OlyBet 5. līgā - RS autoparts izglābjas pret Salidojumu, Kristapa Vanaga tālmetieni palīdz Sportagramam tikt pie uzvaras un ceturtdienas basketbolā uzvar LATagro!

EBL | entuziasti.com 24.12.2022

Jāturpina spēlēt ceturtdienās: diezgan neparasti, bet 5. līgas mačs risinājās ceturtdienas vakarā! Jaunajā gadā šo noteikti gribētu piekopt "LAT Agro", jo izdevās pārspēt BK "Gaujiena" ar rezultātu 80:67. Uzvarētāju rindās jāizceļ divi spēlētāji – Reinis Strankaļs, kuram seši precīzi tālmetieni no deviņiem, kā arī Jānos Kolomenskis, kurš savāca 20 no komandas 49 atlēkušajām bumbām.

Finiša spurts: patīkami skatīties uz "Salidojuma" sniegumu šosezon. Komanda cīnās, un labs basketbols tika demonstrēts pret "RS Autoparts/RMC". Piecas minūtes pirms mača beigām uz tablo bija neizšķirts, bet galotnē prasmīgāki bija "Autoparts", kas guva par deviņiem punktiem vairāk, uzvarot ar 76:67.

Ekstra rezerves: pirmās trīs ceturtdaļas starp "StrongPoint" un "Vaadin FFS" bija kā pa amerikāņu kalniņiem, jo abu komandu sniegums bija ļoti svārstīgs. Divu punktu handikaps pirms izšķirošajām desmit minūtēm bija "StrongPoint", kas spēlēja lieliski pēdējā nogrieznī, jo gūtie 28 punkti nodrošināja droši panākumu ar 75:58.

Tālmetienu speciālists: agrā sestdienas stundā Pļavniekos tikās "SportaGrams" un "Džungļu Patruļa". Lai gan abas komandas nemeta labi no tālās distances, viens spēlētājs izcēlās, un tas bija Kristaps Vanags, kurš realizēja septiņus trīspunktu metienus, kamēr pretiniekiem kopā bija seši precīzi! Kopumā Kristapa kontā 30 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un septiņas pārtvertas, kas ļāva SG izcīnīt minimālu panākumu ar 69:67!

Fantastiskais sākums: "F-Team" ar lielisku apņēmību sāka maču pret BK "Dzirnavas". Piecu minūšu laikā komanda guva 13 punktus, kamēr pretiniekiem bija tikai viens precīzs soda metiens. Pie sasniegtā "F-Team" neapstājās, jo veica 16:0 izrāvienu, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 31:5! Lai gan "Dzirnavu" uzbrukums sāka kļūt labāks, ielaists tika pārāk daudz, noslēgumā "F-Team" uzvarot ar 87:71.

Agrais basketbols: jau svētdienas plkst. 9:00 "Virgin City" un BK "Iemetiens" centās noskaidrot uzvarētāju. Sākot ar otro ceturtdaļu, "Iemetiens" pamazām sāka krāt pārsvaru. Visai labi komanda realizēja tālmetienus, turklāt ceturto ceturtdaļu "Iemetiens" iesāka ar 9:0 izrāvienu, panākot +20 un nokārtojot uzvaru ar 80:65.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"LAT Agro" – BK "Gaujiena" 80:67 (Strankaļs 24, Kolomenskis 17+20ab; Blīgzna 20+10ab, Mednis 20+7ab+5rp)
"RS Autoparts/RMC" – "Salidojums" 76:67 (Kalniņš 25+12ab, Beitiņš 21+20ab+8rp; Saukums 27, Kaņepājs 13+20ab)
"StrongPoint" – "Vaadin FFS" 75:58 (Strēlis 19+24ab; Taukulis 20)
"Aloja" – BK "LNMAA" 55:75 (Mētriņš 14+12ab; Ziediņš 28+11ab, Batalauskis 12+20ab)
"SportaGrams" – "Džungļu Patruļa" 69:67 (K. Vanags 30+7ab+7pb; Vilkaušs 23+21ab+10kļ)
"F-Team" – BK "Dzirnavas" 87:71 (Upenieks 24; Hščanovičs 17+22ab)
BK "Čiekurs" – BK "Ķieģelis" 66:55 (Vaivods 22+10ab; Salenieks 20)
"SDBD" – "Mežaparks" 52:81 (Jakobovičs 19+15ab+5bm; Goldbergs 25, Bidzāns 10+13ab+5rp+7pb)
"Virgin City" – BK "Iemetiens" 65:80 (Klaģišs 22; Brālītis 21)
"Viļāni/BTA" – "PATA Strenči" 53:50 (Buivids 16; Balodis 17, Ielītis 17)