Alfrēda Kraukļa VEF - OlyBet Darba dienu līgas Čempioni!

EBL | entuziasti.com 28.04.2023
Alfrēda Kraukļa VEF - OlyBet Darba dienu līgas Čempioni!

Par 3. vietu

 

BK "Steeldoors.lv/Ķekava" – "Brīvsolis" 71:85
(17:24; 11:23; 18:20; 25:20)

 

Mača ievads nebija tas rezultatīvākais, bet abu komandu izpildījumā tas bija līdzīgs. Ceturtdaļas otrajā pusē "Brīvsolis" guva astoņus punktus pēc kārtas, un tas divu punktu deficītu pārvērta par +6. Ķekavas pārstāvjiem izdevās mazliet pietuvoties, taču Smārdes komanda atradās vadībā ar +7 pēc pirmajām desmit minūtēm, bet otrajā nogrieznī "Brīvsolim" sāka krist arī tālmetieni, kas ļāva strauji palielināt pārsvaru. "Steeldoors.lv" centās paļauties uz tālmetieniem, bet tie nebija precīzi, un starpība tuvojās 20 punktu robežai. Pēc pirmā puslaika "Brīvsolis" atradās vadībā ar 45:28.

 

Ķekavai vajadzēja tikai, lai sāktu krist tālmetieni, kas arī notika otrā puslaika ievadā. Pateicoties trim precīziem trejačiem, "Steeldoors.lv/Ķekava" sadeldēja deficītu līdz deviņiem punktiem. Jau šķita, ka mūs sagaida vēl viens interesants mačs, tomēr "Brīvsolis" ar astoņu punktu izrāvienu apslāpēja Ķekavas centienus. Līdz ceturtdaļas beigām starpība pietuvojās atkal 20 punktu robežai, bet pēdējo desmit minūšu laikā to arī pārsniedza. "Brīvsolis" negrasījās atdot bronzas medaļas un noveda maču līdz sekmīgam iznākumam.

 

Pieci "Brīvsoļa" spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 17 bija Artūrs Bistrenkovs, bet 15 punkti un 13 bumbas zem groziem Rihardam Elvikam. Rezultatīvākie "Steeldoors.lv/Ķekava" spēlētāji bija Elvijs Ruskulis (24 punkt un 14 atlēkušās bumbas) un Toms Roziņš (12 punkti).

 

Fināls

 

"Uriekstes Dravnieki" – "Alfrēda Kraukļa VEF" 87:94
(17:21; 30:26; 18:26; 22:21)

 

Labāks spēles sākums izvērtās "Alfrēda Kraukļa VEF", kas pirmie guva punktus, ātri atzīmējās arī ar danku, kopumā izvirzoties priekšā ar 8:2, taču "Dravnieki" ātri vien atspēlējās. Vadībā pagājušās sezonas čempioniem izvirzīties neizdevās, un jaunie VEF basketbolisti atguva nelielu handikapu. "Dravniekiem" pēc vairāku minūšu dzīšanās pakaļ izdevies beidzot panākt neizšķirtu, taču nepagāja ilgs brīdis, kad VEF bija jau +8. Līdz puslaika izskaņai "Uriekstes Dravnieki" atkal atspēlējās, pārtraukumā ejot pie 47:47.

 

Lielāka jauda un enerģija otrā puslaika ievadā atkal bija "Alfrēda Kraukļa VEF", kas ar vairākiem precīziem metieniem izkārtoja deviņu punktu pārsvaru. "Dravnieku" uzbrukums buksēja, un arī emocijas sāka pārņemt pagājušās sezonas čempionus. Pirms ceturtās ceturtdaļas VEF piederēja +8.

 

Emocijas un konflikti bija arī ceturtās ceturtdaļas ievadā, ko labāk pat prata izmantot "Uriekstes Dravnieki", atspēlējot vairākus punktus un pietuvojoties līdz -5, bet VEF ātri dubultoja starpību uz tablo. Lai gan "Dravnieki" palika bez diviem līderiem, komanda turpināja dzīties pakaļ. Lēnā garā "Dravnieki" deldēja mīnusus, pēc Riharda Bērziņa precīzā tālmetiena mazāk nekā divas minūtes pirms beigām samazinot deficītu līdz -2. Komandai bija vairākas iespējas realizēt metienus, taču tās netika izmantotas, kamēr VEF soda metienus iemeta. Kārļa Večena atvadu mačā "Uriekstes Dravnieki" nolika čempionu pilnvaras, un "Alfrēda Kraukļa VEF" kļuva par čempioni!

 

Gūstot 23 punktus, "Alfrēda Kraukļa VEF" rezultatīvākais spēlētājs bija Francis Neilands, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, kamēr Helvijs Bundzenieks atzīmējās ar 21 punktu. "Uriekstes Dravnieku" komandā Mārtiņš Vīņauds kļuva par rezultatīvāko ar 24 punktiem.