OlyBet 5. līgā - Strongpoint pārspēj PATU un iekļūst 1/4 finālā, Džungļu patruļa iztur spriedzi un Virgin City dramatiska uzvara

EBL | entuziasti.com 17.03.2023
OlyBet 5. līgā - Strongpoint pārspēj PATU un iekļūst 1/4 finālā, Džungļu patruļa iztur spriedzi un Virgin City dramatiska uzvara

Astotdaļfināls

 

"LAT Agro" – "Virgin City" 60:66
(20:16; 17:19; 12:13; 11:18)

 

Pēc pirmās spēles: "Virgin City" +6

 

Izslēgšanas spēles iesākās ar nelielu "LAT Agro" pārsvaru. Lielākā rezultāta starpība bija septiņi punkti, un "Virgin City" mina turpat uz papēžiem. Pirmā puslaika izskaņā "LAT Agro" ar deviņu punktu izrāvienu pārvērta -4 par +5, taču pēc pirmajām 20 minūtēm rezultāta starpība bija minimāla – 37:35.

 

Otrajā spēles daļā "LAT Agro" uzbrukums apsīka, un to izmantoja "Virgin City". Gūstot sešus punktus pēc kārtas, VC panāca piecu punktu handikapu, tomēr līdz ceturtdaļas izskaņai "LAT Agro" atkopās un panāca +1. Punkts punktā ritēja arī pirmā mača pēdējās desmit minūtes, taču vadībā lielākoties bija tieši "Virgin City", kas lielāko pārsvaru panāca tieši mača izskaņā, iekrājot +6 pirms atbildes mača.

 

Par rezultatīvākajiem "Virgin City" spēlētājiem ar 22 un 16 punktiem kļuva attiecīgi Edgars Klaģišs un Gustavs Žebers, savukārt "LAT Agro" rindās Reinim Strankaļam 20 punkti, bet Jāņa Kolomenska kontā 12 punkti un 19 bumbas zem groziem.

 

"F-Team" – "SportaGrams" 67:81
(16:24; 22:22; 15:22; 14:13)

 

Pēc pirmās spēles: "SportaGrams" +14

 

Ļoti labi pirmās minūtes aizvadīja "SportaGrams", kas izcēlās ar desmit punktu izrāvienu. Metienu garšu ieguva arī "F-Team", kas pamazām pietuvojās līdz minimumam. Uz brīdi otrajā ceturtdaļā "SportaGrams" bija priekšā ar deviņiem punktiem, taču "F-Team" atbildēja ar 9:0 izrāvienu. Puslaika izskaņā vēl vienu izrāvienu veica SG, tādējādi atrodoties vadībā ar 38:46.

 

Pēc pārtraukuma "F-Team" nebija gatava vēl vienai pakaļdzīšanās kampaņai. Rezultāta starpība auga, pateicoties labam "SportaGrams" uzbrukumam. Lielākā rezultātā starpība bija 19 punkti, taču "F-Team" izdevās dažus punktus atgūt. Pēc pirmajām 40 minūtēm "SportaGrams" iekrājusi 14 punktu handikapu, tāpēc intriga vēl ir dzīva.

 

"SportaGrams" komandā rezultatīvākais ar 31 punktu bija Kristaps Vanags, bet dvīņubrālis Edgars piebalsoja ar 13 punktiem. Visvairāk punktu "F-Team" komandā guva Raimonds Upenieks (18) un Jēkabs Paeglītis (15).

 

"Mežaparks" – "Džungļu patruļa" 80:67
(17:20; 22:11; 14:21; 27:15)

 

Divu spēļu summā: "Džungļu patruļa" +9

 

Ar 22 punktu handikapu "Džungļu patruļa" ieradās uz atbildes maču. Pirmajās minūtēs "Mežaparks" atradās nelielā vadībā, bet turpinājumā iniciatīva pārgāja "Džungļu patruļa" rokās, kas iekrāja sešu punktu handikapu, bet "Mežaparks" saņēmās un guva 17 punktus pēc kārtas. Dodoties puslaika atpūtā, "Mežaparks" bija priekšā ar astoņiem punktiem, bet summā bija 14 punktu deficīts.

 

Trešajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās, kas krietni labvēlīgāk, protams, bija "Džungļu patruļai". "Mežaparka" uzbrukums bija mazliet iesprūdis, kamēr patrulētāji aizvadīja rezultatīvāko nogriezni. Pēdējā ceturtdaļā "Mežaparks" atkal centās aizskriet pa priekšu, tomēr pietrūka laiks. Beigās komanda panāca +13 uz tablo, tomēr divu spēļu summā tik un tā bija deficīts, tādējādi "Džungļu patruļa" iekļuva nākamajā kārtā.

 

Rezultatīvākais "Mežaparka" spēlētājs ar 20 punktiem bija Kristaps Pumpurs, savukārt "double-double" sakrāja Edgars Šķudītis (18 punkti un 11 atlēkušās bumbas) un Gvido Zaļmežs (14 punkti, 17 bumbas, piecas piespēles un sešas pārtvertas bumbas). Gūstot 21 punktu, par rezultatīvāko "Džungļu patruļas" spēlētāju kļuva Atis Riekstiņš.

 

"PATA Strenči" – "StrongPoint" 54:69
(12:15; 7:24; 15:15; 20:15)

 

Divu spēļu summā: "StrongPoint" +14

 

Intriga bija liela, jo pirmais mačs noslēdzās ar viena punktu starpību, priekšā esot Strenčiem. Sestdienas pusdienlaikā jau no pirmajām minūtēm vadībā atradās "StrongPoint", tomēr starpība nebija liela. Viens no sērijas būtiskākajiem izrāvieniem notika otrajā ceturtdaļā. Brīdī, kad "StrongPoint" atradās priekšā ar trim punktiem (summā +2), komanda guva puslaika pēdējos 16 punktus, tādējādi puslaika pārtraukumā iesoļojot ar 20 punktu handikapu (19:39), bet summā +19.

 

Daudz variantu "PATA Strenči" nebija, kā tikai dzīties pakaļ, tomēr nekas no iecerētā nenotika, jo rezultāta starpība turpināja būt 20 punktu robežās. Ritot spēlei uz priekšu, aizvien vairāk kļuva skaidrs, ka nākamajā kārtā iekļūs "StrongPoint". Atlika tikai noskaidrot galarezultātu, un "PATA Strenči" guva mača un savas sezonas pēdējos deviņus punktus, tādējādi uz tablo esot 54:69.

 

Kārtējo produktīvo spēli aizvadīja Ivars Strēlis, kurš "StrongPoint" labā guva 18 punktus, kā arī izcīnīja 20 atlēkušās bumbas, savukārt "PATA Strenči" nometnē ar "double-double" atzīmējās Mārtiņš Lucāns – 13 punkti un desmit bumbas zem groziem.

 

"Aloja" – "SDBD" 102:41
(21:6; 31:7; 24:15; 26:13)

 

Divu spēļu summā: "Aloja" +89

 

Tā kā "Aloja" pirmo maču uzvarēja ar 28 punktiem, lielāka intriga bija par to, kas uzvarēs atbildes spēlē. "SDBD" gan ieradās tikai piecatā, un "Aloja" dominēja no pirmajām minūtēm. Pēc pirmās ceturtdaļas "Aloja" bija priekšā ar 21:6, turklāt pārsvars ļoti strauji pieauga arī nākamo desmit minūšu laikā. "SDBD" izdevās gūt savu 13. punktu, bet puslaika pēdējos 28 guva "Aloja", tādējādi rezultātam esot 55:13 pēc pirmā puslaika.

 

Tik lieli izrāvieni pēc pārtraukuma neturpinājās, un pie spēles laika tika visi "Alojas" basketbolisti. Komanda ne tikai demonstrēja labu saspēlētību, tiekot pie kopumā 30 rezultatīvām piespēlēm, bet arī dominēšanu zem groziem, jo izcīnīja 83 atlēkušās bumbas! Vienīgais atlikušais uzdevums "Alojai" bija sasniegt 100 gūtos punktus, kas pašā galotnē arī izdevās.

 

Lielisku spēli aizvadīja Artūrs Vītols, kurš aizmeta garām tikai sešus metienus, guva 28 punktus, izcīnīja 24 atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. "SDBD" rindās jāizceļ Alekss Jakobovičs, kuram 20 punkti.

 

BK "LNMAA" – BK "Čiekurs" 80:62
(19:14; 16:18; 24:16; 21:14)

 

Divu spēļu summā: BK "LNMAA" +51

 

Līdzīgi kā augstāk aprakstītajā spēlē, arī šajā pārī iznākums bija zināms, jo "LNMAA" pirmo maču uzvarēja ar +33. Šis mačs bija krietni sīvāks, un bieži mainījās vadības īpašniece. Otrās ceturtdaļas ievadā "LNMAA" panāca +9, bet nākamos 12 punktus guva "Čiekurs". Komanda bija gatava cīnīties par panākumu šajā spēlē, bet puslaika pārtraukumā vadībā ar 35:32 bija "LNMAA".

 

Otrajā spēles daļā jau sāka izpausties "LNMAA" pārsvars. Brīdī, kad vadībā atradās "Čiekurs", "LNMAA" guva astoņus bezatbildes punktus un pārņēma iniciatīvu. Līdz ceturtdaļas beigām "LNMAA" pārsvars uz tablo sasniedza 11 punktus, bet pēdējo desmit minūšu laikā turpināja pieaugt, sasniedzot arī 20 punktu atzīmi.

 

Par rezultatīvāko "LNMAA" spēlētāju kļuva Edgars Ziediņš, kurš guva 19 punktus, bet produktīvi bija arī Kristians Engels (16 punkti, 14 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles) un Toms Roziņš (11+10+7). Lielāko daļu no visiem "Čiekura" punktiem guva Edgars Vaivods – 34 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

 

"Viļāni/BTA" – BK "Dzirnavas" 83:49
(16:11; 25:12; 21:14; 21:12)

 

Divu spēļu summā: "Viļāni/BTA" +66

 

Viļānu pārstāvji par vietu nākamajā kārtā varēja justies droši, jo uzvarēja pirmo maču ar +32. Jau no pirmajām sekundēm "Viļāni/BTA" bija priekšā arī šajā spēlē, taču starpība pirmajā ceturtdaļā vēl nebija liela. Tā pieauga otrajā nogrieznī, kad Viļāni guva 12 punktus pēc kārtas. Pēc pirmā puslaika 41:23 uz tablo.

 

Piecas "Dzirnavas" nespēja turēt līdzi pretiniekiem, turklāt visa mača garumā demonstrēja vienmērīgu sniegumu uzbrukumā, bet ar to bija par maz, lai atspēlētos. Abas komandas izpildīja daudz tālmetienu, bet precīzāki bija Viļāni. Arī šī spēle noslēdzās ar lielu rezultāta starpību, līdz ar to Latgales pārstāvji var gatavoties nākamajai kārtai, bet "Dzirnavas" var sākt gaidīt jau rudeni.

 

Galvenais "Viļānu/BTA" spēks uzbrukumā bija Sandis Zutis, kurš sakrāja 33 punktus. "Dzirnavu" rezultatīvākais spēlētājs ar 28 punktiem bija Rolands Vārpiņš, taču gribētos pieminēt arī Nilu Hščanoviču, kurš 40 minūšu laikā neizpildīja nevienu metienu, toties izcīnīja 25 atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles.