OlyBet 3. līgā - MEH ar Penku priekšgalā pārsteidz Bukus, Koka roka un Lai līst pamatīgi uguņo Mežaparkā un Kūpers ar Pilžņiem pirmo spēli aizvada mazrezultatīvi

EBL | entuziasti.com 15.03.2023
OlyBet 3. līgā - MEH ar Penku priekšgalā pārsteidz Bukus, Koka roka un Lai līst pamatīgi uguņo Mežaparkā un Kūpers ar Pilžņiem pirmo spēli aizvada mazrezultatīvi

Ceturtdaļfināls

 

"Kūpers" – BK "Pilžņi" 49:50
(16:16; 9:14; 13:8; 11:12)

 

Pēc pirmās spēles: BK "Pilžņi" +1

 

Visai rezultatīvi komandas iesāka šo dueli, turklāt rezultāta starpība uz tablo bija minimāla. Bieži uz tablo komandām bija vienāds punktu skaits, bet otrajā ceturtdaļā nedaudz pa priekšu aizgāja "Pilžņi". Gūstot septiņus punktus pēc kārtas, "Pilžņi" panāca +6, bet pēc pirmajām 20 minūtēm starpība bija pieci punkti – 25:30.

 

Pēc lielā pārtraukuma ar nedaudz rezultatīvāku basketbolu izcēlās "Kūpers", kas ļāva izlīdzināt rezultātu. Neviena no komandām nebija gatava riskēt, bet "Kūperam" ar 5:0 izrāvienu izdevās panākt +3 ceturtās ceturtdaļas beigu daļā. Tas bija komandas lielākais handikaps, bet līdz mača izskaņai "Pilžņi" atspēlējās un panāca punkta vadību – 49:50.

 

Par trim rezultatīvākajiem "Pilžņi" spēlētājiem kļuva Artis Linde (12 punkti, 10 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles), Jānis Brūveris (11) un Artis Berkolds (10). "Kūpera" rindās produktīvākie bija Deivis Zāģeris (17 punkti un 12 atlēkušās bumbas) un Toms Tomass Einbergs (10+13).

 

"Ikšķile" – "Radex" 73:100
(13:32; 21:12; 14:32; 25:24)

 

Pēc pirmās spēles: "Radex" +27

 

Divas reizes uz rezultāta tablo bija vienāds punktu skaits, bet kopumā labāku spēli jau no pirmajām minūtēm demonstrēja "Radex". Pirmās ceturtdaļas vidū komandai bija sešu punktu handikaps, bet atlikušās minūtes bija ļoti jaudīgas, kā rezultātā uz tablo bija jau +19. Lielais izrāviens otrajā ceturtdaļā neturpinājās, un "Ikšķilei" izdevās mazliet pietuvoties. Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts uz tablo bija 34:44.

 

Ar citādāku attieksmi "Radex" atsāka maču, jo atkal strauji auga pārsvars, pateicoties lieliskam sniegumam uzbrukumā. Gūstot 12 punktus pēc kārtas, rezultāta starpība uz tablo sasniedza 25 punktus, turklāt pie sasniegtā komanda neapstājās, jo mača turpinājumā uz brīdi komandas šķīra arī 34 punkti. Lai saglābtu sezonu, Ikšķilei būs jāpaveic brīnums, jo jāatspēlējas no -27.

 

Gundars Brička bija labākais "Radex" spēlētājs ar 40 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm, bet 20 punktus guva Edvards Jašuks (viņam arī 13 bumbas) un Ivars Puļķis. "Ikšķiles" komandā Toms Jēkabs Bērziņš sakrāja "triple-double" ar 20 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm.

 

"MEH" – "Pārdaugavas Buki" 78:77
(25:19; 18:11; 16:15; 19:32)

 

Pēc pirmās spēles: "MEH" +1

 

Pirmajās minūtēs komandas uzbruka grozam ar līdzīgu precizitāti, bet turpinājumā nedaudz biežāk bumba cauri tīkliņam izkrita "MEH" spēlētājiem. Pirmos sešus otrās ceturtdaļas punktus guva "MEH", tādējādi uz tablo bija jau 12 punktu starpība. "Pārdaugavas Buki" saskārās ar problēmām uzbrukumā, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 43:30.

 

Otrajā spēles daļā "MEH" neļāva "Pārdaugavas Bukiem" veikt lielus izrāvienus, un padsmit punktu starpība turējās līdz pat ceturtās ceturtdaļas vidum. Piecas minūtes pirms mača beigām starpība bija 15 punkti, bet "Buki" beigās nodemonstrēja savus asos ragus, jo sāka bakstīt un dzīties pakaļ. Uzvarot pēdējās minūtes 22:8, Pārdaugavas komandai izdevās sadeldēt deficītu līdz -1, līdz ar to atbildes mačs būs ļoti interesants!

 

Galvenais "MEH" spēlētājs bija Artis Penka, kurš guva 17 punktus un izcīnīja 22 atlēkušās bumbas, tiesa, pieļāva arī 11 kļūdas, kamēr "Pārdaugavas Buku" komandā prasmīgākais ar 18 punktiem un 13 bumbām zem groziem bija Roberts Rozenšteins.

 

"Lai līst" – "Koka Roka" 100:104
(22:26; 30:26; 22:26; 26:26)

 

Pēc pirmās spēles: "Koka Roka" +4

 

Acij tīkams basketbols bija jau no pirmajām minūtēm. Rezultāta starpība visu laiku bija ļoti minimāla, priekšā esot gan vienai, gan otrai komandai. Nelielā vadībā izvirzījās "Koka Roka", taču ar pāris precīziem metieniem "Lai līst" bija klāt, ko parādīja arī rezultāts pēc pirmā puslaika – 52:52.

 

Pēc pārtraukuma nekas diži nemainījās, jo komandas turpināja spēlēt rezultatīvi. "Koka Rokai" izdevās iekrāt desmit punktu handikapu, taču "Lai līst" atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas. Ceturtajā ceturtdaļā "Lai līst" izdevās ne tikai panākt neizšķirtu, bet arī izvirzīties vadībā, taču "Koka Roka" veica vēl vienu izrāvienu, kas deva +7. Pēdējās minūtēs LL dažus punktus atguva, tādējādi pirms atbildes mača komandu starpā ir četri punkti.

 

"Koka Rokas" komandā divi spēlētāji guva 32 punktus, un tie bija Kristaps Vanags un Kristers Pauls Maura. Rezultatīvākie "Lai līst" rindās ar 31 un 29 punktiem bija attiecīgi Jurģis Engers un Toms Kārlis Broks, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.