstot 22 punktus, par rezultatīvāko "MEH" spēlētāju kļuva Kristaps Brēmers, bet Artis Penka izcēlās ar 16 punktiem, 19 atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm. Rihards Polis bija rezultatīvākais BK "Rimša" spēlētājs – 23 punkti.

 

"Koka Roka" – "Skonto plan" 110:74
(30:16; 20:14; 30:25; 30:19)

 

Divu spēļu summā: "Koka Roka" +26

 

Ar desmit punktiem "Skonto plan" atradās vadībā pēc pirmās spēles, taču "Koka Roka" pirmajās minūtēs guva 12 punktus pēc kārtas, kas jau praktiski atspēlēja visu deficītu. Pie sasniegtā komanda neapstājās, jo pēc pirmās ceturtdaļas "Koka Rokai" piederēja +14 (summā +4), bet otrajā ceturtdaļā pārsvars turpināja augt. "Skonto plan" nespēja apturēt pretiniekus groza apakšā, kā rezultātā pēc pirmā puslaika uz tablo bija 50:30 (summā KR +10).

 

Iespaidīgā rezultativitāte "Koka Rokas" izpildījumā sekoja arī pēc pārtraukuma. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm starpība summā bija jau 15 punkti, un "Koka Roka" bija uzņēmusi lielisku ritmu, ko "Skonto plan" nespēja apturēt. Lieliskā mačā "Koka Roka" triumfēja un garantēja vietu ceturtdaļfinālā!

 

Vismaz 20 punktus "Koka Rokas" komandā guva Edgars Grigorjevs (24 punkti), Kristaps Vanags (23) un Edgars Vanags (22), savukārt Ralfs Vārtiņš sakrāja "triple-double" ar 14 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un 11 pārtvertām bumbām! Labākie "Skonto plan" spēlētāji bija Prans Brazdausks (24 punkti un 12 atlēkušās bumbas) un Raimonds Kripa (23+12).

 

"Kūpers" – "Skvadroni" 69:60
(22:15; 20:12; 18:12; 9:21)

 

Divu spēļu summā: "Skvadroni" +4

 

Pirmo spēli ar 13 punktiem uzvarēja "Skvadroni", taču atbildes mača pirmās ceturtdaļas vidū "Kūpers" jau bija atspēlējusi desmit. Komanda turējās vadībā, turklāt otrajā ceturtdaļā izdevās pārņemt vadību arī divu spēļu ieskaitē. Pēc pirmā puslaika "Kūpers" piederēja 42:27 vadība, kā arī divu punktu pārsvars summā.

 

Otro puslaiku "Kūpers" iesāka ar sešiem bezatbildes punktiem, kas deva jau +21 (summā +8). Tas arī bija komandas lielākais pārsvars, turklāt tādi pati starpība bija pēc aizvadītām trim ceturtdaļām. "Skvadroni" pa īstam sāka spēlēt pēdējā ceturtdaļā, kad sāka deldēt mīnusus. Dažas minūtes pirms mača beigām "Kūpers" summā atradās vadībā ar četriem punktiem, bet īstajā brīdī atvērās "Skvadroni" uzbrukums, jo aizsardzība bija laba visu ceturtdaļu. Gūstot spēles pēdējos astoņus punktus, "Skvadroni" atspēlējās divu spēļu ieskaitē un svinēja minimālu uzvaru ar četriem punktiem!

 

Rezultatīvākie "Kūpers" spēlētāji ar 14 punktiem bija Arvis Baltgalvis (viņam arī 11 atlēkušās bumbas), Toms Tomass Einbergs (klāt arī desmit bumbas zem groziem) un Arvīds Turks. "Skvadroni" rindās ar 17 punktiem izcēlās Kristians Broks.

 

"Pārdaugavas Buki" – BK "Pilžņi" 71:70
(23:16; 20:23; 14:23; 14:8)

 

Divu spēļu summā: BK "Pilžņi" +3

 

Mačs solījās būt aizraujošs, jo "Pilžņi" pirmo spēli uzvarēja tikai ar četriem punktiem. Krietni apņēmīgāki ievadā bija "Buki", kas atradās vadībā ne tikai uz tablo, bet arī summā. Otrajā ceturtdaļā handikaps spēlē sasniedza arī desmit punktus, bet lielākā starpība bija 14 punkti (summā "Bukiem" +10). Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts bija 43:39 jeb neizšķirts divu spēļu summā!

 

Otrā puslaika pirmos 11 punktus guva "Pilžņi", kas nozīmēja pārsvara atgūšanu. "Buki" apdzēsa ugunsgrēku un mīnusus sadeldēja, bet pirms izšķirošā nogriežņa komandu starpā summā bija deviņi punkti. "Bukiem" izceļoties ar septiņiem punktiem pēc kārtas, deficīts sērijas ieskaitē bija tikai divi punkti un atlikušais laiks pagāja punkts punktā. "Pilžņi" atguva pārsvaru un pēdējās minūtēs nospēlēja precīzāk, tādējādi laimīgi tiekot ceturtdaļfinālā.

 

Gūstot 18 punktus un izcīnot 12 atlēkušās bumbas, par labāko "Pārdaugavas Buku" spēlētāju kļuva Roberts Rozenšteins, kamēr "Pilžņi" rindās ar 32 punktiem un 12 bumbām zem groziem produktīvākais bija Toms Straudovskis.

 

"GO" – "Nenormāli cieti" 94:97
(22:18; 13:31; 28:20; 31:28)

 

Divu spēļu summā: "GO" +32

 

Pēc pirmajām 40 minūtēm "GO" atradās vadībā ar 35 punktiem, tāpēc "Nenormāli cieti" bija jārāda lieli brīnumi, bet atbildes spēles sākumā nekas par to neliecināja, jo vadībā bija "GO". Ar 15:0 izrāviena palīdzību "Nenormāli cieti" ieguva sešu punktu pārsvaru, turklāt līdz puslaika izskaņai starpība uz tablo pieauga, kas pēc pirmās spēles daļas bija 14 punkti jeb "GO" +21 summā.

 

Lielais "Nenormāli cieto" izrāviens otrajā spēles daļā neturpinājās. "GO" saspurojās un sāka deldēt mīnusus uz tablo, lai nerastos šaubas par spēles iznākumu. Pēc 12:0 izrāviena "GO" pārņēma vadību uz tablo, taču "Nenormāli cieti" turpināja cīnīties par uzvaru mačā. Pēdējā ceturtdaļā "Cietie" atjaunoja desmit punktu handikapu un beigās izdevās uzvarēt mačā, bet sērijā pārliecinoši triumfēja "GO".

 

Neapturams "Nenormāli cieto" rindās bija Ēriks Liepa, kurš guva 41 punktu un realizēja desmit tālmetienus. Rezultatīvākais "GO" spēlētājs ar gūtiem 29 punktiem bija Jānis Šults.