OlyBet 4. līgas finālā iekļūst OC Limbaži un A5

EBL | entuziasti.com 17.05.2022
OlyBet 4. līgas finālā iekļūst OC Limbaži un A5

"Limbaži" – "Čigurs" 71:66
(20:16; 17:27; 19:5; 15:18)

 

Pusfināla spēles pirmās minūtes pagāja punkts punktā. Ja ceturtdaļas vidū minimālā vadībā atradās "Čigurs", tad uz ceturtdaļas beigām vadības grožus pārņēma "Limbaži", tomēr situācija atkal mainījās otrajā ceturtdaļā. Ar krietni labāku rezultativitāti izcēlās "Čigurs", tādējādi atkal esot priekšā, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 37:43.

 

Pārmaiņu vēji iepūta arī nākamo desmit minūšu laikā, jo "Limbaži" guva otrā puslaika pirmos desmit punktus, panākot +4. Pie sasniegtā komanda neapstājās, un liels uzsvars tika likts uz aizsardzību, jo "Čigurs" guva tikai piecus punktus! Pirms ceturtās ceturtdaļas "Limbažiem" piederēja astoņu punktu handikaps. "Čigurs" ceturtajā ceturtdaļā atguva metienu precizitāti, un septiņu punktu izrāviens ļāva pietuvoties līdz punktam. "Limbaži" ar pāris precīziem metieniem nomierināja savus līdzjutējus, un saspringtā galotnē komanda noturēja nelielos plusus un iekļuva finālā!

 

Lielisku sniegumu demonstrēja Ģirts Fridrihsons, kurš 25 punktiem pievienoja 13 atlēkušās bumbas, bet ar 14 un 13 punktiem izcēlās attiecīgi Arvis Mucenieks un Ronalds Demidovs. Rezultatīvākie "Čigurs" spēlētāji bija Niks Rūdolfs Rimšāns (18 punkti un deviņas atlēkušās bumbas), Jānis Skramans (17 punkti) un Kārlis Ozoliņš (13).

 

"TopUp" – "A5" 61:81
(12:16; 16:21; 13:27; 20:17)

 

Lai gan sākums abu komandu izpildījumā nebija rezultatīvs, nedaudz labāki bija "A5", kas uz brīdi otrās ceturtdaļas sākumā panāca sešu punktu handikapu, bet "TopUp" izlīdzināja rezultātu ar 6:0 izrāviena palīdzību. Sekmīgais basketbols "TopUp" izpildījumā turpinājās, jo komanda izvirzījās arī vadībā, tomēr turpinājumā "A5" guva 12 punktus pēc kārtas, bet pēc puslaika rezultāts bija 28:37.

 

Trešajā ceturtdaļā starpība strauji pieauga. Piecu minūšu laikā "A5" gandrīz divreiz vairāk punktu nekā "TopUp", un komandu starpā bija jau 15 punkti. Tas gan nebija viss, jo "A5" turpināja stūrēt uz priekšu, kā rezultātā pēc trim ceturtdaļām komandu starpā bija jau 23 punkti. "TopUp" bija jārāda labākais sezonas basketbols. Lai gan komanda aizvadīja rezultatīvāko ceturtdaļu spēlē, pārsvaru būtiski samazināt neizdevās, tāpēc finālā spēlēs "A5".

 

Regulārās sezonas MVP Dāvis Silenieks sekmēja "A5" iekļūšanu finālā ar 29 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm, bet Markusam Gūžam 20 punkti un 13 bumbas zem groziem. Jānis Vanags "TopUp" rindās izcēlās ar 18 punktiem.