BK Zets/BOX Homes - OlyBet 4. līgas Čempioni

EBL | entuziasti.com 17.04.2023
BK Zets/BOX Homes - OlyBet 4. līgas Čempioni

Par 3. vietu

 

"Let it Rain" – "Flamingo" 81:76
(19:19; 25:31; 17:21; 20:5)

 

Spēles sākums abu komandu izpildījumā bija bikls, bet nedaudz precīzāk uzbruka "Let it Rain", kas izvirzījās vadībā ar dažiem punktiem. Līdz ceturtdaļas beigām "Flamingo" atguvās un spēja izlīdzināt rezultātu. Ceturtajā ceturtdaļā abas komandas demonstrēja krietni rezultatīvāku basketbolu, un puslaika izskaņā "Flamingo" guva 12 punktus pēc kārtas, kas deva +8, bet pārtraukumā komandas devās pie 44:50.

 

Trešā ceturtdaļa jau pagāja kā pa viļņiem, un "Let it Rain" vairākas reizes pietuvojās bīstami tuvu, bet "Flamingo" atbildēja ar precīziem metieniem, panākot pat 13 punktu handikapu, bet pirms pēdējām desmit minūtēm komandas šķīra desmit punkti. "Let it Rain" nemeta plinti krūmos un darīja visu iespējamo, lai atspēlētos. Mīnusu deldēšana arī sekmīgi notika, kamēr "Flamingo" uzbrukums, līdzīgi kā pusfinālā, bija apstājies. Dažas minūtes pirms noslēgumam uz tablo bija neizšķirts, bet Alvis Anšancs ar precīzu trejaci jau izvirzīja vadībā "Let it Rain". Mazliet vēlāk Kristaps Saulītis dubultoja LIR pārsvaru ar vēl vienu trejaci. Pēdējie "Flamingo" centieni atspēlēties cieta neveiksmi, līdz ar to "Let it Rain" varēja svinēt bronzas medaļu izcīnīšanu.

 

Par rezultatīvāko "Let it Rain" spēlētāju kļuva Edgars Gusts, kurš guva 22 punktus, bet Matīss Zvejnieks izcēlās ar 21 punktu, desmit atlēkušajām bumbām un piecām pārtvertām bumbām. Edgars Markūns "Flamingo" rindās izcēlās ar 18 punktiem.

 

Fināls

 

BK "Zets/Box Homes" – "Young Guns" 87:69
(21:12; 20:22; 25:10; 21:25)

 

Ļoti jaudīgi finālmaču iesāka "Zets/Box Homes", kas guva pirmos 11 punktus. Pamazām ieskrējās "Young Guns", kas prata pietuvoties līdz -3, tomēr "Zets" lielākus izrāvienus pretinieku izpildījumā nepieļāva. Otrās ceturtdaļas gaitā "Young Guns" izcēlās ar vairākiem maziem izrāvieniem, tādējādi starpība bija vien daži punkti. Pēc pirmā puslaika uz tablo rezultāts bija 41:34.

 

Līdzīgi kā pirmo puslaiku, arī otrā ievadā krietni labāku basketbolu demonstrēja "Zets/Box Homes". Kamēr "Young Guns" līderi tika ierobežoti un punkti netika gūti, "Zets" tikmēr guva punktus no dažādām pozīcijām un kopumā izcēlās ar 17 punktiem pēc kārtas, rezultāta starpībai sasniedzot jau iespaidīgos 24 punktus. "Young Guns" bija jāsāk rādīt sezonas labākais sniegums, tomēr bumba reti krita cauri tīkliņam. Starpība visu ceturto ceturtdaļu turējās 20 punktu robežās, un jau priekšlaicīgi bija skaidrs, ka "Zets/Box Homes" debijas sezonā triumfēs ceturtajā līgā!

 

Čempionu rindās produktīvākais ar 18 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Mārtiņš Zviedris, kamēr rezultatīvi bija arī Kārlis Kaugars (15 punkti), Ernests Eduards Jurgevics (14) un Roberts Ķuze (13). "Young Guns" komandā trīs labākie bija Gints Artmanis (19 punkti), Reinis Ozoliņš (16+15) un Edvards Brolītis (15).