OlyBet 3. līgā - Radex un Koka roka par pirmo titulu, MEH centīsies atņemt pilžņiem bronzu

EBL | entuziasti.com 14.04.2023
  • Stils 2
  • Stils 3
  • Stils 2
  • Stils 3

"Pilžņi" – "MEH"

 

Regulāro sezonu "Pilžņi" pabeidza 4. vietā, un izslēgšanas turnīru komanda iesāka ar +34 pret "Veselības grupu" pēc pirmās spēles. Ceturtdaļfināls pret "Kūperu" bija krietni sarežģītāks, jo atbildes mača noslēgumā "Pilžņi" bija arī iedzinējos summā, tomēr galarezultātā uzvara summā ar +4. Pusfinālā "Pilžņi" pakutināja regulārās sezonas uzvarētājas "Radex" nervus, tomēr šoreiz veiksme galotnē nebija sabiedrotā.

 

Būdama 6. vietā regulārajā sezonā, daudzi negaidīja, ka "MEH" tiks līdz medaļu spēlēm, īpaši jau tamdēļ, ka komandas rotācija sezonas gaitā bijusi ļoti īsa. Ceturtdaļfinālā "MEH" parādīja īstu raksturu pret regulārās sezonas 3. vietu "Pārdaugavas Bukiem". Pirmajā mačā "MEH" bija pat +16, tomēr pārsvars sadila līdz +1, savukārt atbildes spēlē komanda iedzinējos summā bija pat ar 16 punktiem, taču lieliska atspēlēšanās ļāva sagādāt sensāciju un uzvarēt. Pusfinālā pietrūka pavisam maz, lai pārspētu "Koka Roku" (-3).

 

Pagājušajā gadā "Pilžņi" izcīnīja bronzas medaļas, kamēr "MEH" pēc ilgāka pārtraukuma atkal spēlēs par medaļām. "Pilžņi" savainojuma dēļ būs jāiztiek bez Toma Straudovska, kurš regulārajā sezonā bija 2. rezultatīvākais, labākais atlēkušo bumbu vācējs un 2. efektīvākais, bet "MEH" komandā jāpieskata Artis Penka (3. labākais bumbās un efektivitātē). Šosezon savstarpējā duelī komandas nebija īpaši rezultatīvas, bet pie uzvaras tika "Pilžņi" (64:45), kamēr pirms tam komandas tikās tikai 2019. gadā, pie uzvaras tiekot "MEH".
Spēles tiešraide: https://youtube.com/live/HR9e1JgkodU?feature=share

 

"Radex" – "Koka Roka"

 

Regulārās sezonas uzvarētājai "Radex" pirmā kārta bija brīva, kamēr ceturtdaļfināls tika iesākts ar +27 pret "Ikšķili". Pusfinālā komanda vairāk nekā 23 minūtes atradās iedzinējos pret "Pilžņi", bet ceturtajā ceturtdaļā izdevās lauzt spēles gaitu un debijas sezonā iekļūt finālā. "Koka Roka", lai gan izcīnīta 2. vieta pēc regulārās, astotdaļfinālu iesāka ar biklu sniegumu pret "VEF" (+6), taču summā +42. Ceturtdaļfināls pret pērnās sezonas sudraba medaļnieci "Lai līst" bija ļoti sarežģīts, jo vēl piecas minūtes pirms sērijas beigām komandai bija -5, tomēr 16:7 izrāviens nodrošināja uzvaru sērijā. Pusfinālā "Koka Rokai" nebija vairāk par +6 pret "MEH", beigās uzvarot ar +3.

 

Ja "Radex" grib uzvarēt jau debijas sezonā, tad motivācija nav jāmeklē arī "Koka Rokai", kam pagājušās sezonas izskaņā bija koka medaļas. Komandas savstarpējā duelī rādīja ļoti rezultatīvu basketbolu, "Radex" izcīnot uzvaru ar 119:102. Uzvarētājiem lieliski spēlēja Gundars Brička (48 punkti, 20 bumbas un astoņas piespēles) un Jānis Eiduks (34+14+9), bet "Koka Rokai" labākie bija dvīņu brāļi Kristaps (37+9+8) un Edgars (28+10) Vanagi.

Spēles tiešraide: https://youtube.com/live/gDmSTqUZqmQ?feature=share