BK Dolāri - OlyBet Extra līgas čempioni!

EBL | entuziasti.com 26.05.2022
BK Dolāri - OlyBet Extra līgas čempioni!

Par 3. vietu

 

"Anzāģe/BFT" – "O'Learys/Brooklyn" 88:100
(27:29; 12:22; 22:18; 27:31)

 

Jau pirmās minūtes bija acij tīkamas visiem līdzjutējiem, jo komandas spēlēja rezultatīvi. Sekmīgāk ar punktu gūšanu veicās "Anzāģe/BFT", un Toms Vilks vairākas reizes atrada komandas biedrus uz tālmetienu līnijas. Komandas lielākais pārsvars bija astoņi punkti, taču līdz ceturtdaļas beigām "O'Learys/Brooklyn" arī sāka spēlēt precīzāk, turklāt izdevās pārņemt vadības grožus. Pēc pirmās ceturtdaļas "O'Learys" iekrāja divu punktu pārsvaru, bet turpinājums bija vēl jaudīgāks. Iepriekšējās sezonas čempione guva 11 punktus pēc kārtas, starpībai uz tablo sasniedzot jau 16 punktus. "Anzāģe" neļāva pretiniekiem doties tālāk, un pēc pirmā puslaika tablo vēstīja par 39:51.

 

Apņēmīgāks otrā puslaika sākums izdevās "Anzāģe", kas sadeldēja deficītu līdz septiņiem punktiem. "O'Learys" izdevās mazliet atkopties, atjaunojot +13 uz tablo, bet pārsvarā komandu starpā bija desmit punkti. Noslēdzošās desmit minūtes labāk iesāka "O'Learys", tajā pašā laikā starpība nebija neatspēlējama. Komandas spēlēja rezultatīvi, tomēr "Anzāģe" neizdevās pa īstam apdraudēt pretinieku panākumu. Pēdējās minūtēs starpība saruka līdz septiņiem punktiem, taču "O'Learys" nosargāja bronzas medaļas.

 

Galvenais trešās vietas kaldinātājs "O'Learys/Brooklyn" rindās bija Gatis Epners, kurš guva 38 punktus, bet "double-double" sakrāja Kristaps Epners (13 punkti un 13 atlēkušās bumbas) un Mārtiņš Riekstiņš (13+12+6). Rezultatīvākie "Anzāģe/BFT" spēlētāji ar 26 un 24 punktiem bija attiecīgi Viesturs Kohs un Kristaps Brēmers.

 

Fināls

 

BK "Dolāri" – "Makit/Scandic Fusion" 71:68
(16:14; 12:12; 18:23; 25:19)

 

Varēja just, ka komandās bija mandrāža, jo bumba negribīgi krita cauri tīkliņam. Spēle gāja punkts punktā, un rezultāta starpība bija minimāla visu laiku. BK "Dolāri" turējās priekšā un otrās ceturtdaļas ievadā panāca četru punktu pārsvaru, kas tam brīdim bija visai daudz. Dažas minūtes vēlāk "Dolāriem" bija arī +5, bet piecu punktu izrāvienu veica "Makit/Scandic Fusion". Noslēdzoties pirmajām 20 minūtēm, rezultāts bija 28:26.

 

Otrajā puslaikā spēles stils būtiski nemainījās, un vairāk dominēja aizsardzība. Šāda mača gaita labvēlīgāka bija "Makit", kam ceturtdaļas vidū izdevās izvirzīties vadībā un "aizbēgt" līdz četriem punktiem, bet turpinājumā sekoja pieci punkti "Dolāru" izpildījumā. Pēc trim ceturtdaļām "Makit" piederēja +3, bet ceturtās ceturtdaļas ievadā handikaps sasniedza septiņu punktu atzīmi. Prieki nebija uz ilgu, jo "Dolāri" nepadevās un atspēlējās, bet vislielākais nopelns bija Danielam Tīdem.

 

Iepriekšminētais Tīde mazliet vairāk nekā minūti pirms beigām ar precīzu trejaci panāca "Dolāriem" četru punktu pārsvaru. Jānis Kliesmets trīs punktus atguva, bet Ingus Mastiņš ar precīzu soda metienu panāca +2. "Makit" savu izdevību no tālmetienu līnijas neizmantoja, bet Mastiņš realizēja vēl vienu sodiņu. Pēdējās sekundēs ritēja ļoti ilgi. Vēlreiz "Makit" izpildīja trīspunktu metienu, kas atkal nebija precīzs, bet īstajā vietā bija Artūrs Storostits, pret kuru tika pārkāpti noteikumi. Pirmais soda metiens bija precīzs, bet otrs, ņemot vērā, ka bija palikušas četras sekundes, tika mests garām, un bumba nonāca Māra Labsvīra rokās, un "Dolāri" pārkāpa noteikumus. "Makit" fanu cerības pieauga, taču viņš pirmo aizmeta garām, kam sekoja "klusais" metiens, tādējādi bumbai nonākot "Dolāru" rīcībā, kas kļuva par čempioni!

 

Fināla galvenais varonis Daniels Tīde, pavadījis laukumā mazliet vairāk nekā 18 minūtes, guva 22 punktus, kamēr vēl ar vismaz desmit punktiem izcēlās Ingus Mastiņš (14 punkti, sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles) un Eduards Grabovskis (10). Rezultatīvākais "Makit/Scandic Fusion" komandā bija Rimants Vīnups-Šakars – 20 punkti.