OlyBet Izaicinājuma kausa 1/4 finālu pirmās nedēļas spēļu apskats

EBL | entuziasti.com 12.04.2022
OlyBet Izaicinājuma kausa 1/4 finālu pirmās nedēļas spēļu apskats

"Sportland" – "GāzeLV" 78:76
(21:24; 25:17; 16:24; 16:11)

 

Pēc pirmās spēles: "Sportland" +2

 

Pašā mača ievadā vadībā izvirzījās "Sportland", taču pārsvars nebija uz ilgu, jo "GāzeLV" ar desmit punktu izrāviena palīdzību panāca deviņu punktu handikapu. Līdz ceturtdaļas izskaņai rezultāts izlīdzinājās, taču otrās ceturtdaļas pirmajā pusē pārsvars joprojām bija "Gāzes" pusē, kam piederēja sešu punktu pārsvars piecas minūtes līdz puslaika beigām. Atlikušajā laikā "Sportland" ne tikai atspēlējās, bet arī pārņēma iniciatīvu, izvirzoties vadībā ar 46:41.

 

Trešā ceturtdaļa jau pagāja punkts punktā, nevienai no komandām neiegūstot lielus plusus. Pēdējā nogriežņa pirmajās minūtēs "GāzeLV" iekrāja sešu punktu handikapu, bet "Sportland" atbildēja ar 12 punktiem pēc kārtas. "Gāze" pietuvojās, un pirms atbildes mača nekas nav skaidrs, jo "Sportland" pieder tikai divu punktu pārsvars.

 

Rezultatīvākais "Sportland" spēlētājs bija Oto Grīnbergs, kurš guva 22 punktus, savukārt "GāzeLV" rindās ar 25 rezultatīvākais bija Jēkabs Valdmanis.

 

"Sapiens" – "Vienradži" 62:95
(15:15; 18:19; 16:31; 13:30)

 

Pēc pirmās spēles: "Vienradži" +33

 

Pirmā ceturtdaļa un pirmais puslaiks kopumā pagāja punkts punktā, tiesa, pārsvarā vadībā atradās "Vienradži", lai gan plusi nebija lieli. Uz brīdi otrajā ceturtdaļā "Vienradži" iekrāja desmit punktu handikapu, bet puslaika izskaņā "Sapiens" veica izrāvienu, kas pietuvoja līdz minimumam – 33:34.

 

Ja pēc pārtraukuma "Sapiens" turpināja spēlēt iepriekšējā līmenī, tad citu basketbolu demonstrēja "Vienradži". Var teikt, ka komandai pavērās čakras, jo bumba praktiski divreiz biežāk krita cauri tīkliņam, un tas audzēja pārsvaru uz tablo. 12 punktu izrāviens deva "Vienradžiem" +18, un pie sasniegtā komanda neapstājās. Tik pat pārliecinošs sniegums arī pēdējo desmit minūšu laikā, kas nozīmēja tikai to, ka sērijas iznākums ir zināms.

 

Jānis Vilcāns "Vienradžu" labā guva 34 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, savukārt Toms Vilks sakrāja "triple-double" ar 19 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm. "Sapiens" rindās ar 16 punktiem un desmit bumbām zem groziem izcēlās Gundars Vasiļevskis.

 

"ASK Patria" – "Jēkabpils/Ošukalns" 83:91
(28:20; 21:30; 17:16; 17:25)

 

Pēc pirmās spēles: "Jēkabpils/Ošukalns" +8

 

Pirmos septiņus mača punktus guva "ASK Patria", taču nekur diži tālāk aizdoties neizdevās. Salīdzinoši ātri Jēkabpils basketbolisti atspēlējās, bet uz ceturtdaļas beigām ASK atjaunoja vairāku punktu handikapu. Brīdī, kad uz tablo bija sešu punktu starpība, "Jēkabpils/Ošukalns" guva astoņus punktus pēc kārtas. Rezultāta starpība bija minimāla, un puslaika pārtraukumā komandas devās pie 49:50.

 

Šūpoles pēc pārtraukuma turpinājās. Vadībā pabija gan viena, gan otra komanda, taču ceturtajā ceturtdaļā nedaudz sekmīgāk spēlēja Jēkabpils. Lai gan vērā ņemami izrāvieni netika veikti, komanda tik un tā iekrāja nelielus plusus, kas pēc pirmā mača ir astoņu punktu apmērā.

 

Vismaz 20 punktus "Jēkabpils/Ošukalns" rindās guva Artis Arnītis (28), Matīss Caune (22) un Edgars Leja (20). Labākie "ASK Patria" spēlētāji bija Egons Baumanis (19 punkti, 26 atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un 12 kļūdas) un Kristiāns Zarumba (19 punkti).

 

"Moduls Engineering" – "Kraukļi" 76:81
(22:15; 26:27; 20:18; 8:21)

 

Pēc pirmās spēles: "Kraukļi" +5

 

Ļoti jaudīgs spēles sākums padevās "Moduls Engineering", jo pirmās ceturtdaļas vidū komanda atradās vadībā ar 15:2. Metienus sāka realizēt arī "Kraukļi", kam izdevās atspēlēties. Otrā ceturtdaļa bija ļoti rezultatīva, taču priekšā turējās "Moduls Engineering" – 48:42 pēc pirmā puslaika.

 

Apņēmīgs otrā puslaika sākums bija "Kraukļiem", jo izdevās pārņemt vadības grožus, taču "Moduļu Inženieri" atbildēja ar deviņu punktu izrāvienu. Nākamais būtiskais izrāviens sekoja ceturtās ceturtdaļas ievadā, jo "Kraukļiem" ar desmit punktiem pēc kārtas izdevās izvirzīties vadībā ar diviem punktiem. Turpinājums pagāja punkts punktā, bet pirmo reizi lielāku vadību ieguva "Kraukļi", kam pieder piecu punktu handikaps pēc pirmās spēles.

 

Galvenais "Kraukļu" spēlētājs bija Gustavs Mellenbergs, kurš guva 35 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, kamēr Rūdolfs Zēns "Moduls Engineering" komandā atzīmējās ar 28 punktiem.

EL

Divīzijas rezultivitātes līderi