OlyBet 3. līgas 1/8 finālu pirmās nedēļas spēļu apskats

EBL | entuziasti.com 30.03.2022
OlyBet 3. līgas 1/8 finālu pirmās nedēļas spēļu apskats

"Mpire" – "Lai Līst" 65:72
(10:7; 14:18; 21:28; 20:19)

 

Pēc pirmās spēles: "Lai Līst" +7

 

Dueļa sākums nebija īpaši rezultatīvs, un abas komandas pamazām guva punktus. Nelielā vadībā atradās "Mpire", kas otrās ceturtdaļas vidū panāca savu lielāko pārsvaru mačā – septiņi punkti. Uzbrukumā atvērās arī "Lai Līst", kam izdevās ne tikai atspēlēt mīnusus, bet arī panākt vadību, kas pēc pirmā puslaika bija minimāla jeb 25:24.

 

Pirmās otrā puslaika minūtes pagāja punkts punktā, taču tad pirmo nopietno izrāvienu veica "Lai Līst", jo 12 punkti pēc kārtas deva 11 punktu handikapu. Nekur tālāk "Lai Līst" netika, un "Mpire" mazliet pietuvojās, turklāt sekoja arī 11 punktu izrāviens, kas ļāva jau pārņemt vadības grožus. Uz ilgu tas nebija, jo "Lai Līst" ar savu nelielo izrāvienu apslāpēja pretiniekus. Arī galotnē LL nospēlēja sekmīgāk, tādējādi atrodas vadībā pēc pirmā mača ar septiņiem punktiem.

 

Labākais "Lai Līst" spēlētājs ar 20 punktiem un 10 bumbām zem groziem bija Toms Kārlis Broks, kamēr Nika Gaigalieša kontā 14 punkti, sešas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Mārtiņš Ozols, regulārās sezonas MVP, "Mpire" labā guva 18 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas.

 

"Skonto plan" – "Koka Roka" 100:90
(27:26; 36:12; 17:19; 20:33)

 

Pēc pirmās spēles: "Skonto plan" +10

 

Abas vienības izcēlās ar precīziem metieniem, kas solīja rezultatīvu dueli. Uz brīdi iniciatīvu pārņēma "Koka Roka", kas iekrāja septiņu punktu pārsvaru, taču pirmās ceturtdaļas izskaņā "Skonto plan" uzsāka iespaidīgu izrāvienu, kas bija 27 punktu izteiksmē, tādējādi septiņu punktu deficīts pārtapa par +20. Otrajā ceturtdaļā "Skonto" dominēja kopumā, jo guva 36 punktus, kamēr "Koka Rokai" trīsreiz mazāk, un rezultāts pēc pirmajām 20 minūtēm bija 63:38.

 

Pēc pārtraukuma rezultativitāte vairs nebija tik augsta, kas, protams, nāca par labu "Skonto plan", jo vienlaicīgi arī rezultāta starpība būtiski nemainījās. Palika vēl desmit minūtes "Koka Rokai", lai dotu sev kādas izredzes, un tas arī izdevās, jo ceturtajā ceturtdaļā izdevās sadeldēt deficītu par 13 punktiem. Noslēdzoties 40 minūtēm, "Skonto plan" atradās vadībā ar desmit punktiem, tāpēc sērijas iznākums nav vēl zināms.

 

"Skonto plan" rindās galvenais vilcējs uzbrukumā bija Mārcis Vidass, kurš guva 39 punktus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles, kamēr Raimonds Kripa pievienoja 20 punktus un 25 atlēkušās bumbas. Neapturams "Koka Roka" komandā bija Edgars Grigorjevs – 43 punkti, desmit atlēkušās bumbas un septiņas pārtvertas bumbas.

 

"Skvadroni" – "Kūpers" 83:70
(25:15; 19:15; 27:17; 12:23)

 

Pēc pirmās spēles: "Skvadroni" +13

 

Mazliet apņēmīgāk spēli iesāka "Skvadroni", kas, pateicoties labākai precizitātei, iekrāja dažu punktu pārsvaru. Jau pēc pirmās ceturtdaļas komandu starpā bija desmit punkti, bet nākamo desmit minūšu laikā starpība tik ļoti nepieauga, jo "Kūperam" izdevās labāk nospēlēt aizsardzībā. Dodoties puslaika atpūtā, tablo vēstīja par 44:30.

 

Trešajā ceturtdaļā atkal atraisījās "Skvadroni" uzbrukums. Spēle gāja pēc pirmās ceturtdaļas scenārija, un astoņu punktu izrāviens deva "Skvadroni" lielāko pārsvaru mačā – 25 punkti. "Kūpers" nepadevās un ceturtajā ceturtdaļā veica savu astoņu punktu izrāvienu. Lai gan izdevās pietuvoties līdz desmit punktiem, pēc pirmā mača komandas šķir 13 punkti.

 

Gūstot 20 punktus, par rezultatīvākajiem "Skvadroni" spēlētājiem kļuva Kristians Broks (viņam arī deviņas rezultatīvas piespēles) un Pēteris Puga. "Kūpers" komandā produktīvāko sniegumu ar 24 punktiem un 11 bumbām zem groziem demonstrēja Arvis Baltgalvis.

 

BK "Rimša" – "MEH" 62:80
(16:25; 12:26; 21:16; 13:13)

 

Pēc pirmās spēles: "MEH" +18

 

Pirmajās mača minūtēs komandu precizitāte bija līdzīgi, kas nozīmēja arī vairākas vadības maiņas. "MEH" pirmo nopietno izrāvienu veica dažas minūtes vēlāk, kad tika uzsākts 12 punktu izrāviens, kas deva +11 uz tablo. Iniciatīva palika "MEH" pusē, jo otrajā ceturtdaļā komanda turpināja spēlēt krietni rezultatīvāk, strauji pieaugot starpībai. Pēc pirmā puslaika "MEH" atradās vadībā ar 51:28.

 

Spēles temps pamainījās trešajā ceturtdaļā. Brīdī, kad "MEH" piederēja 23 punktu pārsvars, BK "Rimša" guva astoņus punktus pēc kārtas, dažas minūtes vēlāk starpība bija vairs tikai 11 punkti, taču ceturtdaļas beigās "MEH" atjaunoja +18. "Rimša" bija laiks, lai uzlabotu situāciju pirms atbildes mača, taču tas neizdevās, jo komandu starpā palika tie paši 18 punkti.

 

Kristaps Brēmers sekmēja "MEH" panākumu pirmajā mačā ar 31 punktu un deviņām bumbām zem groziem, bet Arta Penkas rēķinā 25 punkti, 14 atlēkušās bumbas un piecas pārtvertas bumbas. BK "Rimša" komandā rezultatīvākais bija Rihards Polis – 24 punkti.

 

"Nenormāli cieti" – "GO" 81:116
(15:27; 21:23; 25:31; 20:35)

 

Pēc pirmās spēles: "GO" +35

 

Svaru kausus sev par labu "GO" izdevās nosvērt jau pirmajās minūtēs. Jau pēc nospēlētām piecām minūtēm "GO" pārsvars sasniedza desmit punktus, turklāt komanda pie sasniegtā neapstājās, jo 15 punktu izrāviens otrajā ceturtdaļā deva jau +24. "Nenormāli cieti" sāka smelt ūdeni atpakaļ, kas arī izdevās, jo pēc pirmā puslaika rezultāts bija 36:50.

 

Sekmīgāk otro puslaiku uzsāka "Nenormāli cieti", jo 11 punktu izrāviens pietuvoja komandu jau līdz -5. Jau šķita, ka spēlē panākts lūzums, tomēr "GO" atguva groza garšu, kas veicināja starpības palielināšanu. Aizvadot sekmīgāku ceturtdaļas turpinājumu, "GO" panāca +20, turklāt pēdējā ceturtdaļā komanda turpināja spēlēt rezultatīvi. Ja vēl trešajā ceturtdaļā starpība bija tikai pieci punkti, tad pēc 40 minūtēm jau 35, un "Nenormāli cieti" vajadzēs ļoti lielu brīnumu atbildes spēlēs.

 

Septiņi no desmit "GO" spēlētājiem guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 21 punktu, desmit atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Jānis Šults. Rezultatīvākais "Nenormāli cieti" spēlētājs ar 17 punktiem bija Edgars Šķudītis.

SL

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Ieva Apare Apare25
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane15
Komanda BS Jugla Jansone14
Komanda BK Turība Krūmiņa14
Komanda Pazudušās Pērles Siliņa12
SpēlētājiAS
Spēlētājs Ilze Ieviņa-Moče Ieviņa-Moče5
Komanda ASK LADIES Apare4
Komanda BK Turība Erbsa4
Komanda Pazudušās Pērles Stalidzāne4
Komanda Pazudušās Pērles Grabe4
SpēlētājiREB
Spēlētājs Ieva Apare Apare17
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane14
Komanda Avantis Žvarte11
Komanda A.R.T. Skromane10
Komanda Pazudušās Pērles Legzdiņa9
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Ieva Apare Apare36
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane21
Komanda Pazudušās Pērles Grabe17
Komanda Pazudušās Pērles Siliņa17
Komanda BK Turība Krūmiņa16