OlyBet 4. līgas 1/8. finālu 2. nedēļas spēļu apskats

EBL | entuziasti.com 14.04.2022
OlyBet 4. līgas 1/8. finālu 2. nedēļas spēļu apskats

"Let it Rain" – "Dati Group" 77:54
(26:6; 24:8; 12:21; 15:19)

 

Divu spēļu summā: "Let it Rain" +40

 

"Dati Group" vajadzēja atspēlēt 17 punktu deficītu. Pirmos divus spēles punktus guva DG, bet ar nākamajiem 18 izcēlās "Let it Rain", kas kopumā dominēja laukumā. "Dati Group" nespēja realizēt metienus, un tas atspoguļojās uz tablo, jo pēc pirmā puslaika rezultāts bija 50:14.

 

Sērijas iznākums sen bija skaidrs, taču atlika noskaidrot, vai "Datiem" pietiks spēka otrajam puslaikam. Metieni sāka krist iekšā, arī rezultāta starpība sāka dilt, taču tik un tā bija pārāk liela, kā rezultātā "Let it Rain" savlaicīgi varēja gatavoties piektdienas svinībām.

 

Arturs Vierpe bija labākais "Let it Rain" basketbolists ar 31 punktu un desmit atlēkušajām bumbām, bet "Dati Group" labā Kaspars Zverģis guva 14 punktus.

 

"Young Guns" – "Tu jau nevarētu" 61:56
(19:12; 14:13; 6:20; 22:11)

 

Divu spēļu summā: "Young Guns" +28

 

"Young Guns" piederēja 23 punktu pārsvars pēc pirmās spēles, kā rezultātā "Tu jau nevarētu" bija jārāda labākais basketbols sezonā. Pirmā ceturtdaļa gan par to neliecināja, jo vadībā atradās "Young Guns". Lielākais pārsvars YG bija desmit punkti, bet puslaika pārtraukumā komandas devās pie astoņu punktu starpības.

 

Iesākot otro puslaiku ar deviņiem punktiem pēc kārtas, "Tu jau nevarētu" izdevās pārņemt vadību uz tablo, tomēr līdz lielajam uzdevumam vēl bija tāls ceļš ejams. Bija uzņemts labs kurss, tomēr pēdējās desmit minūtēs "Young Guns" nepieļāva nekādas vaļības, atspēlēja deficītu, izcīnot uzvaru gan mačā, gan summā.

 

Rezultatīvākie "Young Guns" spēlētāji ar 22 un 16 punktiem bija attiecīgi Edvards Brolītis un Gints Artmanis. Produktīvāko sniegumu "Tu jau nevarētu" rindās demonstrēja Daniels Gerasimovs – 14 punkti un 15 bumbas zem groziem.

 

"Čigurs" – "Tēva Dēli" 64:65
(16:24; 17:10; 14:18; 17:13)

 

Divu spēļu summā: "Čigurs" +10

 

Tikai 11 punkti bija komandu starpā pēc pirmā mača, un "Tēva Dēli" sekmīgāk uzbruka grozam, kas palielināja intrigu arī sērijā. Jau pirmajā ceturtdaļā izdevās gūt astoņus punktus pēc kārtas, turklāt izdevās pietuvoties arī rezultātam sērijā. Otrajā ceturtdaļā "Čigurs" gan apslāpēja "Dēlu" ofensīvu, kā rezultātā pēc pirmā puslaika uz tablo bija 33:34, bet summā "Čigurs" +10.

 

Rezultāta starpība trešajā ceturtdaļā bija neliela, un pārsvars bija "Tēva Dēlu" pusē. Bija palikušas vēl desmit minūtes, lai saglābtu sezonu, un "Dēli" summā pietuvojās līdz -1. Solījās ļoti interesanta galotne, taču to nevēlējās "Čigurs", kas guva desmit punktus pēc kārtas, tādējādi izlīdzinot rezultātu uz tablo un nodrošinot vietu nākamajā kārtā.

 

Produktīvākais "Tēva Dēlu" spēlētājs ar 20 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām bija Edgars Zariņš, savukārt "Čigurs" labā 23 punktus guva Niks Rūdolfs Rimšāns.

 

"A5" – "Es un Kaercher" 93:75
(20:25; 20:8; 26:28; 27:14)

 

Divu spēļu summā: "A5" +31

 

Pēc pirmās spēles "A5" piederēja 13 punktu handikaps, taču uz šo komanda ieradās tikai piecatā, kas savā ziņā deva kādu intrigu. Pirmajā ceturtdaļā tas piepildījās, jo "Es un Kaercher" turējās vadībā un ieguva pat +10 (summā -3), tomēr nākamo desmit minūšu laikā situācija mainījās, jo "A5" guva 14 bezatbildes punktus. Pēc pirmā puslaika "A5" atradās vadībā ar 40:33, kas nozīmēja 20 punktu starpību summā.

 

Pēc pārtraukuma starpība minimāli saruka, kas nozīmēja, ka "Es un Kaercher" tik un tā vēl tāls ceļš ejams. Izšķirošās desmitminūtes pirmajā pusē "A5" palika jau vairs četratā, tomēr starpība atlikušajā laikā vēl palielinājās, līdz ar to "A5" iesoļoja ceturtdaļfinālā.

 

Labākais "A5" spēlētājs bija Dāvis Silenieks, kurš ne tikai guva 30 punktus, bet arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākais "Es un Kaercher" spēlētājs bija Oļegs Bruzgulis – 27 punkti.

 

"Utepils" – "OC Limbaži" 48:90
(15:20; 10:21; 9:29; 14:20)

 

Pēc pirmās spēles: "OC Limbaži" +42

 

"Utepils" pirmajā cīņā nevarēja palīdzēt nedz Mārcis Osis, nedz Dāvis Rābants, kas nozīmēja problēmas uzbrukumā. Var teikt, ka ar katru minūti "Utepils" deficīts pieauga. Pēc pirmās ceturtdaļas tie bija tikai pieci punkti, taču otrajā ceturtdaļā "Limbaži" vēl vairāk aizsteidzās pa priekšu, jo pēc aizvadītām 20 minūtēm komandu starpā bija 16 punkti – 25:41.

 

Otrā puslaika ievadā komandas apmainījās ar precīziem metieniem, bet tad "Limbaži", visticamākais, uzsāka sērijas izšķirošo izrāvienu – 20 punkti pēc kārtas. Rezultāta starpība sasniedza 25 punktus, un tā tikai turpināja pieaugt. Ceturtajā ceturtdaļā starpība sasniedza arī 46 punktu atzīmi, mača beigās "Utepils" izdevās gūt septiņus punktus pēc kārtas, bet pirms atbildes mača komandas šķir 42 punkti.

 

Ronalds Demidovs sekmēja pārliecinošo "OC Limbaži" uzvaru ar 26 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām, kamēr Kārlis Večens pievienoja 11 punktus, 13 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. "Utepils" rindās ar 20 punktiem izcēlās Mārtiņš Gražulis.

 

"TopUp" – "Nenormāli cieti" 70:56
(25:17; 23:11; 8:12; 14:16)

 

Divu spēļu summā: "TopUp" +38

 

"TopUp" pēc pirmās spēles sakrāja jau 24 punktu pārsvaru, turklāt arī šo maču uzsāka pārliecinoši, kas vēl samazināja "Nenormāli cieti" izredzes. Otrās ceturtdaļas gaitā "TopUp" guva desmit punktus pēc kārtas, kas deva 18 punktu handikapu uz tablo. Puslaika pārtraukumā komandu starpā bija 20 punkti mačā (48:28) un 44 summā.

 

Atlikušais laiks bija nepieciešams, lai noskaidrotu rezultātu. "TopUp" vairs nespēlēja kā iepriekš, un tas ļāva "Nenormāli cieti" samazināt rezultāta starpību. Pēdējā ceturtdaļā "Cieti" pēc 9:0 izrāviena pietuvojās līdz astoņiem punktiem uz tablo, tomēr intriga par uzvarētāju spēlē arī neturpinājās, jo "TopUp" atbildēja ar vairākiem precīziem uzbrukumiem.

 

Intars Jansons bija produktīvākais "TopUp" spēlētājs ar 30 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm. "Nenormāli Cieto" labā Edgars Šķudītis guva 16 punktus un izcīnīja 14 bumbas zem groziem.

 

"Wolfpack" – "Pilsakmens/NHF" 56:62
(17:23; 15:8; 8:22; 16:9)

 

Divu spēļu summā: "Wolfpack" +5

 

Apņēmīgāk otro spēli sāka "Pilsakmens/NHF", kas summā atradās iedzinējos ar 11 punktiem. Pirmo pusi no deficīta izdevās sadeldēt jau pirmajā ceturtdaļā, taču turpinājumā "Wolfpack" saņēmās un sāka deldēt mīnusus uz tablo. Pirmo puslaiku "Vilku banda" pabeidza ar desmit punktiem pēc kārtas, tādējādi rezultāts pēc pirmā puslaika bija 32:31.

 

"Pilsakmens/NHF" pēc pārtraukuma uzsāka vēl vienu ofensīvu. Komanda ļoti labi spēlēja abos laukuma galos, un tas deva rezultātu. Gūstot 13 punktus pēc kārtas, "Pilsakmens" izvirzījās vadībā ar 16 punktiem (summā +5), bet pirms izšķirošās ceturtdaļas komandai bija +13 uz tablo un +2 summā. Prieki nebija gari, jo "Wolfpack" atguva spēles garšu. Mīnusi deldējās, turklāt "Pilsakmens" īstus pretlīdzekļus nespēja rast. Komanda bija priekšā uz tablo, taču citādāka situācija bija summā. "Wolfpack", neskatoties uz neveiksmi spēlē, iekļuva ceturtdaļfinālā.

 

Kristaps Plotnieks "Pilsakmens/NHF" labā guva 17 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, savukārt "Wolfpack" komandā Sandim Milleram 21 punkts un 14 bumbas zem groziem.

 

"Semper Virilis" – "Kodols" 58:75
(14:21; 12:16; 11:20; 21:18)

 

Divu spēļu summā: "Kodols" +27

 

"Kodolam" piederēja desmit punktu pārsvars pēc pirmās spēles, un komanda šo maču arī iesāka labāk, izceļoties ar astoņiem punktiem pēc kārtas. Pirmās ceturtdaļas izskaņā "Kodola" handikaps sasniedza septiņus punktus, bet otrajā ceturtdaļā pārsniedza jau divcipara skaitli. "Semper Virilis" ar 6:0 izrāvienu puslaika beigās nedaudz atguvās, bet rezultāts pēc pirmā puslaika bija 26:37.

 

"Semper Virilis" bija jāveic vēl lielāki izrāvieni, taču "Kodols" to neļāva. Rezultāta starpība auga, līdz ar to bija skaidrs sērijas iznākums. Arī intriga par spēles iznākumu apsīka. "Kodols" noveda maču līdz uzvarai gan atsevišķā, gan kopējā ieskaitē.

 

Gūstot 24 punktus, par rezultatīvāko "Kodola" spēlētāju kļuva Jēkabs Vārna. "Semper Virilis" labākais punktu guvējs bija Pēteris Andersons – 20.