OlyBet 4. līgā - Young guns ieliek labus pamatus, BK Zets pēdejā ceturtdaļā izglābjas no Bakers un Let it Rain pirmo reizi iekļūst FINAL 4

EBL | entuziasti.com 23.03.2023
OlyBet 4. līgā -  Young guns ieliek labus pamatus, BK Zets pēdejā ceturtdaļā izglābjas no Bakers un Let it Rain pirmo reizi iekļūst FINAL 4

Ceturtdaļfināls

 

"Neatzītās cerības" – "Young Guns" 50:69
(9:14; 9:21; 14:15; 18:19)

 

Pēc pirmās spēles: "Young Guns" +19

 

Mačs iesākās ar mazrezultatīvu basketbolu, bet krietni lielākas problēmas ar punktu gūšanu bija "Neatzītajām cerībām". Pēc pirmās ceturtdaļas vadībā ar pieciem punktiem bija "Young Guns", kas otro nogriezni iesāka ar 15 punktiem pēc kārtas! Tāpat kā pirmajā ceturtdaļā, arī šajā "Cerības" guva tikai deviņus punktus, rezultātam pēc pirmā puslaika esot 18:35.

 

"Neatzītajām cerībām" septiņus punktus otrā puslaika sākumā izdevās atspēlēt, tomēr turpinājumā rezultatīvs basketbols komandas izpildījumā nesekoja. Savus metienus sāka realizēt arī "Young Guns", tādējādi mačam izlīdzinoties. Turpinājumā izpaudās "Young Guns" ofensīva, kas ļāva iekrāt pat +27, tomēr līdz spēles beigām "Neatzītās cerības" nedaudz pietuvojās, taču būs jādomā, kā atspēlēt 19 punktu deficītu.

 

Rezultatīvākie "Young Guns" spēlētāji ar 21 un 17 punktiem bija Gints Artmanis (viņam arī 10 atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles un piecas pārtvertas bumbas) un Edvards Brolītis, kamēr "Neatzīto cerību" rindās ar 23 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Oskars Liepiņš.

 

"Let it Rain" – "Es un Kaercher" 96:75
(27:18; 20:22; 25:24; 24:11)

 

Divu spēļu summā: "Let it Rain" +21

 

Pēc pirmās spēles summā bija neizšķirts, turklāt "Let it Rain" šajā mačā nevarēja palīdzēt Edgars Aleksejevs un Kristaps Saulītis. Tas gan neradīja komandai nekādas problēmas, jo pirmajā ceturtdaļā izdevās gūt 12 punktus pēc kārtas un iekrāt +11. Pārsvars pieauga vēl vairāk, taču ceturtdaļas pēdējos astoņus punktus guva "Es un Kaercher", pietuvojoties līdz -9. EUE lieliski iesāka otro ceturtdaļu, jo dažu minūšu laikā panāca izlīdzinājumu, tomēr LIR neļāva pārņemt vadību. Visu ceturtdaļu spēle ritēja punkts punktā, bet puslaika izskaņā "Let it Rain" iekrāja nelielu pārsvaru – 47:40.

 

Trešā ceturtdaļa pagāja Matīsa Zvejnieka zīmē. Viņš vienpersoniski vilka uz priekšu "Let it Rain", turklāt ar precīziem tālmetieniem atzīmējās Edgars Gusts. Komandu starpā pirms izšķirošajām desmit minūtēm bija astoņi punkti, un "Es un Kaercher" bija jāsāk atspēlēties, tomēr nekas no iecerētā neizdevās. Komanda centās paļauties uz tālmetieniem, tomēr metieni nekrita iekšā, bet pa to laiku "Let it Rain" aizskrēja ļoti pa priekšu, pusfinālā iekļūstot visai pārliecinoši.

 

Matīss Zvejnieks kaldināja "Let it Rain" uzvaru ar 31 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm, kamēr Edgars Gusts pievienoja 23 punktus, 14 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākie "Es un Kaercher" spēlētāji bija Rainers Piliņš (24 punkti) un Kārlis Ozoliņš (20 punkti un 13 atlēkušās bumbas).

 

"Bakers" – BK "Zets/Box Homes" 64:73
(18:16; 16:16; 16:14; 14:25)

 

Pēc pirmās spēles: BK "Zets/Box Homes" +9

 

Mača pirmajās minūtēs spēle gāja punkts punktā. Lielā mērā tādā stilā pagāja viss pirmais puslaiks, jo visu laiku rezultāta starpība bija ļoti minimāla. Ik pa brīdim notika vadības maiņa, bet mačs nebija ļoti rezultatīvs. "Zets/Box Homes" puslaika izskaņā bija priekšā ar trim punktiem, bet pēdējos piecus punktus guva "Bakers", tādējādi izvirzoties vadībā ar 34:32 pēc pirmā puslaika.

 

Ļoti jaudīgs "Bakers" bija otrā puslaika sākums, jo ar trim precīziem tālmetieniem un vienu divpunktu metienu komanda izvirzījās vadībā 13 punktiem. Lielā starpība turējās lielu daļu trešās ceturtdaļas, taču uz tās beigām "Zets" atspēlējās, un atkal bija divu punktu starpība pēc aizvadītas ceturtdaļas. Ar diviem precīziem metieniem ceturto nogriezni iesāka "Zets", panākot +5. Komandas ofensīva turpinājās, uz brīdi panākot arī desmit punktu handikapu. "Bakers" centieni atspēlēties bija daļēji sekmīgi, turklāt pēdējā sekundē "Zets" ar precīzu tālmetienu panāca deviņu punktu handikapu pirms atbildes mača.

 

Gūstot 14 punktus, par rezultatīvāko "Zets/Box Homes" spēlētāju kļuva Niks Šēfers, kamēr Roberts Ķuze guva deviņus punktus un izcīnīja 20 atlēkušās bumbas. "Bakers" komandā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Mārtiņš Ozols.