OlyBet 4. līgā noskaidroti FINAL 4 dalībnieki

EBL | entuziasti.com 30.06.2020
OlyBet 4. līgā noskaidroti FINAL 4 dalībnieki

"Extra People" – "Barley Bros" 77:76
(28:14; 15:22; 12:17; 22:23)

 

Divu spēļu summā: "Extra People" +1

 

Pirmajā ceturtdaļā "Extra People" sagādāja šoku regulārās sezonas uzvarētājai "Barley Bros". Neskatoties uz slikto sākumu (1:8), EP guva nākamos 15 punktus un kopumā visā ceturtdaļā guva divreiz vairāk punktu, un atradās vadībā pēc pirmajām 10 minūtēm ar 28:14. Otrajā ceturtdaļā rezultatīvāk spēlēja jau "Barley Bros" un deficītu izdevās samazināt uz pusi, pēc pirmā puslaika uz tablo esot 43:36.

 

Pēc pārtraukuma "Barley Bros" turpināja pakaļdzīšanos, kas vainagojās ar panākumiem, jo lielais deficīts praktiski tika likvidēts. Ceturto ceturtdaļu BB iesāka ar 7 punktiem pēc kārtas, kas no -2 ļāva panākt +5, bet lielākais komandas pārsvars bija +7. Šķita, ka ir panākts lūzums, taču nekā, jo "Extra People" cīnījās līdz galam, atspēlējās un uzvarēja spēli – 77:76! Atbildes mačs solās būt ļoti interesants.

 

Viens no galvenajiem "Extra People" spēlētājiem bija Roberts Teteris, kurš guva 23 punktus un izcīnīja 10 bumbas zem groziem. Par rezultatīvāko "Barley Bros" spēlētāju kļuva Gints Artmanis – 21 punkts.

 

"Pilsakmens/NHF" – "Woodpainters.lv" 64:82
(18:19; 17:14; 10:24; 19:25)

 

Divu spēļu summā: "Woodpainters.lv" +18

 

Ceturtdaļfināls iesākās ļoti līdzīgā cīņā. Komandas demonstrēja līdzīgu rezultativitāti, kas nozīmēja arī mazu starpību uz tablo. Desmit punktu izrāviens otrās ceturtdaļas ievadā padevās "Pilsakmens/NHF", kas deva +7, taču līdz puslaika izskaņai "Woodpainters.lv" atspēlējās – 35:33 pēc pirmajām 20 minūtēm.

 

Trešajā ceturtdaļa spēle pārvērtās par vienas komandas izrādi. "Woodpainters.lv" pamazām palielināja pārsvaru, un "Pilsakmens" nespēja neko darīt lietas labā. Uzvarot ceturtdaļu ar 14 punktiem, "Woodpainters.lv" panāca +12, bet pēdējo desmit minūšu laikā pārsvars sasniedza pat 21 punkta atzīmi. Pēc pirmās spēles "Woodpainters.lv" atrodas vadībā ar +18, kas nozīmē visai komfortablu situāciju.

 

Lielu daļu no visiem "Woodpainters.lv" punktiem guva Valts Iļģis (27), kamēr Kristapam Plotniekam "Pilsakmens/NHF" komandā 20 punkti un 11 bumbas zem groziem.

 

"Vafeles" – "Let it Rain" 75:66
(19:16; 20:18; 21:22; 15:10)

 

Divu spēļu summā: "Vafeles" +9

 

Komandas pirmajā ceturtdaļā un puslaikā kopumā demonstrēja līdzīgu basketbolu. Tas pagāja bez lieliem izrāvieniem un lielām rezultāta starpībām, tiesa, otrajā ceturtdaļā nedaudz labāk spēlēja "Vafeles". Dodoties puslaika atpūtā, komanda atradās vadībā ar rezultātu 39:34.

 

Trešās ceturtdaļas pirmajā daļā "Vafeles" spēlēja labāk, kas rezultējās ar 12 punktu pārsvaru uz tablo. "Let it Rain" gan nepadevās un ceturtdaļu pabeidza ar 8 punktiem pēc kārtas, vēlāk pietuvojās arī līdz -2, taču uzreiz sekoja "Vafeļu" 9 punktu izrāviens. Tāda starpība ir arī pēc pirmā sērijas dueļa.

 

Par rezultatīvāko "Vafeļu" spēlētāju kļuva Igors Kozlovs, kurš pretinieku grozā sameta 16 punktus. "Let it Rain" komandā visvairāk punktu guva Arturs Vierpe – 22.

 

"Kodols" – BK "Lauki" 74:66
(14:15; 25:22; 14:10; 21:19)

 

Divu spēļu summā: "Kodols" +8

 

Ļoti līdzīgā cīņā iesākās šis ceturtdaļfināla duelis. Pirmie nopietnie izrāvieni tika veikti otrajā ceturtdaļā, kad "Kodols" ar 7:0 palīdzību ieguva tādu pašu handikapu arī uz tablo. Turpinājumā "Lauki" guva 8 bezatbildes punktus un pārņēma vadību, tomēr pēc pirmajām 20 minūtēm vadībā ar 39:37 atradās "Kodols".

 

Trešajā ceturtdaļā "Kodols" turpināja atrasties priekšā, lai gan pārsvars nebija nekāds dižais. Arī nākamās desmit minūtes pagāja līdzīgā stilā, un "Kodola" vadība sasniedza arī 10 punktu atzīmi. "Lauki" diži neatspēlējās, bet, lai turpinātu sezonu, komandai atbildes mačā nāksies uzvarēt ar vismaz +9.

 

Ar 18 punktiem par rezultatīvāko "Kodola" spēlētāju kļuva Jūlijs Stankevičs, kamēr "Lauku" rindās Klāvs Freimanis izcēlās ar 23 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām.

 

"Barley Bros" – "Extra People" 68:59
(27:9; 10:8; 18:26; 13:16)

 

Divu spēļu summā: "Barley Bros" +8

 

Pirmo spēli "Extra People" uzvarēja ar +1, līdz ar to nekas nebija vēl skaidrs. "Barley Bros" saprata, ka nevar atļauties vaļības, tāpēc lieliski uzsāka atbildes spēli, visai ātri iegūstot vairāku punktu handikapu. Ceturtdaļas vidū tas bija +6 (summā +5), bet ceturtdaļas beigās sasniedza jau +18. Otrajā ceturtdaļā BB nespēlēja vairs tik rezultatīvi, taču pārsvars tik un tā minimāli pieauga. 37:17 pēc pirmā puslaika jeb "Barley Bros" summā +19.

 

Trešo ceturtdaļu "Extra People" aizvadīja rezultatīvāk nekā pirmo puslaiku, un tas deva rezultātu. Ar 9 punktu izrāviena palīdzību starpība saruka līdz 7 punktiem, tomēr ceturtdaļas izskaņu atkal pārliecinošāk aizvadīja "Barley Bros", kas deva +12 (summā +11) pirms izšķirošajiem notikumiem. Prasījās vēl viens izrāviens "Extra People" izpildījumā, tomēr tas nesekoja, līdz ar to smagā cīņā "Barley Bros" iekļuva pusfinālā.

 

Gints Artmanis ar 18 punktiem bija rezultatīvākais "Barley Bros" spēlētājs, bet Jānis Šults izcēlās ar 12 punktiem, 8 atlēkušajām bumbām un 9 rezultatīvām piespēlēm. Lielu daļu no visiem "Extra People" punktiem guva Raitis Kaulakalns – 27.

 

"Woodpainters.lv" – "Pilsakmens/NHF" 64:67
(10:17; 18:18; 18:10; 18:22)

 

Divu spēļu summā: "Woodpainters.lv" +15

 

"Pilsakmens/NHF" apņēmīgi devās pretī misijai "atspēlēt -18", jo jau pēc dažām nospēlētām minūtēm puse bija atspēlēta, uz brīdi komandai bija arī tikai -7 summā, tomēr "Woodpainters.lv" izdevās nedaudz apslāpēt pretinieku un pietuvoties uz tablo. Lai gan "Woodpainters.lv" vairāk atradās iedzinējos, mīnusi bija mazi, kas arī bija pats svarīgākais. Pēc pirmā puslaika "Pilsakmens/NHF" atradās vadībā ar 35:28 jeb summā "Woodpainters.lv" +11.

 

Trešajā ceturtdaļā "Woodpainters.lv" atkal pietuvojās, un uz desmitminūtes beigām izdevās arī izvirzīties vadībā. Punkts punktā pagāja arī sērijas pēdējais nogrieznis, kas krietni pateicīgāk bija "Woodpainters.lv". "Pilsakmens/NHF" nespēja salauzt pretinieku, līdz ar to vietu pusfinālā nodrošināja "Woodpainters.lv"!

 

Atis Mateisons bija "Pilsakmens/NHF" rezultatīvākais spēlētājs ar 26 punktiem, kamēr Valts Iļģis "Woodpainters.lv" kontu papildināja ar 17 punktiem.

 

"Let it Rain" – "Vafeles" 43:44
(15:12; 14:9; 10:8; 4:15)

 

Divu spēļu summā: "Vafeles" +10

 

Lai iekļūtu pusfinālā, "Let it Rain" bija nepieciešama uzvara ar vismaz 10 punktu pārsvaru. Pirmo puslaiku labāk aizvadīja tieši LIR pārstāvji, kuri pirmās ceturtdaļas beigās izvirzījās vadībā, bet otrajā jau palielināja pārsvaru. Komandai izdevās pietuvoties maģiskajai robežai, jo pēc pirmā puslaika rezultāts vēstīja par 29:21.

 

Visu trešo ceturtdaļu "Let it Rain" bija priekšā, taču vadība summā tik un tā piederēja "Vafelēm", tomēr atkal ceturtdaļas beigās LIR veica izrāvienu, kas ļāva izlīdzināt rezultātu divu spēļu ieskaitē! Vēlāk "Let it Rain" panāca +12 (summā +3), un īstā ballīte varēja sākties. "Vafeles" attapās īstajā brīdī un sāka mainīt spēles gaitu. Komanda atradās iedzinējos ar -9 (summā neizšķirts), kad tika uzsākts 11 punktu izrāviens. Iepriekšējās ceturtdaļās "Let it Rain" spēlēja salīdzinoši rezultatīvi, taču šajā guva tikai 4 punktus, kas arī beigās neļāva kvalificēties labāko četriniekam.

 

Rezultatīvākie "Vafeļu" spēlētāji ar 12 un 11 punktiem bija attiecīgi Andris Krūklis un Ingmārs Kārkliņš, kamēr "Let it Rain" komandā 13 punktus guva Arturs Vierpe un Lauris Kindzulis.

 

BK "Lauki" – "Kodols" 73:79
(19:17; 23:29; 20:13; 11:20)

 

Divu spēļu summā: "Kodols" +14

 

"Kodols" uz šo spēli ieradās ar +8 kabatā. Atbildes spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja punkts punktā, nevienai no komandām neiegūstot lielu pārsvaru. Situācija mainījās otrajā ceturtdaļā, kad "Lauki" guva 11 punktus pēc kārtas, tādējādi no +1 tiekot pie +12 un izvirzoties vadībā arī summā, bet mazliet vēlāk sekoja "Kodola" 12 punktu atbilde. Pēc pirmā puslaika "Kodols" bija priekšā ar 46:42 un summā +12.

 

Pēc pārtraukuma "Kodols" nekur tālu neaizskrēja, un "Laukiem" izdevās atspēlēt deficītu uz tablo. Arī starpība divu spēļu ietvaros bija visai minimāla, un intriga saglabājās līdz pat pēdējam nogrieznim, kurā gan "Kodolam" izdevās pārņemt pārsvaru savās rokās, novedot sēriju līdz pozitīvam iznākumam.

 

Gūstot 20 punktus, par rezultatīvāko "Kodola" spēlētāju kļuva Jānis Kļavinskis, bet Mārcis Marks Martinsons atzīmējās ar 12 punktiem, 6 atlēkušajām bumbām un 9 rezultatīvām piespēlēm. Lielu daļu no visiem BK "Lauki" punktiem guva Rūdolfs Vītols – 34.