OlyBet Izaicinājuma kausā - Dumburs spārno Vervo un tiek 1/4 finālā, ASK Patria ar Zarumbu priekšgalā pārspēj novajinātos 2centus un 1/4 finālā Baltijas Baseini apspēlē vicečempionus

EBL | entuziasti.com 22.03.2023
OlyBet Izaicinājuma kausā - Dumburs spārno Vervo un tiek 1/4 finālā, ASK Patria ar Zarumbu priekšgalā pārspēj novajinātos 2centus un 1/4 finālā Baltijas Baseini apspēlē vicečempionus

Astotdaļfināls

 

"Vervo" – BK "NARM" 92:68
(27:22; 16:21; 24:16; 25:9)

 

Divu spēļu summā: "Vervo" +9

 

"NARM" pirmajā spēlē iekrāja 15 punktu handikapu, bet "Vervo" negrasījās padoties, ko parādīja sniegums pirmajā ceturtdaļā, kad izdevās atspēlēt piecus punktus. Otrajā ceturtdaļā "NARM" pietuvinājās, turklāt astoņu punktu izrāviens ļāva izvirzīties vadībā ar pieciem punktiem (summā +20). Dodoties puslaika pārtraukumā, uz tablo bija 43:43, bet summā "NARM" +15.

 

Ar septiņiem punktiem pēc kārtas otro puslaiku iesāka "Vervo". Pretinieki divus punktus atguva, taču uzreiz sekoja vēl viens izrāviens "Vervo" izpildījumā, šoreiz gūti 11 punkti pēc kārtas, tādējādi notika vadības maiņa divu spēļu summā! "NARM" steidza apdzēst ugunsgrēku, kas arī izdevās, jo pirms pēdējām desmit minūtēm "Vervo" uz tablo bija +8, bet summā -7. "Vervo" jau parādīja, uz ko bija spējīga, turklāt ceturtajā ceturtdaļā izdevās pretiniekus kārtīgi nokrampēt. "NARM" nespēja realizēt metienus, bet "Vervo" deldēja mīnusus. Ceturtdaļas vidū "Vervo" bija +18 uz tablo (summā +3), un komanda aizvadīja lielisku izskaņu, izcīnot uzvaru ar deviņiem punktiem un tiekot tālāk!

 

Neapturams laukumā bija "Vervo" līderis Jānis Dumburs, kurš guva 43 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, bet Artūrs Kramiņš piebalsoja ar 22 punktiem, septiņām bumbām un sešām piespēlēm. Pa 13 punktiem "NARM" komandā guva Elvis Zeiļuks, Kārlis Pozņakovs, Kārlis Dundurs un Maksims Peiners.

 

"2centi" – "ASK Patria" 78:82
(17:35; 18:20; 16:16; 27:11)

 

Divu spēļu summā: "ASK Patria" +9

 

"ASK Patria", kas uz atbildes maču ieradās ar piecu punktu handikapu, aizvadīja ļoti jaudīgu pirmo ceturtdaļu. Armijnieki bija ļoti rezultatīvi, gūstot 15 punktus pēc kārtas un panākot +17 uz tablo (summā +22). Otrajā ceturtdaļā rezultāta starpība turpināja augt un sasniedza 25 punktu atzīmi (summā +30), bet pēc pirmā puslaika rezultāts bija 35:55.

 

Bez lieliem izrāvieniem pagāja trešā ceturtdaļa, taču palika aizvien mazāk laika, lai "2centi" varētu atspēlēties. Kaut kas labs komandai sāka notikt pēdējā nogrieznī, kad "ASK Patria" vairs nespēja tik bieži gūt punktus. Piecas minūtes pirms mača beigām komandas šķīra 18 punkti summā, bet "2centi" izdevās izcelties ar 10:0 izrāvienu. Lai gan starpība bija maza, arī laiks bija pārāk maz, lai "2centi" izdotos saglābt sezonu.

 

Kristiāns Zarumba sekmēja "ASK Patria" iekļūšanu nākamajā kārtā ar 31 punktu un 16 atlēkušajām bumbām, kamēr Egona Baumaņa kontā desmit punkti, 18 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākie "2centi" spēlētāji ar 20 punktiem bija Gints Liepiņš (viņam arī sešas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles) un Artūrs Melnieks.

 

Ceturtdaļfināls

 

"Moduls Engineering" – "Baltijas Baseini/Pasēdēšana" 83:109
(33:30; 19:16; 9:33; 22:30)

 

Pēc pirmās spēles: "Baltijas Baseini/Pasēdēšana" +26

 

Ceturtdaļfināls iesākās ļoti aizraujoši, jo pirmajā ceturtdaļā komandas spēlēja rezultatīvi, realizējot vienu metienu pēc otra. Tas noveda pie tā, ka pirmo desmit minūšu laikā komandas kopā guva 63 punktus, bet turpinājumā rezultativitāte apsīka, bet vadībā turpināja atrasties "Moduls Engineering". Pēc pirmā puslaika komandu starpā seši punkti – 52:46.

 

Pēc pārtraukuma viss apgriezās kājām gaisā. "Moduls Engineering" vispār vairs nespēja gūt punktus, kamēr "Baltijas Baseini" spēlēja tā kā pirmajā ceturtdaļā. Strauji auga rezultāta starpība, BBP guva ceturtdaļas pēdējos deviņus punktus, iegūstot 18 punkti handikapu. "Baltijas Baseinu" labais sniegums turpinājās arī noslēdzošajā ceturtdaļā, tādējādi vēl vairāk pieaugot starpībai. Inženierus gaida ļoti grūts uzdevums, jo jāatspēlē būs 26 punkti.

 

"Baltijas Baseinu/Pasēdēšanas" rezultatīvākais spēlētājs ar 33 punktiem bija Kaspars Ivanovs, savukārt 23 punkti Roberta Kāpostiņa kontā. Ivo Kleinbergs bija labākais "Moduls Engineering" spēlētājs ar 17 punktiem un 19 atlēkušajām bumbām.