Olybet DDL - Arvis Baltgalvis no centra izrauj Watex uzvaru, Vanags ar 32 punktiem kaldina Steeldoors uzvaru un Karavīrs nodrošina 2. vietu

EBL | entuziasti.com 25.02.2023

Rezultatīvie kraukļi: ļoti rezultatīvs un skatāms izvērtās mačs starp "Ķekava/Bebe.lv" un "Alfrēda Kraukļa VEF". Vēl ceturtās ceturtdaļas vidū uz tablo bija 81:81, bet viesi no Rīgas ar 7:0 izrāviena palīdzību aiznesās pa priekšu un neatskatījās (104:91). Pēdējā ceturtdaļa VEF bija ļoti jaudīgi, jo gūti 38 punkti, turklāt trīs uzvarētāji kopumā sasniedza 20 gūto punktu robežu – Francis Neilands (27 punkti, desmit atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles), Krišjānis Kazulis un Francis Serģis (abiem pa 22).

Nokārtota uzvara praktiski četratā: pirmdienas vakarā laukumā uzdarbojas ne tikai VEF trio. Tikai septiņu vīru sastāvā uz maču ieradās "Uriekstes Dravnieki", bet tas netraucēja apspēlēt "Brīvsoli" ar 93:79. Labākais čempionu rindās ar 34 punktiem bija Mārtiņš Vīņauds, Rihards Bērziņš pievienoja 25 punktus un 11 atlēkušās bumbas, kamēr Kristapam Vanagam 20 punkti, bet Guntim Banderam 14 punkti un 20 bumbas. Viņi visi laukumā pavadīja 40 minūtes, bet pārējie trīs "Dravnieki" kopā izpildīja tikai vienu metienu un punktus neguva.

No centra!!! Fantastisku spēli aizvadījis Arvis Baltgalvis. Nespēlējot vairākiem "Watex" līderiem, Baltgalvis uzņēmās iniciatīvu pret "Banku Augstskolu". Pēc trim ceturtdaļām "Watex" atradās iedzinējos ar astoņiem punktiem, tomēr mīnusi deldējās. Karsts no tālās distances bija Baltgalvis, kurš, rezultātam esot vienādam, iemeta uzvaru nesošo metienu no centra – 76:73! Visā mačā Arvim 32 punkti, ieskaitot septiņus precīzus tālmetienus no 12.

Kuram vairāk: īsta punktu sacensība notika spēlē starp "Elektrum" un "Karavīru". Otro maču pēc kārtas pretinieku aizsardzību terorizēja Jānis Saliņš, kurš guva 39 punktus. Atbildi parādā nepalika arī "Karavīra" līderi – ja Jānis Ķudis guva 45 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, tad Matīss Caune pievienoja 31 punktu, 16 atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles, bet komanda uzvarēja itin pārliecinoši ar 121:97.

Čempioni nolikti kaktiņā: netipisks sniegums "Uriekstes Dravniekiem" izbraukumā. Ja nedēļas sākumā Mārtiņš Vīņauds un Rihards Bērziņš bija rezultatīvi, tad tagad Vīņaudam tikai deviņi punkti (3/12 no spēles), Bērziņam tikai 11 (4/20 no spēles), bet čempione puslaikā atradās iedzinējos ar 24:61 pret "Ķekavu/Bebe.lv"! Laukuma saimnieki lidoja pa laukumu, visi sasniedza desmit gūto punktu robežu, turklāt pieciem no sešiem vismaz 15 punkti, kamēr komanda sagrāva čempionus ar 121:61.

Agresīvais Vanags: nedēļas nogalē ar pozitīvām emocijām varēja doties "Steeldoors.lv/Ķekava". Lai gan vairāk par +7 komandai nebija, tā vairāk nekā 32 minūtes atradās vadībā un galotnē apspēlēja "MIX" ar 74:68. Īpašas uzslavas Ivaram Vanagam, kurš guva 32 punktus, kā arī realizēja desmit soda metienus no 11, kamēr pretinieki pa visu maču izmeta tikai piecus.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
BK "Ķekava/Bebe.lv" – "Alfrēda Kraukļa VEF" 91:104 (Jašuks 23+12ab; Neilands 27+10ab+6rp+8ip)
"Uriekstes Dravnieki" – "Brīvsolis" 93:79 (Vīņauds 34; Bistrenkovs 20)
BK "Watex" – "Banku Augstskola" 76:73 (Baltgalvis 32; Vārna 18, Tutāns 17+8ab+6rp+6pb)
"Elektrum" – BK "Karavīrs" 97:121 (Saliņš 39; Ķudis 45+12ab, Caune 31+16ab+12rp)
BK "Ķekava/Bebe.lv" – "Uriekstes Dravnieki" 121:61 (Grīnbergs 35, Šulcs 32+19ab+7rp, Blaubergs 15+20ab+8rp; Vanags 30)
"MIX" – "Steeldoors.lv/Ķekava" 68:74 (Garoza 24+16ab; Vanags 32+6ab+6pb)