Olybet DDL 1/8 finālu 1. spēļu nedēļas apskats

EBL | entuziasti.com 02.09.2020
Olybet DDL 1/8 finālu 1. spēļu nedēļas apskats

"Hegelmann" – "LSPA-2" 50:80
(7:24; 12:23; 19:16; 12:17)

 

Pēc pirmās spēles: "LSPA-2" +30

 

Laukumā spēlēja divas dažādas komandas un izskatījās, ka "LSPA-2" krietni vairāk darbojušies ar bumbu šovasar. Pirmajā ceturtdaļā strauji pieauga studentu pārsvars, kamēr "Hegelmann" vien retu reizi realizēja metienus. Pavisam minimāli situācija uzlabojās otrajā ceturtdaļā, tomēr rezultāta starpība turpināja pieaugt, kas no mājinieku puses nebija nekas pozitīvs. Pēc pirmā puslaika "LSPA-2" atradās vadībā ar 19:47.

 

Trešajā ceturtdaļā beidzot grozs sāka ņemt pretī "Hegelmann" izdarītos metienus, un komanda aizvadīja rezultatīvāko ceturtdaļu mačā, turklāt guva tikpat punktus cik pirmajā puslaikā kopā. Viss ir labi, tomēr deficīts saruka vien par trim punktiem. Pēdējā nogrieznī viss atgriezās vecajās sliedēs, un, visticamākais, "LSPA-2" jau ir garantējusi vietu ceturtdaļfinālā.

 

Kristaps Pugačs bija labākais "LSPA-2" spēlētājs ar 22 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām. "Hegelmann" rindās jāizceļ Romāns Larionovs – 17 punkti un 11 bumbas zem groziem.

 

BK "Lubāna" – "CBF Binders" 41:94
(4:24; 12:17; 13:20; 12:33)

 

Pēc pirmās spēles: "CBF Binders" +53

 

Līdzīgi kā iepriekš aprakstītajā spēlē, arī šajā satikās divu līmeņu komandas. "Lubāna" desmit minūšu laikā gūt tikai četrus punktus, kamēr "Binders" sasniedza jau 20 punktu pārsvaru. Mājinieku uzbrukums uzlabojās otrajā ceturtdaļā, bet puslaika pārtraukumā komandas šķīra 25 punkti.

 

Pēc pārtraukuma "CBF Binders" spēlēja nedaudz rezultatīvāk par pretiniekiem, bet īstais "sprādziens" notika pēdējo desmit minūšu laikā. Lai gan starpība jau tā bija liela, CBF ceturto nogriezni uzvarēja ar +21, turklāt desmit minūtēs gūti gandrīz tikpat punktu, cik pretiniekiem pa visu spēli kopā. Šajā sērijā daudz jautājumu nav – "CBF Binders" tiks tālāk.

 

Pavisam tuvu "triple-double" ar 24 punktiem, 9 atlēkušajām bumbām un 8 rezultatīvām piespēlēm bija "CBF Binders" spēlētājs Edgars Barbejs, bet rezultatīvākais BK "Lubāna" rindās bija Deivo Mūkins ar 15 punktiem.

 

"Alfrēda Kraukļa VEF" – "Realia" 71:114
(22:23; 21:34; 10:26; 18:31)

 

Pēc pirmās spēles: "Realia" +43

 

Var teikt, ka spēle iesākās cerīgi, jo pirmajā ceturtdaļā rezultāts uz tablo auga līdzvērtīgi, taču situācija mainījās otrajā ceturtdaļā. Ja VEF turpināja demonstrēt tādu pašu rezultativitāti kā pirmajā ceturtdaļā, tad "Realia" krietni biežāk raidīja bumbu cauri tīkliņam. Starpība pārsniedza desmit punktu robežu, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 43:57.

 

Pēc pārtraukuma ar punktu gūšanu sliktāk veicās "Kraukļa VEF", turklāt "Realia" ceturtdaļas gaitā guva 20 punktus pēc kārtas, kas uz tablo deva +34. Jau bija skaidrs, ka VEF basketbolistiem atbildes mačā klāsies grūti, bet arī pēdējā desmitminūtē "Realia" vēl vairāk palielināja handikapu, līdz ar to jautājumi par uzvarētāju divu spēļu summā, visticamākais, ir lieki.

 

Mārtiņš Darģis "Realia" kontu papildināja ar 34 punktiem, bet 23 un 20 punktus pievienoja attiecīgi Valts Priede un Atis Slišāns. Rezultatīvākais "Alfrēda Kraukļa VEF" spēlētājs bija Jānis Leimanis – 33 punkti.

 

"Banku Augstskola" – BK "Ķekava/ISG" 78:56
(19:16; 27:10; 12:19; 20:11)

 

Pēc pirmās spēles: "Banku Augstskola" +22

 

Abas komandas demonstrēja līdzīgu basketbolu pirmajās desmit minūtēs, bet otrajā ceturtdaļā sāka izpausties "baņķenes" pārsvars. Studenti guva 11 punktus pēc kārtas, kas uz rezultāta tablo deva 16 punktu handikapu, bet pretinieki tika noturēti uz desmit punktiem. "Banku Augstskola" kopumā guva 27 punktus, un, dodoties puslaika pārtraukumā, rezultāts bija 46:26.

 

Otrā puslaika ievadā "Banku Augstskolas" handikaps sasniedza 23 punktu atzīmi, bet viesi no Ķekavas negrasījās padoties un īsā laika sprīdī guva 8 punktus pēc kārtas. Zem -10 "Ķekavai/ISG" neizdevās palīst, turklāt ceturtajā ceturtdaļā "Banku Augstskola" atkal spēlēja pārliecinošāk, tādējādi palielinot starpību par 9 punktiem. Pēc pirmās spēles komandas šķir 22 punkti.

 

Labākais "Banku Augstskolas" spēlētājs bija Ričards Zvagulis, kurš guva 31 punktu un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Gūstot 19 punktus, par rezultatīvāko BK "Ķekava/ISG" spēlētāju kļuva Ivars Vanags.

 

"Rīdzene/Sportapunkts.lv" – "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 83:74
(18:22; 21:15; 19:20; 25:17)

 

Pēc pirmās spēles: "Rīdzene/Sportapunkts.lv" +9

 

Viss pirmais puslaiks pagāja punkts punktā. Vadības maiņas nebija daudz, taču visu laiku starpība uz tablo bija minimāla, turklāt neviena no komandām nespēja veikt arī vērā ņemamus izrāvienus. Ja pirmajā ceturtdaļā nelielu pārsvaru ieguva "Nenormāli cietie", tad otrajā labāk spēlēja jau "Rīdzene", kas atradās vadībā ar 39:37 pēc pirmā puslaika.

 

Nekas būtiski nemainījās spēles gaitā arī trešajā ceturtdaļā, bet būtisks izrāviens jaunajiem "Rīdzenes" džekiem padevās ceturtajā ceturtdaļā. Laukuma saimnieki guva 14 punktus pēc kārtas, tādējādi no +1 panākot +15. Lielākā starpība uz tablo bija 19 punkti, bet "Nenormāli cieti" spēlēja atbilstoši savam nosaukumam un maču noslēdza ar 8 punktiem pēc kārtas, līdz ar to komandu starpā pēc pirmajām 40 minūtēm ir tikai 9 punkti.

 

"Rīdzenes/Sportapunkts.lv" komandā "double-double" ar 22 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām sakrāja Kristaps Ālmanis, bet 20 punkti Jēkaba Nīmaņa rēķinā. Rezultatīvākais "Nenormāli cieti/Zaķumuižas" spēlētājs bija Emīls Senkans (20), bet Andim Prūsim 18 punkti, 10 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.