OlyBet 4. līgas finālā iekļūst BK Zets/Box Homes un Young guns

EBL | entuziasti.com 06.04.2023
OlyBet 4. līgas finālā iekļūst BK Zets/Box Homes un Young guns

Pusfināls

 

"Flamingo" – BK "Zets/Box Homes" 66:81
(23:17; 19:17; 12:19; 12:28)

 

Lai gan pirmos punktus guva "Zets", kopumā labāki mača ievadīja bija "Flamingo", kas guva punktus no visām distancēm. Īpaši jaudīgs izvērtās nākamās ceturtdaļas ievads. Brīdī, kad "Zets" pietuvojās līdz četriem punktiem, "Flamingo" guva 11 punktus pēc kārtas, panākot +15. "Zets/Box Homes" puslaika beigās izcēlās ar precīziem metieniem, kas ļāva mazliet pietuvoties – 42:34.

 

Pēc pārtraukuma spēles gaita mainījās. "Flamingo" vairs nespēja apspēlēt pretinieku piedāvāto basketbolu, un "Zets/Box Homes" ātri vien pietuvojās līdz minimumam, tomēr vadībā izvirzīties vēl neizdevās. Pirms pēdējām desmit minūtēm vadībā ar punktu bija "Flamingo", bet ceturtajā ceturtdaļā "Zets" beidzot aizgāja pa priekšu. Jaunie basketbolisti guva 16 punktus pēc kārtas, kas -4 pārvērta par +12. "Flamingo" ļoti daudz kļūdījās, kamēr "Zets" sāka realizēt tālmetienus. Spēles gaita bija neatgriezeniski mainījusies, un "Zets/Box Homes" droši iesoļoja finālā.

 

Par trim rezultatīvākajiem "Zets/Box Homes" spēlētājiem kļuva Kārlis Kaugars (21 punkts), Mārtiņš Zviedris (19) un Ralfs Reņģītis (16). "Flamingo" komandā jāizceļ Mikus Brencāns (21 punkts un 11 atlēkušās bumbas) un Edgars Markūns (15).

 

"Let it Rain" – "Young Guns" 47:85
(15:17; 9:22; 12:22; 11:24)

 

Otrs pusfināls iesākās līdzvērtīgi, tomēr nelielos plusos atradās "Young Guns". Pēc septiņu punktu izrāviena vadībā izvirzījās "Let it Rain", taču tas bija uz neilgu brīdi, jo "Jaunie Ieroči" otrajā ceturtdaļā sāka būvēt pārsvaru. "Let it Rain" uzbrukumā demonstrēja pretēju sniegumu savam nosaukumam, kamēr "Young Guns" pabeidza puslaiku ar deviņiem punktiem pēc kārtas, tādējādi pārtraukumā atrodoties priekšā ar 39:24.

 

"Young Guns" bija uzņēmuši labu ritmu, un tas pārgāja arī uz otro spēles daļu. "Let it Rain" spēlēja tādā pašā stilā kā otrajā ceturtdaļā, kad nespēja realizēt metienus, līdz ar to "Young Guns" pārsvars ļoti strauji pieauga. Pateicoties jauno volejbolistu skaļajam atbalstam, "Young Guns" lidoja pa laukumu un jau priekšlaicīgi varēja svinēt iekļūšanu finālā.

 

Kā ierasts, "Young Guns" rindās uzdarbojās Betmens un Robins jeb Gintam Artmanim 17 punkti, bet Edvarda Brolīša rēķinā 17 punkti, 12 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Lielāko daļu no visiem "Let it Rain" punktiem guva Matīss Zvejnieks (18) un Arturs Vierpe (15 punkti un desmit bumbas).