OlyBet Izaicinājuma kausā - ASK Patria iekrāj Mega pārsvaru pār Sportland, Vienradži drāmā pārspēj GāzeLV un iekļūst Final4, Baltijas Baseini zaudē Moduls, taču divu spēļu summā tiek talāk

EBL | entuziasti.com 04.04.2023
OlyBet Izaicinājuma kausā - ASK Patria iekrāj Mega pārsvaru pār Sportland, Vienradži drāmā pārspēj GāzeLV un iekļūst Final4, Baltijas Baseini zaudē Moduls, taču divu spēļu summā tiek talāk

Ceturtdaļfināls

 

"Baltijas Baseini/Pasēdēšana" – "Moduls Engineering" 70:81
(20:17; 22:17; 11:22; 17:25)

 

Divu spēļu summā: "Baltijas Baseini/Pasēdēšana" +15

 

Tā kā pirmo maču "Baltijas Baseini" uzvarēja ar 26 punktiem, "Moduls Engineering" sagaidīja ļoti grūts uzdevums. Pirmajā ceturtdaļā nekas daudz no iecerētā neizdevās, un rezultāts kopumā auga līdzīgi. Ceturtdaļas beigās priekšā izvirzījās BBP, un komanda bija vadībā arī visu otro nogriezni. Pēc pirmā puslaika uz tablo bija 42:34, kamēr summā starpība bija 34 punkti.

 

"Baltijas Baseini/Pasēdēšana" lielāko handikapu panāca trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs, kad uz tablo bija +13. "Inženieri" saspurojās, kas ne tikai atspēlēja visu deficītu, bet arī izvirzījās vadībā ceturtdaļas beigās. Beidzot "Moduls Engineering" sniegums bija tāds, kas dotu cerības par atspēlēšanos, jo deviņu punktu izrāviens ļāva panākt +11 (summā -15). Līdz sērijas beigām bija palikušas piecas minūtes, un "Baltijas Baseini" neļāva situācijai saasināties, jo rezultāta starpība būtiski nepalielinājās. Mačā uzvarēja "Moduls Engineering", bet sērijā – "Baltijas Baseini/Pasēdēšana".

 

Pieci no septiņiem "Moduls Engineering" spēlētājiem guva vismaz 10 punktus, bet rezultatīvākais ar 17 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām bija Miks Užulis, kamēr Gatim Veideram 16 punkti, desmit atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles. Roberts Kāpostiņš "Baltijas Baseinu/Pasēdēšanas" labā guva 22 punktus.

 

"ASK Patria" – "Sportland" 115:71
(34:17; 20:18; 26:16; 35:20)

 

Pēc pirmās spēles: "ASK Patria" +44

 

Vispirms jāpiemin, ka komandas savulaik savā starpā cīnījās par 3. līgas zeltu. Ļoti labi jau no pirmajām minūtēm spēlēja "ASK Patria", jo pirmo piecu minūšu laikā gūts ne tikai 21 punkts, bet arī panākts +10. Komanda pie sasniegtā neapstājās, jo 10:0 izrāviens otrās ceturtdaļas sākumā deva +18. Turpinājumā "Sportland" nedaudz apslāpēja pretiniekus, atbildot ar pieciem punktiem pēc kārtas, bet puslaika pārtraukumā komandas devās pie 54:35.

 

Spēles otrajā daļā "ASK Patria" turpināja savu dominanci. Uzbrukums bija stīgā, bet "Sportland" nevarēja turēt līdzi. Rezultāta starpība auga griezdamās, lielu uzsvaru armijniekiem liekot tieši groza apakšai, no kurienes gūta lielākā daļa punktu. "Sportland" tā arī nevienā brīdī nespēja saņemties un dot kādu pretsparu, tādējādi ar visai lielu pārliecību apgalvojot, ka šosezon būs jauna čempione.

 

Rezultatīvākais "ASK Patria" spēlētājs ar 26 punktiem bija Kristiāns Zarumba, kamēr Valters Leļs izcēlās ar 11 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām, astoņām rezultatīvām piespēlēm un sešām pārtvertām bumbām. "Sportland" rindās Jānis Ābols izcēlās ar 31 punktu, 12 atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm.

 

"Farmers Paradise" – "Vervo" 99:80
(32:26; 17:4; 23:20; 27:30)

 

Divu spēļu summā: "Farmers Paradise" +53

 

Abas komandas maču aizvadīja piecatā, bet krietni drošāk jutās "Fermeri", kam kabatā bija +34 no iepriekšējās spēles. Labi "Farmers Paradise" iesāka arī šo maču, atrodoties vadībā jau no paša sākuma, tomēr plusi bija nelieli. Pārsvars sāka augt otrajā ceturtdaļā, kad "Vervo" vienkārši nespēja gūt punktus, jo desmit minūšu laikā sakrāja tikai četrus. "Farmers Paradise" puslaiku pabeidza ar 12:0 izrāvienu, tādējādi esot vadībā ar 49:30.

 

Pēc pārtraukuma spēle izlīdzinājās, un "Vervo" atguva metienu garšu. "Fermeriem", pateicoties lieliskai cīņai par atlēkušajām bumbām, izdevās panākt +27 uz tablo, tomēr "Vervo" atbildēja ar saviem mini izrāvieniem. Līdz galam "Vervo" tā arī nespēja apdraudēt "Farmers Paradise" uzvaru šajā spēlē, un "Fermeri" pārliecinoši garantēja vietu pusfinālā.

 

Ģirts Pinete ar 26 punktiem bija rezultatīvākais "Farmers Paradise" spēlētājs, kamēr daudzpusīgs sniegums Eduardam Albertam Vīksnam (25 punkti un 21 atlēkusī bumba) un Kārlim Kraujam (22 punkti, 19 bumbas, astoņas piespēles). "Vervo" rindās pa 25 punktiem guva Matīss Mamedovs un Alfrēds Rozentāls.

 

"GāzeLV" – "Vienradži" 81:88
(20:28; 25:22; 16:25; 20:13)

 

Divu spēļu summā: "Vienradži" +6

 

"GāzeLV" piederēja punkta pārsvars, kas iegūts pirmajā mačā, līdz ar to nekas te vēl nebija skaidrs. Pirmos astoņus šīs spēles punktus guva "Vienradži", bet ar nākamajiem desmit atbildēja "GāzeLV". Izrāvieni turpinājās pirmajā ceturtdaļā, jo "Vienradži" pabeidza ceturtdaļu ar deviņiem punktiem pēc kārtas, panākot +8 uz tablo un +7 summā. Otrā ceturtdaļa pagāja jau bez straujām rezultāta svārstībām, un nedaudz pietuvoties izdevās "GāzeLV", puslaika pārtraukumā rezultātam esot 45:50.

 

Trešajā ceturtdaļā prasmīgāki laukumā bija jau "Vienradži". Komanda ieguva jau vairāk nekā desmit punktu handikapu, un pirms noslēdzošajām desmit minūtēm starpība bija 14 punkti, kas nozīmēja "Vienradžiem" +13 summā. "GāzeLV" nepadevās un sāka deldēt mīnusus, piecu minūšu laikā pietuvojoties par deviņiem punktiem, starpībai summā esot vairs tikai četriem punktiem. Laika palika maz, un arī "Vienradži" sāka realizēt metienus, tādējādi noturot nelielo handikapu un iekļūstot pusfinālā.

 

"Vienradžu" komandā jāizceļ Toms Vilks, kurš guva 33 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles, bet Jānis Eiduks pievienoja 24 punktus. Produktīvāko sniegumu "GāzeLV" vienībā ar 21 punktu un 16 bumbām zem groziem demonstrēja Sandis Millers.

3L

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Dāvis Klegeris Klegeris30
Komanda Radex Brička30
Komanda BK Rimša Vecums28
Komanda Sparta Logistics Kalniņš26
Komanda Bankets Zicāns25
SpēlētājiAS
Spēlētājs Niks Gaigalietis Gaigalietis9
Komanda Radex Justovičs9
Komanda Ikšķile Veiders7
Komanda BK Rimša Silavs6
Komanda BK Iemetiens Zomerfelds6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Artūrs Grikke Grikke17
Komanda Rīdzene92 Epners15
Komanda Sparta Logistics Rosmanis14
Komanda Veselības Grupa Skuja14
Komanda BK Iemetiens Zarumba14
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Kristaps Epners Epners32
Komanda BK Iemetiens Zarumba30
Komanda Radex Brička30
Komanda MEH Mazburšs29
Komanda Bankets Grikke26