OlyBet basketbola līgas 16. sezona ir sākusies

EBL | entuziasti.com 04.10.2023
OlyBet basketbola līgas 16. sezona ir sākusies

Extra līga

 

Nepatīkami, bet šosezon līgā nepiedalās pagājušās sezonas čempione "Anzāģe", kas paņēmusi Maikla Džordana cienīgu pauzi, savukārt jaunu atbalstītāju atradusi iepriekšējās sezonas "O'Learys" komanda, kas tagad jādēvē par "Eroof.lv".

 

Pirmajā spēļu kārtā norisinājās vien divas spēles, un ar krietni citu apņēmību sezonu iesāka "Skaistuma Institūts". Ja gadu atpakaļ komanda saņēma vairākus pērienus, tad tagad uzvara pār "Eroof.lv" ar 89:76. "Anzāģe" situāciju izmantoja BK "Apsardze ir jāciena", kas piesaistīja vairākus čempionu spēlētājus, pirmajā mačā pārliecinoši tiekot galā ar BK "Dolāri" – 100:77.

 

Izaicinājuma kauss

 

Arī Izaicinājuma kauss iesākās ar diviem mačiem svētdien. Varbūt sliktā fiziskā forma vai dziļā analītika, bet "Vervo" izlēma, ka efektīvākais veids uzvarēt būs, ja trīspunktu metieni būs vairāk par divpunktu metieniem. Matemātika bija pareiza, jo no abām distancēm realizēti 19 metieni, un tas ļāva apspēlēt "Vienradžus" ar +30, Artūram Kramiņam sakrājot 19 punktus, astoņas atlēkušās bumbas astoņas rezultatīvas piespēles. Kā jau ierasts, pretinieku rindās ļoti pamanāms bija Toms Vilks, kurš laukumā darīja principā visu – 20 punkti, astoņas atlēkušās bumbas, 13 rezultatīvas piespēles, 12 kļūdas un septiņas izprovocētas piezīmes.

 

Debiju Izaicinājuma kausā piedzīvoja "Alsviķi/Steelconstructor". Trešajā ceturtdaļā "Alsviķi" guva 15 punktus pēc kārtas un aizbēga pa priekšu, tādējādi tiekot galā ar "Jēkabpils/Ošukalns" – 91:76. Arī šajā reizē jāizceļ kāds spēlētājs zaudētāju rindās, un tas ir Artis Arnītis, kuram 26 punkti, astoņas bumbas, sešas piespēles, sešas pārtvertas bumbas un 11 izprovocētas piezīmes.

 

3.līga

 

Pavasarī savainojuma dēļ izšķirošajos mačos "Let it Rain" nevarēja palīdzēt Edgars Aleksejevs. Aizvadītajās brīvdienās varēja redzēt, ka viņš ļoti gaidīja sezonas sākumu, jo Aleksejevs izcēlās ar 17 punktiem, 20 atlēkušajām bumbām, sešām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārtvertām bumbām. Citu starpā, šo rindu autors ļoti cer, ka sezonas gaitā ceļi krustosies "Let it Rain" un "Lai līst" komandām, jo tā būs spēle principā starp divām komandām ar identiskiem nosaukumiem.

 

Kādā no mūsu līgām atgriezusies "Rīdzene 92", kas uz pirmo mača ieradās tikai sešatā, tomēr tika galā ar "Jauno Pasauli", turklāt tikai viens uzvarētāju spēlētājs guva mazāk par desmit punktiem. Ja runājam par statistiku, tad jaudīgi sevi pieteicis BK "Rimša" vasaras papildinājums Sandis Silavs, kurš kļuvis par pirmo spēlētāju ar "triple-double" – 24 punkti, 16 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles uzvarā pār "Koka Roku".

 

Mieles par pagājušo sezonu noteikti palika arī Valteram Mazburšam, kurš nevarēja palīdzēt "MEH" izslēgšanas spēlēs, jo regulārajā sezonā piedalījās tikai četros mačos. Šo sezonu viņš sācis ar lielu apņēmību, jo jau paspējis atzīmēties ar 24 punktiem, 25 atlēkušajām bumbām, astoņām rezultatīvām piespēlēm un septiņām izprovocētām piezīmēm.

 

4.līga

 

Patīkami redzēt, ka šosezon pie mums spēlēs arī futbola eksperts un komentētājs Paulius Jakelis, turklāt jau pirmajā ceturtdaļā viņa pārstāvētā BK "Dzirnavas/GP NORD" ielika pamatus uzvarai pār "Tēva Dēliem". "Dzirnavu" rindās ir arī Artūrs Šilovs, tomēr uzreiz jāsaka, ka tas nav pasaules čempionāta hokejā labākais vārtsargs.

 

Debijas mačā "Purley/Velc ārā" piedzīvoja zaudējumu pret "Virgin city", bet lielākā intriga ir par to, kad komandas rindās redzēsim pieredzējušo Lauri Blauu? Mēs visi gribam zināt, ko vasarā darījis Nauris Pētersons jeb precīzāk – kuru Stefana Karija meistarklasi viņš bija paņēmis. Pētersons svētdien "dedzināja tīkliņu", jo iemeta deviņus no 12 tālmetieniem, tiesa, ar to nepietika, lai "Es un Kaercher" apspēlētu "Flamingo".

 

Raksturu parādīja "SportaGrams", kam pirms pēdējās ceturtdaļas bija septiņu punktu deficīts, taču labākā ceturtdaļa abos laukuma galos deva 77:76 panākumu pār "Pata/Strenči". Pagājušajā sezonā "Gramisti" izcēlās ar labu aktivitāti sociālajos tīklos un uz to ceram arī tagad. Lai arī piedzīvots zaudējums, viens no pērnās sezonas finālistes "Young Guns" līderiem Edvards Brolītis nebija tālu no "quadruple-double" – 14 punkti, deviņas atlēkušās bumbas, astoņas rezultatīvas piespēles un septiņas pārtvertas bumbas.

 

5.līga

 

Uz lieliskas nots sezonu iesācis "Saulkrastu" spēlētājs Rolands Nārķis, kurš guva praktiski pusi no visiem komandas punktiem – 38 viņam, bet "Saulkrasti" uzvarēja ar 77:71. Pieredzējušais Aldis Beitiņš parāda, ka pulveris viņam joprojām ir sauss, jo jaunā sezona iesākta ar 32 punktu, sešu atlēkušo bumbu, astoņu rezultatīvo piespēļu un septiņu izprovocēto piezīmju performanci.

 

Magnētus uz rokām bija salikuši BK "Ķieģelis" spēlētāji, jo pieciem izdevās izcīnīt vismaz astoņas atlēkušās bumbas, bet kopumā komanda tika pie 72 bumbām, kamēr punktu ailītē bija 83, un tas deva pārliecinošu uzvaru.

 

Jaudīgs ceturtās ceturtdaļas sākums bija "Čiekura" komandai, kas izšķirošo spēles nogriezni iesāka ar 16 punktiem pēc kārtas, panākot padsmit punktu pārsvaru pret "Skatuves Meistariem", kas galarezultātā deva arī panākumu.