OlyBet 5. līgas finālā iekļūst BK Iemetiens un Viļāni/BTA

EBL | entuziasti.com 20.04.2023
OlyBet 5. līgas finālā iekļūst BK Iemetiens un Viļāni/BTA

Pusfināls

 

BK "Iemetiens" – "Virgin City" 81:61
(11:25; 23:16; 27:12; 20:8)

 

Krietni labāka precizitāte pirmajās minūtēs bija "Virgin City", un komanda visai strauji audzēja pārsvaru. Pēc pirmās ceturtdaļas "Virgin City" atradās vadībā ar 14 punktiem, tomēr otrajā ceturtdaļā starpība uz tablo sāka samazināties. "Iemetiens" krietni uzlaboja sniegumu abos laukuma galos, tādējādi pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo bija 34:41.

 

"Iemetiena" spēlētāji bija noķēruši mača pavedienu, un tas īpaši izpaudās trešajā ceturtdaļā. "Virgin City" buksēja uzbrukumā aizvien vairāk, un "Iemetiens" piecu minūšu laikā atspēlēja visu deficītu, turklāt tikpat strauji auga pārsvars uz otru pusi. Ceturtdaļas pēdējā sekundē precīzs no savas laukuma puses bija Mārtiņš Sīlis, un "Iemetiens" panāca jau +8. Ceturtā ceturtdaļa turpinājās līdzīgā stilā kā trešā, jo uzbrukuma sekmes komandām bija krietni citādākas. Kamēr "Iemetiens" turpināja realizēt metienus, tikmēr "Virgin City" tas notika ļoti reti. Ar 10:0 izrāvienu "Iemetiens" panāca +22 un nokārtoja vietu finālā!

 

"Iemetiena" iekļūšanu finālā ar "double-double" sekmēja Kristiāns Zarumba (20 punkti, 13 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles), Sebastians Vlažņevs (15+11+8) un Kristaps Grigaļāvičus (13+16). "Virgin City" labākais spēlētājs ar 21 punktu un 13 bumbām zem groziem bija Edgars Klaģišs.

 

"Viļāni/BTA" – "Aloja" 70:52
(15:16; 15:6; 22:22; 18:8)

 

Pusfināla ievadā "Aloja" izcēlās ar labāku basketbolu, kas deva astoņu punktu handikapu. Līdz ceturtdaļas beigām "Viļāni/BTA" atguvās un atspēlēja mīnusus, turklāt otrajā ceturtdaļā Latgales pārstāvji jau aizgāja pa priekšu. Ļoti likti uzbrukumā spēlēja "Aloja", kas otrajā ceturtdaļā guva vien sešus punktus, kas noveda pie tā, ka komandu starpā bija astoņi punkti pēc pirmā puslaika – 30:22.

 

Pēc pārtraukuma "Viļāni" turpināja savu ofensīvu un dažu minūšu laikā izdevās iekrāt jau 16 punktu pārsvaru, tomēr uzreiz sekoja "Alojas" sešu punktu izrāviens. Būtiski izrāvieni trešajā ceturtdaļā vairs nenotika, bet Viļāni mača likteni izšķīra pēdējā nogriežņa ievadā. Brīdī, kad komandu starpā bija deviņi punkti, Latgales komanda guva 11 punktus pēc kārtas, uz tablo esot jau +20. No šāda trieciena "Aloja" neatkopās, un finālā spēlēs "Viļāni/BTA"!

 

Pa 19 punktiem "Viļāni/BTA" komandā guva Mareks Malinovskis (viņam arī 15 atlēkušās bumbas) un Juris Meļņiks, kamēr "Alojas" vienībā labākais bija Artūrs Vītols, kurš guva 18 punktus un izcīnīja 17 bumbas zem groziem.

EL

Divīzijas rezultivitātes līderi