OlyBet 5. līgā - PATA Strenči izglābjas pret Strongpoint, Džungļu patruļa ar Lūsi pēdējā ceturtdaļa izkārto +22 pret Mežaparku un Viļāni, Aloja un LNMAA ieliek stabilus pamatus pirmajā spēlē.

EBL | entuziasti.com 10.03.2023
OlyBet 5. līgā - PATA Strenči izglābjas pret Strongpoint, Džungļu patruļa ar Lūsi pēdējā ceturtdaļa izkārto +22 pret Mežaparku un Viļāni, Aloja un LNMAA ieliek stabilus pamatus pirmajā spēlē.

Astotdaļfināls

 

"SDBD" – "Aloja" 65:93
(8:18; 13:21; 15:20; 29:34)

 

Pēc pirmās spēles: "Aloja" +28

 

Dueļa pirmās minūtes pagāja punkts punktā, tomēr vienā brīdī "Aloja" sāka dominēt, kas noturēja "SDBD" tikai uz diviem punktiem pirmās ceturtdaļas otrajā pusē un izvirzījās vadībā ar +10, bet tas nebija viss, jo astoņu punktu izrāviens otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs deva +17. "SDBD" spēlēja labāk uzbrukumā nekā iepriekšējā nogrieznī, taču starpība pēc pirmā puslaika bija 18 punkti – 21:39.

 

Otrajā spēles daļā "Aloja" turpināja audzēt savu pārsvaru. Interesanti, ka "SDBD" uzbrukums uzlabojās, tomēr galvenā problēma bija aizsardzība. Atklāts basketbols izvērtās ceturtajā ceturtdaļā, abām komandām gūstot vismaz 29 punktus, taču "Aloja" atrodas ļoti komfortablā vadībā pirms atbildes mača ar 28 punktiem.

 

Par rezultatīvāko "Alojas" spēlētāju kļuva Aldonis Elksnis, kurš guva 20 punktus, savukārt "SDBD" rindās labākais ar 31 punktu un 12 atlēkušajām bumbām bija Alekss Jakobovičs, taču viņš pieļāva arī 11 kļūdas.

 

BK "Čiekurs" – BK "LNMAA" 68:101
(20:21; 20:28; 12:28; 16:24)

 

Pēc pirmās spēles: BK "LNMAA" +33

 

Jaudīgs "LNMAA" bija spēles sākums, jo visai ātri izdevās veikt 11 punktu izrāvienu, iekrājot tādu pašu handikapu. "Čiekurs" nepalika atbildi parādā un atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas. Starpība pirmā puslaika turpinājumā bija neliela, taču vadībā visu laiku atradās "LNMAA". Viss liecināja par interesantu otro puslaiku, jo rezultāts bija 40:49.

 

Iepriekš izvirzītā hipotēze nebija pareiza. "LNMAA" demonstrēja citus apgriezienus abos laukuma galos, un "Čiekurs" nespēja turēt līdzi. Ar vairākiem lieliem un maziem izrāvieniem "LNMAA" palielināja pārsvaru par 16 punktiem, turklāt arī ceturtajā ceturtdaļā komandas ofensīva turpinājās, tādējādi sperot ļoti platu soli ceturtdaļfināla virzienā.

 

Edgars Ziediņš sekmēja BK "LNMAA" panākumu ar 23 punktiem, savukārt Toms Jēkabs Bērziņš atzīmējās ar 18 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Gūstot 14 punktus, rezultatīvākais BK "Čiekurs" spēlētājs bija Elmārs Ponomarenko.

 

"Džungļu Patruļa" – "Mežaparks" 96:74
(20:25; 20:20; 25:17; 31:12)

 

Pēc pirmās spēles: "Džungļu Patruļa" +22

 

Uz sezonas svarīgākajiem mačiem "Mežaparks" piesaistīja galvenā trenera amatā Kristapu Valteru, un pirmajā puslaikā tas deva rezultātu. Otrajā ceturtdaļā komanda uzsāka astoņu punktu izrāvienu, un tas deva deviņu punktu handikapu uz tablo. Dažus punktus "Džungļu Patruļa" atguva, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 40:45.

 

Pēc pārtraukuma "Patrulētāji" panāca pretiniekus, turklāt izdevās arī pārņemt vadības grožus. Iniciatīva bija rokā, un pēdējo desmit minūšu laikā "Džungļu Patruļa" turpināja savu ofensīvu. Pamazām rezultāta starpība auga, un spēli "Patrulētāji" pabeidza ar desmit punktiem pēc kārtas, kas deva ļoti komfortablu pārsvaru pirms atbildes mača.

 

Lielākās galvassāpes sagādāja "Džungļu Patruļas" spēlētājs Artūrs Lūsis, kurš guva 41 punktu, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles, bet Jorens Duļevskis sakrāja "triple-double" ar 16 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm. Krišjānis Zauers ar 29 punktiem bija rezultatīvākais "Mežaparka" spēlētājs.

 

BK "Dzirnavas" – "Viļāni/BTA" 63:95
(20:20; 11:26; 16:25; 16:24)

 

Pēc pirmās spēles: "Viļāni/BTA" +32

 

Sērija iesākās ar nelielu "Dzirnavu" pārsvaru, kas ar deviņiem punktiem pēc kārtas panāca septiņu punktu handikapu. Līdz ceturtdaļas izskaņai Viļāniem izdevās atspēlēties, turklāt ofensīva pārgāja arī uz otro ceturtdaļu. Komanda spēlēja ļoti labi uzbrukumā, savukārt "Dzirnavas" vairs negriezās tik strauji. Puslaika pēdējās piecās minūtēs "Dzirnavas" guva tikai četrus punktus, kamēr "Viļāni/BTA" atbildēja ar 13, tādējādi rezultāts uz tablo bija 31:46.

 

Pēc pārtraukuma "Viļāni" saglabāja labo rezultativitāti, turklāt "Dzirnavas" joprojām bija laba uzbrukuma meklējumos. Jau tagad sērija sāka slīdēt ārā no "Dzirnavu" rokām, un Viļānu pārstāvji neatlaida kāju no gāzes pedāļa, iegūstot 32 punktu handikapu, ko pretiniekiem būs ļoti grūti atspēlēt.

 

Gūstot 24 punktus, par rezultatīvāko "Viļāni/BTA" spēlētāju kļuva Mareks Malinovskis, savukārt "Dzirnavu" rindās labākais ar 15 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Rolands Vārpiņš.

 

"StroingPoint" – "PATA Strenči" 79:80
(14:23; 22:22; 20:14; 23:21)

 

Pēc pirmās spēles: "PATA Strenči" +1

 

Pirmajās minūtēs komandas apmainījās ar precīziem metieniem, bet ceturtdaļas izskaņa labāka izvērtās "PATA", kas guva desmit punktus pēc kārtas un panāca tādu pašu handikap uz tablo. "StrongPoint" otrās ceturtdaļas ievadā izdevās atspēlēties, tomēr atkal otrajā daļā labāki bija pretinieki, kas pārtraukumā devās ar deviņu punktu handikapu.

 

Mazliet piezemētāks "Strenču" uzbrukums bija trešajā ceturtdaļā, un "StrongPoint" to prasmīgi izmantoja, kārtējo reizi pietuvojoties līdz minimumam. "PATA Strenči" pēdējā nogrieznī aizskrēja līdz sešu punktu handikapam, bet pretinieki guva astoņus bezatbildes punktus. Pēdējās minūtes pagāja punkts punktā, un intriga saglabājusies liela, jo "PATA Strenči" atrodas vadībā tikai ar punktu.

 

"PATA Strenči" komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Kaspars Ielītis, bet Gvido Balodis izcēlās ar 12 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm. Trīs "StrongPoint" spēlētāji guva vismaz 20 punktus – Ivars Strēlis (23 punkti, 13 bumbas, septiņas piespēles), Oskars Garda (20) un Māris Ozoliņš (20).

SL

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Ieva Apare Apare25
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane15
Komanda BS Jugla Jansone14
Komanda BK Turība Krūmiņa14
Komanda Pazudušās Pērles Siliņa12
SpēlētājiAS
Spēlētājs Ilze Ieviņa-Moče Ieviņa-Moče5
Komanda ASK LADIES Apare4
Komanda BK Turība Erbsa4
Komanda Pazudušās Pērles Stalidzāne4
Komanda Pazudušās Pērles Grabe4
SpēlētājiREB
Spēlētājs Ieva Apare Apare17
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane14
Komanda Avantis Žvarte11
Komanda A.R.T. Skromane10
Komanda Pazudušās Pērles Legzdiņa9
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Ieva Apare Apare36
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane21
Komanda Pazudušās Pērles Grabe17
Komanda Pazudušās Pērles Siliņa17
Komanda BK Turība Krūmiņa16