OLYBET BASKETBOLA LĪGAS 8. NEDĒĻA –OLIMPISKAIS ČEMPIONS LASMANIS ATGRIEŽAS, INTERNETA DUELĪ GROMULS PĀRSPĒJ GAIGALIETI, SILENIEKS TURPINA PLOSĪTIES

EBL | entuziasti.com 29.11.2023
OLYBET BASKETBOLA LĪGAS 8. NEDĒĻA –OLIMPISKAIS ČEMPIONS LASMANIS ATGRIEŽAS, INTERNETA DUELĪ GROMULS PĀRSPĒJ GAIGALIETI, SILENIEKS TURPINA PLOSĪTIES

 

 

Extra līga

 

Uz pirmo trijnieku pakāpusies "Kraukļu" komanda. Uzdevumu augstumos turpina būt Gustavs Mellenbergs, kurš iemeta divas trešdaļas no visiem komandas tālmetieniem, kopā guva 34 punktus, izcīnīja 18 atlēkušās bumbas, atdeva astoņas rezultatīvas piespēles un izprovocējas astoņas piezīmes, kaldinot uzvaru pār "Scandic Fusion/Mitigate".

 

Pirmo spēli šosezon aizvadījis olimpiskais čempions Kārlis Pauls Lasmanis. Viņš atzīmējās ar 16 punktiem, bet BK "Apsardze ir jāciena" kopumā fantastiski izpildīja tālmetienus (19/37 jeb 51,4%), un tas ļāva tikt pie 5. uzvaras sezonā, pieveicot "eroof.lv".

 

Aukstasinīgs svētdienas vakarā bija Dāvis Matīss Žilde. BK "Dolāri" lielu daļu mača atradās iedzinējos pret "Biznesa augstskolu Turība", taču galotnē bija pavisam tuvu. Lielisks izšķirošajos brīžos bija Žilde, kurš ne tikai panāca neizšķirtu uz tablo, bet arī izvirzīja vadībā "Dolārus" vien dažas sekundes pirms mača beigām. Visā mačā viņam 32 punkti un 11 bumbas zem groziem.

 

Neoficiālais kārtas MVP:*
Gustavs Mellenbergs ("Kraukļi") – 34 punkti (1p. 6/10, 2p. 2/5, 3p. 8/17), 18 atlēkušās bumbas, 8 rezultatīvas piespēles, 8 izprovocētas piezīmes, 6 kļūdas

 

Izaicinājuma kauss

 

Četri spēlētāji mačā starp "TET" un "Farmers Paradise" guva lielāko daļu no visiem punktiem. Uzvaru ar 88:71 izcīnīja "TET", un Aleksis Gaidamovičs kopā ar Ernestu Cīruli uzvarētājiem sakrāja 48 punktus (attiecīgi 26 un 22), turklāt pretiniekiem tikpat daudz kopā guva Kārlis Krauja un Mārtiņš Rozenbergs (attiecīgi 28 un 20).

 

Īstus pretargumentus Robertam Žubulim nespēja atrast "Mpire" komanda. Žubulis guva 39 punktus un izcīnīja 24 bumbas zem groziem, un čempioni "Baltijas Baseini" pārtrauca trīs neveiksmju sēriju, tiekot tikai pie otrā panākuma šosezon.

 

Ādažos uz "interneta dueli" satikās Niks Gaigalietis un Rihards Gromuls. Lai gan statistikas ziņā Gaigalietis bija daudzpusīgāks (seši punkti, piecas bumbas, desmit piespēles un piecas kļūdas pret pieciem punktiem un astoņām bumbām), "2centi" sagrāva "Alsviķi/Steelconstructor" ar 89:54.

 

Divi spēlētāji bija tuvu, lai savu pārstāvēto komandu neveiksmes mierinātu ar "triple-double". Edgars Leja "Jēkabpils/Ošukalns" zaudējumā sakrāja 11 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles, bet "Vervo" spēlētājam Valtam Priedem 22 punkti, 17 bumbas zem groziem un astoņas piespēles.

 

Neoficiālais kārtas MVP:
Roberts Žubulis ("Baltijas Baseini") – 39 punkti (1p. 5/11, 2p. 14/24, 3p. 2/5), 24 atlēkušās bumbas, 9 izprovocētas piezīmes

 

  1. līga

 

Sestdiena iesākās ar Edgara Vecuma meistarklasi. "Rimša" ceturtās ceturtdaļas pēdējās piecās minūtēs nenoturēja +11 pret "Kūperu", un bija nepieciešams pagarinājums, tomēr "Rimša" tika cauri ar izbīli, jo uzvara neizpalika. Vecums laukumā bija praktiski visas 45 minūtes, iemeta 15 metienus no 28 un kopā sakrāja 43 punktus.

 

"Maestro" pēc trim ceturtdaļām atradās iedzinējos ar astoņiem punktiem pret čempioni "Radex", tomēr izšķirošais nogrieznis uzsākts ar 14 punktiem pēc kārtas. Vājuma brīdis nesekoja, un "Maestro" spēcīgāko grupā vēl nav piedzīvojusi zaudējumu.

 

"Koka Rokas" panākumā pār "VEFu" (100:88) trīs uzvarētāju spēlētāji kopā gandrīz guva tikpat daudz punktu cik pretinieki kopā – Edvards Struža (30), Edgars Vanags (30) un Kristaps Vanags (23) kopā pa trim sameta 83 punktus. Jāteic, ka "Koka Roka" spēlētāja kā "Zelta roka", jo tālmetieni realizēti ar 50% precizitāti.

 

100 gūto punktu robežu sasniedza arī BK "Iemetiens", kas apspēlēja "ASK Patria" (103:78), turklāt visi "Iemetiena" spēlētāji guva vismaz 13 punktus. "Bankets" uzvaru pār "Rīdzene92" nokārtoja trešajā ceturtdaļā, kad guva trīsreiz vairāk punktu (24:8), kas deva tādu pašu pārsvaru uz tablo.

 

Neoficiālais kārtas MVP:
Edgars Vecums (BK "Rimša) – 43 punkti (1p. 7/10, 2p. 9/12, 3p. 6/16), 7 atlēkušās bumbas, 7 izprovocētas piezīmes

 

  1. līga

 

Jaudīgs spēles sākums izdevās "Young Guns", kas maču pret BK "Pilna aptvere" iesāka ar 17 punktiem pēc kārtas, turklāt pēc pirmā puslaika komandas kontā bija 50 punkti. Lai gan ceturtās ceturtdaļas vidū no +26 bija palikuši vairs tikai trīs punkti, beigās uzvara neizpalika.

 

Sezonas vienu no labākajām spēlēm aizvadījis Krišs Rauska (nē, šo neraksta Krišs). Kamēr viņa pārstāvētā "MZ/ASK" zaudēja BK "Dzirnavas/GP Nord" (67:84), Krišs pats guva desmit punktus un izcīnīja piecas zem groziem, turklāt viņam bija labākais +/- komandā!

 

Viļņveidīgais sniegums neļāva "Plēsoņām/Wolfpack" izcīnīt uzvaru. Kas liecina par nestabilo sniegumu? Divās ceturtdaļās gūti pa deviņiem punktiem, bet vienā izdevās atzīmēties ar 30. Pievīla tālmetieni, jo no 28 metieniem precīzi bija tikai trīs, un "Klīrenss" varēja svinēt panākumu.

 

Atskaitot punktus, ar visai līdzīgu statistiku izcēlās divi "Viļāni/BTA" spēlētāji – Juris Meļņiks guva 24 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, bet Mareks Malinovskis izcēlās ar 13 punktiem, 11 bumbām un septiņām piespēlēm.

 

Ints Ābele un Vladimirs Bessmertnovs noteikti gribēja lielāku pienesumu no komandas biedriem. Katrs no viņiem guva pa 26 punktiem, bet pārējie septiņi kopā salasīja tikai 19 punktus, un tas noveda pie "TopUp" zaudējuma pret "Virgin City" (71:85).

 

Lielas šūpoles piedzīvotas "Tēva Dēlu" un "Vafeļu" spēlē. Pēc pirmās ceturtdaļas vadībā ar 20:9 atradās "Tēva Dēli", taču puslaika pārtraukumā priekšā ar 30:29 bija jau "Vafeles". Trešā ceturtdaļa pagāja bez izrāvieniem, bet noslēdzošajā ceturtdaļā atkal dominēja "Vafeles", kas uzvarēja nogriezni ar 26:9 un visā mačā triumfēja ar 71:50.

 

Neoficiālais kārtas MVP:
Gints Artmanis ("Young Guns") – 37 punkti (1p. 4/6, 2p. 6/13, 3p. 7/15), 9 atlēkušās bumbas, 7 izprovocētas piezīmes

 

  1. līga

 

Ar "tikai" 44 punktiem izcēlās Dāvis Silenieks, bet viņa komandas biedrs Kristaps Valters atzīmējās ar 19 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm "Mežaparka" uzvarā. "Čiekurs" pēdējā ceturtdaļā guva tikai par punktu mazāk nekā pirmajās trīs kopā, taču zaudēja "Sedumi". Māris Ozoliņš bija pavisam tuvu "triple-double" ar 15 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un deviņām piespēlēm.

 

"OPEN Radošais Centrs" parādīja kārtīgu raksturu. Uz maču ierodoties tikai piecatā, komanda nonāca 18 punktu iedzinējos pret "Pārdaugavas Buki 2", tomēr deficīts pamazām tika deldēts un 22:0 izrāviens pilnībā lauza spēles gaitu, "Radošajam Centram" beigās izcīnot arī uzvaru.

 

Armands Kalniņš (28+10), Andrs Osis (23+13) un Ruslans Mišukovskis (20+8+6) trijatā kopā guva 71 no 94 "RS Autoparts/RMC" punktiem, kas ļāva izcīnīt panākumu pret "Salidojumu". Nominācijā "Zemgroza tēvocis" labākais bija "Mežpils Patruļas" spēlētājs Artūrs Jēkabsons, kurš debitēja komandas rindās ar 22 punktiem un 22 atlēkušajām bumbām.

 

Šajā nedēļā neiztikām bez "triple-double", un šoreiz "vaininieks" ir Toms Taukulis, kurš "Vaadin FFS" uzvaru kaldināja ar 18 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm. Svētdienas vakarā pavisam brīvi spēlēja "Plezīrs", tomēr šoreiz tas bija negatīvā ziņā, jo komanda nevienā no ceturtdaļām neguva vairāk par septiņiem (!!!) punktiem, kopā gūstot tikai 24, bet ielaižot 90.

 

Neoficiālais kārtais MVP:

Artūrs Jēkabsons ("Mežpils Patruļa") – 22 punkti (1p. 6/10, 8/15), 22 atlēkušās bumbas, 8 izprovocētas piezīmes

 

* šo rindu autora subjektīvais viedoklis, ņemot vērā gan spēlētāja, gan komandas sniegumu