OlyBet 4. līgā - Bakers ar Ķuda un Ozola 61 punktu izslēdz Čempionus, Artmanis un Brolītis izglābj Young guns un Es un Kaercher pēdējā ceturtdaļā izrauj 1/4 finālu.

EBL | entuziasti.com 09.03.2023
OlyBet 4. līgā - Bakers ar Ķuda un Ozola 61 punktu izslēdz Čempionus, Artmanis un Brolītis izglābj Young guns un Es un Kaercher pēdējā ceturtdaļā izrauj 1/4 finālu.

Astotdaļfināls

 

"Limbaži" – "Bakers" 73:83
(11:18; 19:24; 26:13; 17:28)

 

Divu spēļu summā: "Bakers" +7

 

Čempiones "Limbažu" kontā bija trīs punktu pārsvars no pirmā mača, taču jau pirmajās minūtēs tas izdzisa, jo "Bakers" panāca vairāku punktu handikapu. Otrajā ceturtdaļā "Bakers" ļoti aizsteidzās pa priekšu, jo uz tablo bija 16 punktu starpība, bet "Limbažu" izpildījumā sekoja deviņi punkti pēc kārtas. Dodoties puslaika atpūtā, "Bakers" atradās vadībā ar 42:30 jeb summā +9.

 

Saprotot, ka "dibeni deg", limbažnieki sāka dzīties pakaļ, kas arī sekmīgi izdevās. Piecu minūšu laikā deficīts uz tablo bija izgaisis, un čempioni ceturtajā ceturtdaļā iesoļoja ar +4 summā. Pirmās minūtes pagāja punkts punktā, bet ceturtdaļas vidū sekoja "Bakers" septiņu punktu izrāviens. "Limbaži" centās atspēlēties cik vien varēja, tomēr galarezultātā nācās nolikt čempionu pilnvaras.

 

"Bakers" iekļūšana nākamajā kārtā nebūtu iedomājama bez diviem spēlētājiem – Jāņa Ķuda (31 punkts) un Mārtiņa Ozola (30 punkti). "Limbažu" komandā produktīvākais ar 26 punktiem un 14 bumbām zem groziem bija Ģirts Fridrihsons.

 

"Young Guns" – "Ropaži/Nenormāli  cieti" 91:71
(19:15; 22:17; 15:18; 35:21)

 

Divu spēļu summā: "Young Guns" +11

 

"Young Guns" ar ekstra motivāciju ieradās uz spēli, jo bija jāatspēlē deviņu punktu deficīts. Pirmajās minūtēs "Nenormāli cieti" nedaudz atradās priekšā, taču ar 9:0 izrāvienu "Young Guns" pārņēma vadības grožus uz tablo, taču summā bija iedzinējos. Ļoti sekmīga "Young Guns" iznāca puslaika izskaņa, jo deficīts summā bija atspēlēts – 41:32.

 

Pēc pārtraukuma starpība summā bija ļoti minimāla. "Nenormāli cieti" daudz paļāvās uz tālmetieniem, un tas deva trīs punktu handikapu summā pirms izšķirošajām desmit minūtēm. "Young Guns" aizvien vairāk uzspieda savu spēli, kamēr "Cietie" vairs nebija tik precīzi. Tā rezultātā "Jaunie Ieroči" aizgāja pa priekšu arī divu spēļu summā. Ropažu pārstāvjiem ceturtā ceturtdaļa bija labākā uzbrukumā, taču sliktākā aizsardzībā. "Young Guns" no visām distancēm meta iekšā un panāca jau divciparu pārsvaru arī summā, beigās salīdzinoši droši tiekot tālāk.

 

"Young Guns" rindās Gints Artmanis sekmēja uzvaru ar 27 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, kamēr Edvards Brolītis pievienoja 23 punktus, sešas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles. Labākais "Ropažu/Nenormāli cieti" rindās ar 20 punktiem, deviņām bumbām un sešām piespēlēm bija Andis Prūsis.

 

"Flamingo" – "Vafeles" 71:41
(16:8; 17:17; 15:11; 23:5)

 

Divu spēļu summā: "Flamingo" +35

 

Pēc pirmā mača "Flamingo" bija tikai +5, turklāt "Vafeles" iesāka šo spēli ar precīzu tālo. Ātri gan notikumus sāka kontrolēt "Flamingo", kas izvirzījās vadībā un pamazām sāka būvēt handikapu. Metienu garšu "Vafeles" atguva otrajā ceturtdaļā, jo neļāva pretiniekiem tikt pārāk tālu. Pēc pirmā puslaika 33:25 uz tablo jeb "Flamingo" +13 summā.

 

Nākamo desmit minūšu laikā "Vafeļu" mēģinājumi uzlauzt pretinieku aizsardzību lielākoties cieta neveiksmi, turklāt "Flamingo" vēl par četriem punktiem izvirzījās priekšā. "Vafelēm" bija pēdējais laiks kaut ko darīt lietas labā, tomēr ceturto ceturtdaļu "Flamingo" iesāka ar desmit punktiem pēc kārtas. "Vafeles" saplīsa un atlika tikai noskaidrot beigu starpību, kas bija liela.

 

Galvenie trīs "Flamingo" spēlētāji bija Mikus Brencāns (19 punkti un 12 atlēkušās bumbas), Emīls Volodkevičs (18 punkti) un Edgars Markūns (15). Vienīgais "Vafeļu" spēlētājs, kurš sasniedza desmit gūto punktu robežu, bija Igors Kozlovs – 10.

 

BK "Pilna aptvere" – "Utepils" 77:76
(16:23; 21:15; 15:28; 25:10)

 

Divu spēļu summā: BK "Pilna aptvere" +12

 

"Utepils" bija jāatspēlē 11 punktu deficīts, lai turpinātu sezonu. Pirmās minūtes pagāja punkts punktā, bet ceturtdaļas otrajā pusē "Utepils" spēlēja precīzāk un iekrāja septiņu punktu pārsvaru (summā -4). Lieli izrāvieni nākamo desmit minūšu laikā nesekoja, taču pārsvarā priekšā atradās "Utepils". "Pilna aptvere" kopumā uzvarēja ceturtdaļu, bet pēc pirmā puslaika uz tablo 37:38 jeb "Aptverei" +10.

 

"Utepils" pamazām bija jāsāk domāt par spēles gaitas mainīšanu. Tas arī notika, turklāt visai pārliecinoši, jo ceturtdaļas otrajā pusē tika uzsākts 12 punktu izrāviens, kas deva +16 uz tablo un +5 summā! Prieki bija ļoti īsi, jo "Aptveres" pulveris vēl bija sauss, uzreiz atbildot ar 14 punktiem pēc kārtas. "Utepils" atkal bija jāpaveic kaut kas liels, tomēr laika bija par maz, tādējādi "Aptvere" iesoļoja ceturtdaļfinālā.

 

Rezultatīvākais "Pilnas aptveres" spēlētājs bija Atis Andersons, kurš guva 23 punktus, bet pa 16 Jurim Veblovskim (viņam arī sešas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles) un Rūdolfam Dreimanim. "Utepils" rindās ar 17 punktiem un 19 atlēkušajām bumbām izcēlās Mārtiņš Eglītis.

 

"Kodols" – "Neatzītās cerības" 75:92
(20:28; 20:25; 26:27; 9:12)

 

Divu spēļu summā: "Neatzītās cerības" +6

 

"Kodols" uz maču ieradās ar +11 kabatā, bet "Neatzītās cerības" parādīja, ka sērija nav beigusies. Jau pēc pirmās ceturtdaļas "Neatzītās cerības" uz tablo bija priekšā par astoņiem punktiem (summā -3), bet otrās ceturtdaļas laikā izdevās izvirzīties vadībā arī summā. "Kodols" atguva vadību summā, taču puslaika pēdējos sešus punktus guva "Neatzītās cerības", panākot 40:53 uz tablo un +2 summā.

 

Trešo desmit minūšu laikā "Neatzītās cerības" panāca pat +20 (summā +9), bet "Kodols" izcēlās ar septiņu punktu izrāvienu. Pirms ceturtās ceturtdaļas komandu starpā summā bija tikai trīs punkti, taču abas komandas pēdējo desmit minūšu laikā vairs nespēja gūt punktus. Kad līdz sērijas beigām palika piecas minūtes, summā bija neizšķirts, taču "Kodols" atlikušajā laikā vairs ne reizi neraidīja bumbu cauri tīkliņam, kamēr "Neatzītās cerības" guva sešus un ar raksturu izcīnīja vietu ceturtdaļfinālā!

 

Divi "Neatzīto cerību" spēlētāji nokārtoja komandas triumfu sērijā – Lauris Vilciņš (34 punkti un deviņas atlēkušās bumbas) un Oskars Liepiņš (30 punkti un 16 atlēkušās bumbas). "Kodola" rezultatīvākais spēlētājs ar 21 punktu un 11 atlēkušajām bumbām bija Jānis Kļavinskis.

 

BK "Zets/Box Homes" – "Dati Group" 96:57
(27:20; 27:7; 26:18; 16:12)

 

Divu spēļu summā: BK "Zets/Box Homes" +86

 

Tā kā "Zets" pirmo maču uzvarēja ar 47 punktiem, skaidrs, ka tagad bija jānotiek lieliem brīnumiem, lai kaut kas mainītos sērijā. Pirmajās minūtēs "Dati Group" paspēja izvirzīties vadībā, taču vairāk par +4 neizdevās iegūt. Drīz vien "Zets/Box Homes" izvirzījās vadībā, turklāt otro ceturtdaļu iesāka ar 14 punktiem pēc kārtas. Starpība vēl vairāk pieauga, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 54:27.

 

Otrajā spēles daļā "Zets" turpināja ar augstu precizitāti izpildīt divpunktu metienus, turklāt "Dati Group" ļoti daudz kļūdījās. Viena no atlikušajām intrigām bija par to, vai "Zets" spēs otro maču pēc kārtas sakrāt 100 punktus, tomēr līdz tam mazliet pietrūka.

 

Rezultatīvākais "Zets/Box Homes" spēlētājs bija Roberts Ķuze, kurš guva 23 punktus un izcīnīja 12 bumbas zem groziem. Pa 12 punktiem "Dati Group" rindās guva Normunds Vītoliņš (viņam arī 11 atlēkušās bumbas), Raivo Reigass (arī desmit bumbas) un Ilgars Magerramovs.

 

"Es un Kaercher" – "TopUp" 84:55
(14:17; 26:15; 19:20; 25:3)

 

Divu spēļu summā: "Es un Kaercher" +13

 

Ar 16 punktu handikapu "TopUp" ieradās uz šo spēli. Pirmo pusotru ceturtdaļu rezultāts auga līdzvērtīgi, bet tad sāka skanēt pirmie trauksmes zvani "TopUp" nometnē. "Es un Kaercher" aizvadīja ļoti rezultatīvu pirmā puslaika nogriezni, tādējādi izdevās aiziet pa priekšu uz tablo. Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts uz tablo vēstīja par 40:32 jeb "TopUp" +8 summā.

 

Trešajā ceturtdaļā ļoti lieli izrāvieni nenotika, kas bija par labu "TopUp", bet nekas vēl nebija beidzies. "Es un Kaercher" vajadzēja atspēlēt vēl deviņus punktus pēdējās desmit minūtēs. Komanda sāka demonstrēt fantastisku sniegumu aizsardzībā. Trīs punktus "TopUp" guva, bet brīdī, kad summā starpība bija astoņi punkti, EUK sāka iespaidīgu izrāvienu.

 

Atlikušajā spēles laikā punktus guva tikai "Es un Kaercher", turklāt izdevās gūt 21 punktu pēc kārtas! "TopUp" grozs bija apburts, nekas nekrita iekšā, bet pretinieki prasmīgi to izmantoja, ne tikai atspēlējoties, bet arī iekrājot solīdu pārsvaru. "TopUp" ar fiasko var doties brīvdienās, bet "Es un Kaercher" centīsies sagādāt pārsteigumu pret "Let it Rain".

 

Iespaidīgu spēli "Es un Kaercher" rindās aizvadīja Emīls Jonins, kurš guva 21 punktu, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva desmit rezultatīvas piespēles, tāpat "double-double" sakrāja Kārlis Ozoliņš (20+12) un Ēriks Deniņš (14+10). Labākais "TopUp" spēlētājs ar 15 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Intars Jansons.

IK

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Artūrs Lūsis Lūsis27
Komanda Jēkabpils/Ošukalns Arnītis26
Komanda Vienradži Vilcāns23
Komanda Vienradži Vilks20
Komanda Vervo Dumburs19
SpēlētājiAS
Spēlētājs Toms Vilks Vilks13
Komanda Vervo Mamedovs9
Komanda Vervo Kramiņš8
Komanda Jēkabpils/Ošukalns Arnītis6
Komanda Alsviķi/Steelconstructor Gaigalietis6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Jānis Vilcāns Vilcāns18
Komanda Jēkabpils/Ošukalns Arnītis12
Komanda Alsviķi/Steelconstructor Lūsis11
Komanda Vervo Ozoliņš11
Komanda Alsviķi/Steelconstructor Lerhs11
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Jānis Vilcāns Vilcāns31
Komanda Alsviķi/Steelconstructor Lūsis29
Komanda Jēkabpils/Ošukalns Arnītis28
Komanda Vervo Kramiņš23
Komanda Vervo Dumburs21