OlyBet 4. līgā - Pirmoreiz FINAL 4 debitēs Young guns, Flamingo un BK Zets/Box Homes komandas

EBL | entuziasti.com 30.03.2023
OlyBet 4. līgā - Pirmoreiz FINAL 4 debitēs Young guns, Flamingo un BK Zets/Box Homes komandas

Ceturtdaļfināls

 

"Young Guns" – "Neatzītās cerības" 84:81
(24:17; 27:13; 17:21; 16:30)

 

Divu spēļu summā: "Young Guns" +22

 

Vienu soda metienu mača sākumā realizēja "Neatzītās cerības", kam pēc pirmā mača bija 19 punktu deficīts, bet "Young Guns" guva nākamos 12 punktus. Komanda, pateicoties rezultatīvam basketbolam, visai strauji audzēja pārsvaru uz tablo, kamēr "Neatzītās cerības" krietni retāk raidīja bumbu cauri tīkliņam. Pēc pirmā puslaika "Young Guns" bija vadībā ar +21, kamēr summā bija jau +40.

 

"Neatzītajām cerībām" izdevās mazliet saņemties, kas izpaudās dažu punktu atspēlēšanā. Lielāks izrāviens komandai sanāca pēdējo desmit minūšu laikā. Lai gan sērijas liktenis bija skaidrs, "Cerības" neatmeta cerības uzvarēt visā mačā, pēc deviņu punktu izrāviena pietuvojoties līdz -3. Laiks bija atlicis maz, un "Young Guns" nosargāja uzvaru un iekļuva pusfinālā.

 

"Young Guns" komandā pa 20 punktiem guva Edvards Brolītis un Gints Artmanis, savukārt "Neatzīto cerību" rindās ar rezultatīvāko sniegumu izcēlās Andris Apogs (21 punkts) un Jāzeps Bērziņš (20).

 

BK "Zets/Box Homes" – "Bakers" 89:72
(22:25; 25:21; 15:9; 27:17)

 

Divu spēļu summā: "Zets/Box Homes" +26

 

Apņēmīgi "Bakers" sāka deviņu punktu atspēlēšanu, kas bija pēc pirmā mača, jo šīs spēles ievadā guva astoņus punktus pēc kārtas. Rezultāts auga līdzvērtīgi, tiesa, vairāk vadībā atradās "Bakers". Sekmīgs izvērtās arī otrās ceturtdaļas ievads, jo "Bakers" izdevās izvirzīties vadībā divu spēļu summā ar +1, taču "Zets/Box Homes" atbildēja ar 9:0 izrāvienu. Puslaika izskaņā jau "Zets" panāca vadību uz tablo, pēc pirmā puslaika rezultātam esot 47:46 jeb summā "Zets" +10.

 

Trešā ceturtdaļa nebija tā rezultatīvākā, bet "Zets/Box Homes" izdevās palielināt handikapu, kas arī bija galvenais. Jau 16 punkti komandas šķīra pirms pēdējām desmit minūtēm, turklāt "Bakers" tā arī nespēja atrast iespējas, kā lauzt sērijas gaitu. Notika tieši pretējais, jo "Zets/Box Homes" iekrāja vēl lielāku handikapu, tādējādi visai droši iesoļojot pusfinālā.

 

Par rezultatīvāko "Zets/Box Homes" spēlētāju kļuva Kārlis Kaugars, kurš guva 20 punktus, kamēr Robertam Ķuzem "double-double" ar 12 punktiem un 13 bumbām zem groziem. Labākie "Bakers" rindās bija Mārtiņš Ozols (21 punkts un 12 atlēkušās bumbas) un Ralfs Siljanis (10+11).

 

BK "Pilna aptvere" – "Flamingo" 54:67
(7:13; 15:22; 14:19; 18:13)

 

Pēc pirmās spēles: "Flamingo" +13

 

Sēriju komandas iesāka ar mazrezultatīvu basketbolu. Mazliet precīzāki bija "Flamingo", kas panāca sešu punktu handikapu, bet otrās ceturtdaļas laikā tika panākts jau divciparu pārsvars. Abas komandas uzlaboja savu sniegumu uzbrukumā, bet rezultāts pēc pirmajām 20 minūtēm bija 22:35.

 

"Flamingo" zīmē aizritēja otrā puslaika sākums, jo komanda guva desmit punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā jau ar 22 punktiem. Ilgāku laiku rezultāta starpība turējās 20 punktu robežās, bet "Pilna aptvere" parādīja, ka tā negrasās padoties. Komanda sāka precīzāk izpildīt tālmetienus un pēdējā nogrieznī veica 11:0 izrāvienu, pietuvojoties jau līdz -10. "Flamingo" izdevās gan apslāpēt pretiniekus, gan pašiem gūt punktus, pēc pirmā mača iekrājot +13.

 

"Flamingo" komandā "double-double" noformēja Edgars Markūns (21 punkts un 14 atlēkušās bumbas) un Mikus Brencāns (15+13), kamēr "Pilnas aptveres" labākais spēlētājs ar 18 punktiem un 19 atlēkušajām bumbām bija Toms Stradiņš.

 

"Flamingo" – BK "Pilna aptvere" 90:42
(14:9; 30:9; 22:12; 24:12)

 

Divu spēļu summā: "Flamingo" +61

 

"Pilnai aptverei" vajadzēja atspēlēt 13 punktu deficītu, tomēr no pirmajām minūtēm "Flamingo" bija vadībā, tiesa, pirmo desmit minūšu laikā basketbols bija ļoti mazrezultatīvs. Pa īstam "Flamingo" uzplauka otrajā ceturtdaļā, kad komanda lielisku aizsardzību prata pārvērst gūtos punktus, turklāt puslaika izskaņā veica 11:0 izrāvienu, pārtraukumā dodoties komfortablā 44:18 vadībā.

 

Otrajā puslaikā atlika tikai noskaidrot galarezultātu. "Pilna aptvere" minimāli uzlaboja sniegumu uzbrukumā, tomēr "Flamingo" turpināja būvēt savu pārsvaru. Par nelielu motivāciju "Putniņiem" kļuva sasniegt 100 gūto punktu robežu, tomēr tas neizdevās, lai gan galvenais uzdevums tika panākts, jo pusfinālā iekļūts pārliecinoši.

 

Neviens no "Flamingo" spēlētājiem neguva vairāk par 16 punktiem, bet rezultatīvākais ar tieši 16 bija Mikus Brencāns. "Pilnas aptveres" komandā lielu daļu no visiem punktiem guva Toms Stradiņš, kuram 19 punkti un 15 bumbas zem groziem.