OlyBet Extra līgā BK Dolāri iekļūst Final 4, Makit/Scandic Fusion pagarina sēriju līdz izšķirošai spēlei

EBL | entuziasti.com 02.05.2022
OlyBet Extra līgā BK Dolāri iekļūst Final 4, Makit/Scandic Fusion pagarina sēriju līdz izšķirošai spēlei

"Makit/Scandic Fusion" – "Skaistuma Institūts" 53:41
(11:10; 12:22; 12:7; 18:2)

 

Sērijā: "Makit/Scandic Fusion" 1:0

 

Ceturtdaļfinālu komandas iesāka piesardzīgi, un metienu precizitāte nebija tā labākā. Vadībā pabija te viena, te otra komanda, bet otrajā ceturtdaļā pa priekšu aizgāja "Skaistuma Institūts". Gūstot astoņus punktus pēc kārtas, komanda iekrāja 13 punktu pārsvaru, bet pēc pirmā puslaika tablo vēstīja par 23:32.

 

Lielā rezultativitāte "Skaistuma Institūta" izpildījumā trešajā ceturtdaļā neturpinājās, un "Makit" sāka tuvoties. No salīdzinoši lielās starpības praktiski nekas nebija palicis pāri, jo pirms izšķirošajām desmit minūtēm komandu starpā tikai četri punkti – 35:39. Mačs jau tā nebija rezultatīvs, bet "pilnīgu klusumu" nodemonstrēja "Skaistuma Institūts". Komanda guva divus punktus ceturtdaļas pirmajā pusē, un tas arī bija viss! "Makit" ne tikai atspēlējās, bet arī krāja plusus, un komanda noslēdza spēli ar 14 punktiem pēc kārtas, tādējādi sēriju iesākot ar panākumu. Nākamajā spēlē 8. maijā izšķirsies kura no komandām tiks Final 4.

 

Labākais "Makit/Scandic Fusion" spēlētājs bija Artūrs Storostits, kurš guva 18 punktus un izcīnīja 19 atlēkušās bumbas. "Skaistuma Institūta" rindās rezultatīvākais ar astoņiem punktiem bija Jānis Roštoks.

 

"RSU-2" – BK "Dolāri" 50:67
(8:6; 14:25; 17:16; 11:20)

 

Sērijā uzvar BK "Dolāri" 1:0

 

Šis pāris ņēma piemēru no iepriekšējā mača, un pirmajā ceturtdaļā ar punktu gūšanu neizcēlās, jo desmit minūšu laikā kopā guva 14 punktus. Nākamajā nogrieznī situācija bija labāka, bet īpaši sekmīgs uzbrukums bija "Dolāriem", kas sāka krāt pārsvaru. Dodoties puslaika atpūtā, "Dolāri" atradās vadībā ar 22:31.

 

Trešās ceturtdaļas sākumā "Dolāriem" joprojām bija deviņu punktu pārsvars, bet "RSU-2" atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas. Ātri vien "Dolāri" atjaunoja drošāku handikapu, turklāt ceturto ceturtdaļu izdevās iesākt ar septiņiem punktiem pēc kārtas, tādējādi iegūstot jau +15. Laiks, lai atspēlētos bija, tomēr "RSU-2" tā arī neatrada īsto ritmu uzbrukumā un BK Dolāri iekļuva Final 4.

 

BK "Dolāri" galvenie punktu guvēji bija Ingus Mastiņš (16 punkti), Dāvis Matīss Žilde (14) un Eduards Grabovskis (12), bet Justus Schuh "RSU-2" labā guva 14 punktus.