OlyBet 4. līgā noskaidroti visi FINAL 4 dalībnieki

EBL | entuziasti.com 05.05.2022
OlyBet 4. līgā noskaidroti visi FINAL 4 dalībnieki

"A5" – "Let It Rain" 96:96
(15:26; 27:24; 28:24; 26:22)

 

Divu spēļu summā: "A5" +20

 

Lai turpinātu sezonu, "Let It Rain" bija nepieciešama uzvara ar vismaz 21 punktu. Pirmajā ceturtdaļā komanda arī gāja uz to, jo izdevās panākt vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, taču otrajā ceturtdaļā "A5" sāka spēlēt precīzāk, pietuvojoties līdz minimumam. Līdz puslaika izskaņai "Let It Rain" mazliet atguvās, atrodoties vadībā ar 50:42 pēc pirmā puslaika.

 

Trešās ceturtdaļas sākums "Let It Rain" bija jaudīgs, jo ar 11:2 izrāviena palīdzību izdevās panākt +17 jeb summā vairs tikai -3. Prieki gan bija īsi, jo pavisam drīz sekoja "A5" 12 punktu izrāviens, turklāt pirms izšķirošajām desmit minūtēm uz tablo vairs tikai četru punktu starpība. "Let It Rain" jau bija jāvelk trusītis no cepures, jo laika palika aizvien mazāk, taču "A5" ar labu spēli uzbrukumā izslēdza jebkādus variantus par citu sērijas iznākumu. Atbildes mačā uzvarētājs tā arī netika noskaidrots – 96:96.

 

"A5" komandā rezultatīvākais ar 35 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Dāvis Silenieks, kamēr Atim Andersonam deviņi punkti, 12 bumbas zem groziem un deviņas rezultatīvas piespēles. "Let It Rain" komandā lielisks bija Matīss Zvejnieks – 39 punkti.

 

"TopUp" – "Kodols" 65:49
(11:16; 14:10; 20:14; 20:9)

 

Divu spēļu summā: "TopUp" +25

 

"Kodols", kas pirmo maču zaudēja ar deviņiem punktiem, piektdienas spēli sāka apņēmīgāk. Gūstot piecus punktus pēc kārtas, komanda panāca četru punktu vadību, bet ceturtdaļas beigās izdevās arī izlīdzināt rezultātu summā. Otrajā ceturtdaļā "TopUp" dažus punktus atguva, tādējādi atkal atrodoties vadībā summā. Pēc pirmajām 20 minūtēm rezultāts uz tablo bija 25:26 jeb "TopUp" summā +8.

 

Pēc pārtraukuma pārliecinošāk spēlēja jau "TopUp". Komanda sāka krāt pārsvaru, turklāt "Kodola" uzbrukums tika apslāpēts. Pirms izšķirošās ceturtdaļas "TopUp" piederēja +5 uz tablo un +13 summā, turklāt ceturtajā desmitminūtē starpība turpināja būtiski pieaugt, kas nozīmēja "TopUp" iekļūšanu pusfinālā.

 

Labākie "TopUp" spēlētāji bija Intars Jansons (22 punkti un 15 atlēkušās bumbas) un Jānis Vanags (20+15), savukārt "Kodola" komandā ar 13 punktiem atzīmējās Jūlijs Stankevičs.

 

"Young Guns" – "OC Limbaži" 81:82
(20:17; 21:24; 14:23; 26:18)

 

Pēc pirmās spēles: "OC Limbaži" +1

 

Sērijas sākums labāks bija "Young Guns", kas izvirzījās vadībā ar dažiem punktiem. Lielākais pārsvars bija desmit punkti, bet "OC Limbaži" līdz ceturtdaļas izskaņai ievērojami pietuvojās. Limbažniekiem otrajā ceturtdaļā turpinājās sekmīgā spēle, tādējādi pārņemot vadību savās rokās, tomēr pēc pirmā puslaika rezultāts bija vienāds – 41:41.

 

Otrā puslaika pirmos divus punktus guva "Young Guns", bet turpinājumā Limbažu pārstāvji guva 13 pēc kārtas. Visu ceturtdaļu rezultāta starpība bija aptuveni desmit punktu robežās, taču "Young Guns" negrasījās padoties. Gūstot desmit punktus pēc kārtas, "Young Guns" pietuvojās līdz punktam, turklāt tādi pati starpība bija arī pēc aizvadītām 40 minūtēm, līdz ar to atbildes mačs būs ļoti saistošs.

 

Labākais "OC Limbaži" spēlētājs bija Kārlis Večens, kurš guva 24 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva 10 rezultatīvas piespēles, kamēr Gintam Artmanim "Young Guns" rindās 30 punkti.

 

"Čigurs" – "Wolfpack" 78:72
(22:16; 10:24; 22:18; 24:14)

 

Divu spēļu summā: "Čigurs" +8

 

Pirmais mačs noslēdzās ar "Čigura" divu punktu pārsvaru, līdz ar to sērijā nekas vēl nebija skaidrs. Atbildes spēles sākumā sekmīgāk uzbruka "Čigurs", izvirzoties vadībā ar 12:4, bet nekur tālāk komanda netika. Notika pretējais, jo "Wolfpack" sadeldēja mīnusus un izvirzījās vadībā – pateicoties 11:0 izrāvienam, "Wolfpack" panāca +7 uz tablo un +5 summā. Pēc aizvadītām 20 minūtēm rezultāts vēstīja par 32:40 jeb "Wolfpack" summā +6.

 

Trešajā ceturtdaļā "Čigurs" dažus punktus atguva, vairākas reizes izlīdzinot rezultātu summā. Izšķirošās desmitminūtes ievadā "Wolfpack" atradās vadībā ar pieciem punktiem (summā +3), bet turpinājumā sekoja sērijas izšķirošais izrāviens, jo "Čigurs" ar 12 punktiem pēc kārtas panāca septiņu punktu handikapu (summā +9). Lai gan starpība nebija nemaz tik liela, "Vilku pulks" no piedzīvotā neatkopās, un "Čigurs" iekļuva pusfinālā.

 

Gūstot 20 un 15 punktus, par rezultatīvākajiem "Čigurs" spēlētājiem kļuva attiecīgi Jānis Skramans un Niks Rūdolfs Rimšāns, bet Sandis Millers bija labākais "Wolfpack" spēlētājs ar 36 punktiem un deviņām bumbām zem groziem, kā arī piecām pārtvertām bumbām.

 

"OC Limbaži" – "Young Guns" 71:60
(21:15; 16:18; 17:15; 17:12)

 

Divu spēļu summā: "OC Limbaži" +12

 

Pēc pirmās spēles vadībā ar punktu atradās "OC Limbaži", kas bija priekšā arī atbildes mača ievadā, tiesa, pārsvars nebija liels. Pateicoties astoņu punktu izrāvienam, "Young Guns" pārņēma vadību, tomēr līdz puslaika beigām limbažnieki atguva nelielos plusus. Pēc pirmā puslaika 37:33 uz tablo jeb Limbažiem piecu punktu handikaps summā.

 

Gūstot otrā puslaika pirmos piecus punktus, "OC Limbaži" panāca deviņu punktu pārsvaru (summā +10). "Young Guns" neļāva pretiniekiem aizdoties pārāk tālu, taču pēdējo desmit minūšu laikā Limbaži ieguva divciparu pārsvaru uz tablo, un "Young Guns" vairs nespēja glābt situāciju, līdz ar to Limbaži garantēja vietu pusfinālā.

 

Produktīvākais "OC Limbaži" spēlētājs bija Ģirts Fridrihsons, kurš guva 25 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet "Young Guns" komandā rezultatīvākais bija Gints Artmanis – 19 punkti.