OlyBet Sieviešu līgā - BK Turība pārraksta vēsturi un iekļūst 1/2 finālā, Avantis par spīti traumām iekļūst pusfinālā pārspējot piecatā A.R.T.

EBL | entuziasti.com 02.04.2023
OlyBet Sieviešu līgā - BK Turība pārraksta vēsturi un iekļūst 1/2 finālā, Avantis par spīti traumām iekļūst pusfinālā pārspējot piecatā A.R.T.

Ceturtdaļfināls

 

"LSPA" – BK "Turība" 50:52
(20:10; 8:18; 13:14; 9:10)

 

Divu spēļu summā: BK "Turība" +13

 

"LSPA" bija jāatspēlē 11 punktu deficīts, kas iekrājās pēc pirmā mača, un to laukuma saimnieces darīja jau no pirmajām minūtēm. "LSPA" guva deviņus punktus pēc kārtas un visai ātri izvirzījās vadībā ar +13 (summā +2), tomēr "Turībai" izdevās apslāpēt pretinieču centienus. Sekmīgi viešņas iesāka otro ceturtdaļu, kad veica 8:0 izrāvienu un pārņēma vadību uz tablo, tādējādi atgūstot visus plusus arī summā. "LSPA" krietni sliktāk izpildīja metienus, un rezultāts pēc pirmā puslaika bija 28:28.

 

Pēc pārtraukuma spēle ritēja punkts punktā. Atmosfēra bija lieliska, un tam vajadzēja dzīt "LSPA" uz priekšu, tomēr problēmas sagādāja metienu realizācija. Ja "Turība" nesekmīgi izpildīja tālmetienus, tad "LSPA" ar grūtībām izpildīja divpunktu metienus. Laikam ritot uz priekšu, būtiski izrāvieni "LSPA" izpildījumā nesekoja, un tas krietni par labu bija "Turībai". Galotnē intriga bija par to, kura komanda uzvarēs tieši šo maču, un viešņas bija nedaudz precīzākas, tādējādi debijas sezonā iesoļojot "Final 4".

 

Labākā "Turības" basketboliste ar 20 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Daniela Reihenbaha, kamēr "LSPA" rindās jāizceļ Sindija Kudule, kura guva 15 punktus.

 

"Avantis" – "A.R.T." 66:47
(20:22; 18:8; 10:8; 18:9)

 

Divu spēļu summā: "Avantis" +31

 

"A.R.T." pēc pirmās spēles atradās iedzinējos ar 12 punktiem, un dāmas bija gatavas atspēlēties, ko apliecināja sniegums pirmajās minūtēs. Gūstot astoņus punktus pēc kārtas, "A.R.T." uz tablo bija +7, bet summā vairs tikai -5, bet līdz ceturtdaļas beigām "Avantis" dažus punktus atspēlēja. "A.R.T." vēl mazliet atradās priekšā otrās ceturtdaļas ievadā, taču vienā brīdī "Avantis" sāka demonstrēt pārspēku. Puslaika beigās dāmas guva 12 punktus pēc kārtas, tādējādi izvirzoties vadībā un esot priekšā pēc puslaika ar 38:30 jeb summā +20.

 

"A.R.T." otrajā ceturtdaļā guva tikai astoņus punktus, un tādi pati tendence turpinājās otrajā puslaikā. Nevarētu teikt, ka "Avantis" spēlēja krietni rezultatīvāk, vismaz trešajā ceturtdaļā, tomēr kopējā ieskaitē tas neko nemainīja. "A.R.T." bija atlikušas desmit minūtes, lai atspēlētos, tomēr uzbrukums turpināja stagnēt, un "Avantis" iesoļoja pusfinālā.

 

Rezultatīvākā "Avantis" spēlētāja ar 20 punktiem bija Ieva Veinberga, savukārt Anita Mikāle izcēlās ar 15 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm. Labākās "A.R.T." spēlētājas bija Madara Straume (15 punkti un 10 atlēkušās bumbas) un Aiga Skromane (11+10).

EL

Divīzijas rezultivitātes līderi