OlyBet 3. līgā - Vecumam sezonas rekords, Veselības grupa atgriežas uz uzvaru takas un Kūperam ar MEH nepietiek ar 40 minutēm

EBL | entuziasti.com 14.12.2022

Uz saviem pleciem: sezonas labāko spēli aizvadījis Edgars Vecums. Ja BK "Rimša" pēdējo ceturtdaļu pret "Nenormāli cieti" uzvarēja ar 30:11, bet visā mačā triumfēja ar 98:74, tad lielisks bija Vecums, kurš kaldināja panākumu ar 44 punktiem (iemesti 10 tālmetieni), 11 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Ar stilu uz uzvaru takas: "Veselības grupa" otrajā posmā vēl nebija tikusi pie uzvaras, bet to izdevās izdarīt pret BK "Virca", kas savukārt nebija piedzīvojusi nevienu zaudējumu. "Veselīgie" paspēja pazaudēt 14 punktu handikapu, tomēr galotnē minimāls panākums ar 80:78, turklāt lielas uzslavas Ģirtam Indriksonam, kurš ne tikai guva 17 punktus, bet arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un atdeva 12 rezultatīvas piespēles.

Rezultatīvie buki: ne tikai "Rimša" izcēlusies ar rezultatīvu spēli. "Pārdaugavas Buki" jau no pirmajām minūtēm kontrolēja notikumus pret "Ikšķili", un liels nopelns bija labajai saspēlei, jo komanda atdeva 29 rezultatīvas piespēles, kā arī 16 reizes atņēma pretiniekiem bumbu, kas noveda pie patīkamas uzvaras ar 95:73.

Ja runājam par rezultatīvu spēli, tad nevar nepieminēt arī "Lai līst". Jau pēc nosaukuma vien var saprast, ka komandai patīk gūt punktus, un tas notika arī pret "Sparta Logistics". Jau pēc pirmā puslaika "Lai līst" bija 52 punkt un 19 punktu pārsvars, taču trešajā ceturtdaļā pretinieki pietuvojās, bet ar 16:0 izrāviena palīdzību LL nokārtoja uzvaru – 92:73.

Bezmaksas basketbols: pirmā puslaika beigās "Kūpers" panāca 14 punktu pārsvaru, bet tad "MEH" izcēlās ar 25 (!) punktiem pēc kārtas, iegūstot +11. Tas arī bija komandas lielākais handikaps, bet noslēdzošajā ceturtdaļā "Kūpers" izcēlās jau ar savu izrāvienu. Ar 40 minūtēm nepietika, bet pagarinājumā pārliecinošāk nospēlēja "Kūpers", izcīnot uzvaru ar 75:70.

Apstāšanās: neīstajā brīdī iestrēga "Čigura" uzbrukums. Pirms pēdējās ceturtdaļas komandai bija punkta deficīts pret "Eskimo Piekūniem", taču desmit minūšu laikā spēlētāji guva tikai astoņus punktus, kamēr pretinieki guva divreiz vairāk, kas nozīmēja neveiksmi visā spēlē ar 55:64.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"VEFs" – BK "Brekši" 70:74 (Baumanis 22; Dambinieks 17, Oliņš 17)
"Nenormāli cieti" – BK "Rimša" 74:98 (Mugruevičs 28+20ab; Vecums 44+11ab+8rp)
BK "Virca" – "Veselības grupa" 78:80 (Jansons 33+16ab; Ozols 25+9ab, Indriksons 17+10ab+12rp)
"Pārdaugavas Buki" – "Ikšķile" 95:73 (Klegeris 27+7ab+5rp; Liepiņš 24)
"Lai līst" – "Sparta Logistics" 92:73 (Zernevics 20; Kalniņš 34)
"MEH" – "Kūpers" 70:75 (1OT) (Penka 24+15ab; Zāģeris 23+10ab)
"Klīrenss" – "Skvadroni" 72:64 (Cirsis 19; Strūka 20+19ab)
"Eskimo Piekūni" – "Čigurs" 64:55 (Saušs 17+9ab; Ozoliņš 17+10ab)
"Koka Roka" – BK "Pilžņi" 81:91 (Maura 34; Straudovskis 28+17ab, Kripa 22+16ab)