OlyBet Extra līgā - RSU-2 izslēdz čempionus un O'learys izlīdzina sēriju.

EBL | entuziasti.com 21.03.2023
OlyBet Extra līgā - RSU-2 izslēdz čempionus un O'learys izlīdzina sēriju.

Ceturtdaļfināls

 

"Skaistuma Institūts" – "O'Learys" 70:100
(17:31; 14:20; 18:24; 21:25)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: 1:1

 

Uz spēli nebija ieradušies divi galvenie "Skaistuma Institūta" basketbolisti un to varēja just no pirmajām minūtēm, jo "O'Learys" dominēja laukumā, izvirzoties vadībā ar 19:5 pirmās ceturtdaļas vidū. "Skaistie" sāka realizēt metienus un pēc sešu punktu izrāviena pietuvojās līdz -8, taču puslaika pēdējos 12 punktus guva "O'Learys", puslaika pārtraukumā rezultātam esot 31:51.

 

Pēc pārtraukuma nekas būtiski nemainījās. "O'Learys" dominance nebija tik izteikta kā pirmajā puslaikā, tomēr uz tablo tik un tā bija solīds pārsvars, kas palielinājās. Skaidrs bija tas, ka sēriju izšķirs trešais mačs, un vienīgā intriga bija par to, vai "O'Learys" gūs 100. punktu, kas beigās arī veiksmīgi izdevās.

 

Gatis Epners kļuva par galveno "O'Learys" panākuma kaldinātāju ar 23 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, bet "Skaistuma Institūta" rindās Gints Liepiņš izcēlās ar 26 punktiem.

 

"RSU-2" – BK "Dolāri" 98:80
(21:27; 31:15; 18:17; 28:21)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: "RSU-2" 2:0

 

Čempioni "Dolāri" nevarēja zaudēt šo maču, taču komandai bija jāiztiek bez tā līdera Dāvja Matīsa Žildes. Pirmo ceturtdaļu labāk aizvadīja tieši "Dolāri", kas pēc desmit punktiem pēc kārtas panāca +8 uz tablo. "Dolāri" metienus izpildīja ar ļoti labu precizitāti, taču tas neturpinājās otrajā ceturtdaļā. Notika tieši pretējais, jo aizvien biežāk "RSU-2" realizēja metienus, turklāt puslaika pēdējo piecu minūšu laikā guva 19 punktus, un ar desmit punktu handikapu tā devās pārtraukumā – 52:42.

 

Ja ar trim punktiem otro puslaiku iesāka "Dolāri", tad nākamos 13 guva "RSU-2", un starpība bija jau 20 punkti. "Dolāriem" bija jāsāk domāt par atspēlēšanos, kas arī izdevās, jo pirms ceturtās ceturtdaļas starpība bija 11 punkti. Darbiņš bija jāturpina, taču "RSU-2" atkal rociņa bija mīkstāka, īpaši jau Ginteram Ansim Blumbergam. "Dolāru" mēģinājumi atspēlēties cieta neveiksmi, un komanda nolika čempionu pilnvaras!

 

"RSU-2" rindās Ginters Ansis Blumbergs aizmeta garām tikai septiņus metienus no spēles, iemeta deviņus tālmetienus un kopumā sakrāja 40 punktus, kā arī deviņas rezultatīvas piespēles. Labākais "Dolāru" spēlētājs ar 22 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Ingus Mastiņš.