OlyBet DDL - Kuram tiks 2. tituls un pirmā medaļa Steeldoors.lv/Ķekava vai otrā Brīvsolim?

EBL | entuziasti.com 22.04.2023
OlyBet DDL - Kuram tiks 2. tituls un pirmā medaļa Steeldoors.lv/Ķekava vai otrā Brīvsolim?

"Steeldoors.lv/Ķekava" – "Brīvsolis"

 

Lai gan abām Ķekavas komandām bija vienādas bilances, "Steeldoors.lv" uzvarēja savstarpējos dueļos, tāpēc nodrošināja 5. vietu pēc regulārās sezonas un ceturtdaļfinālā tika galā ar "Watex", sērijai beidzoties pēc diviem mačiem. Pusfinālā Ķekavas pārstāvjiem nebija variantu apstādināt čempioni "Uriekstes Dravniekus". "Brīvsolis" sagādāja lielāko sensāciju, jo pirmajā kārtā izslēdza regulārās sezonas 2. vietu BK "Karavīrs". Smārdes basketbolisti parādīja, ka punktus māk gūt, jo vidēji sērijā izcēlās ar 119 punktiem. Nākamajam pārbaudījumam "Brīvsolis" gan nebija gatavs, jo bez variantiem abos mačos zaudēts "Alfrēda Kraukļa VEF".

 

"Brīvsolis" regulāro sezonu pabeidza tikai kā 7. labākā komanda, tomēr abos šīs sezonas dueļos izdevās apspēlēt "Steeldoors.lv/Ķekava". Ja atskatāmies vēl tālākā vēsturē, tad pagājušajā sezonā Ķekavai izdevās uzvarēt vienīgajā tikšanās reizē. Motivācija šim mačam būs visaugstākajā līmenī, jo neviena no komandām negribēs doties uz mājām ar koka medaļām.

 

"Uriekstes Dravnieki" – "Alfrēda Kraukļa VEF"

 

Pagājušās sezonas čempioni "Uriekstes Dravnieki" titulu līdz šim aizstāvējuši visai sekmīgi, ko apliecina 1. vieta regulārajā sezonā un iekļūšana finālā. Ceturtdaļfinālā čempionus nedaudz pabaidīja "Banku Augstskola/KPMG", tomēr 3. spēle nebija nepieciešama. "Alfrēda Kraukļa VEF" varētu dēvēt par vienu no skatāmākajām komandām, jo praktiski katrs mačs bijis ar augstu rezultativitāti, kas ļāva izcīnīt 3. vietu regulārajā sezonā. Līdzīgi kā "Dravniekiem", arī "Krauklim" grūtības sagādāja viena ceturtdaļfināla spēle.

 

Abos savstarpējos dueļos uzvaras laurus plūca "Uriekstes Dravnieki", kas izceļas ar daudzpusīgu sastāvu, jo astoņi spēlētāji vidēji guvuši vismaz 11 punktus. Rotācijas iespējas komandai ir plašas, tomēr VEF jaunajiem basketbolistiem nav ko zaudēt, viņiem nav jāaizstāv tituls, līdz ar to spriedze būs tieši uz "Dravnieku" pleciem.

3L

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Dāvis Klegeris Klegeris30
Komanda Radex Brička30
Komanda BK Rimša Vecums28
Komanda Sparta Logistics Kalniņš26
Komanda Bankets Zicāns25
SpēlētājiAS
Spēlētājs Niks Gaigalietis Gaigalietis9
Komanda Radex Justovičs9
Komanda Ikšķile Veiders7
Komanda BK Rimša Silavs6
Komanda BK Iemetiens Zomerfelds6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Artūrs Grikke Grikke17
Komanda Rīdzene92 Epners15
Komanda Sparta Logistics Rosmanis14
Komanda Veselības Grupa Skuja14
Komanda BK Iemetiens Zarumba14
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Kristaps Epners Epners32
Komanda BK Iemetiens Zarumba30
Komanda Radex Brička30
Komanda MEH Mazburšs29
Komanda Bankets Grikke26