OlyBet 5. līgā - Klagišs un Žebers ievelk Virgin City Final 4, Viļāni/BTA pārliecinoši pārvar 1/4 finālu

EBL | entuziasti.com 07.04.2023
OlyBet 5. līgā - Klagišs un Žebers ievelk Virgin City Final 4, Viļāni/BTA pārliecinoši pārvar 1/4 finālu

Ceturtdaļfināls

 

"SportaGrams" – "Virgin City" 85:88
(22:33; 28:23; 15:19; 20:13)

 

Divu spēļu summā: "Virgin City" +5

 

Ļoti emocionāla bija pirmā spēle, ko "Virgin City" uzvarēja ar +2, un atbildes mačs nebija izņēmums. "Virdžini" ļoti rezultatīvi bija pirmajās minūtēs, visai ātri iegūstot desmit punktu handikapu. Otrās ceturtdaļas ievadā "Virgin City" guva astoņus punktus pēc kārtas, iekrājot jau +16 (summā +18). Puslaika izskaņa labāka iznāca "SportaGrams", kas to pabeidza ar 6:0 izrāvienu. Rezultāts pārtraukumā 50:56 jeb "Virgin City" summā +8.

 

"SportaGrams" turpināja savu izrāvienu un guva otrā puslaika pirmos desmit punktus, tādējādi ne tikai izvirzoties vadībā, bet arī pārņemot vadību summā! Lai gan likās, ka groži pārgājuši "SportaGrams" pusē, "Virgin City" nesalūza un atbildēja ar precīziem metieniem. Ceturtdaļas pēdējās piecas minūtes "Virdžini" uzvarēja ar 13:5, tādējādi desmit minūtes pirms sērijas beigām esot vadībā summā ar +12.

 

Kārtējo reizi mentālo noturību nodemonstrēja "SportaGrams", kas ar sekmīgām darbībām abos laukuma galos pietuvojās līdz minimumam. "Virgin City" uz priekšu dzina lieliskie fani, bet "SportaGrams" uzbrukums galotnē vairs nebija tik sekmīgs. Pēdējie mēģinājumi atspēlēties cieta sakāvi, un "Virgin City" varēja līksmot!

 

Lielisku spēli "Virgin City" komandā aizvadīja Edgars Klaģišs, kurš guva 23 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva desmit rezultatīvas piespēles, kamēr Gustavs Žebers bija pavisam tuvu "triple-double" ar 16 punktiem, 13 bumbām un deviņām piespēlēm. Rezultatīvākais "SportaGrams" spēlētājs ar 25 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Kristaps Vanags.

 

"Viļāni/BTA" – "StrongPoint" 99:61
(34:21; 22:19; 18:9; 25:12)

 

Divu spēļu summā: "Viļāni/BTA" +77

 

Tā kā Viļāni pirmo maču uzvarēja ar 39 punktiem, sērijas iznākums bija visai skaidrs. Šīs spēles pirmajās minūtēs nelielā vadībā atradās "StrongPoint", kas panāca piecu punktu handikapu, tomēr ātri vien "Viļāni/BTA" sāka kontrolēt notikumus laukumā, ar 15:0 izrāviena palīdzību -5 pārvēršot par +10. Sākās lavīnas efekts, jo starpība uz tablo turpināja augt, pēc pirmā puslaika esot 16 punktiem jeb 56:40.

 

Otrajā spēles daļā "StrongPoint" ar ļoti lielām grūtībām realizēja metienus, kamēr "Viļāni/BTA" krietni biežāk bija precīzi. Pazuda arī vismazākā intriga par šī mača iznākumu, bet atlika jautājums, vai Latgales pārstāvji sasniegs 100 gūto punktu robežu. Pēdējo piecu minūšu laikā vajadzēja gūt 18 punktus, tomēr izdevās sakrāt 17, tādējādi 100 izpalika, bet "Final 4" iekļūts ļoti pārliecinoši.

 

Rezultatīvākais "Viļāni/BTA" spēlētājs ar 32 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Juris Meļņiks, kamēr Marekam Malinovskim 15 punkti, 13 bumbas un sešas piespēles. "StrongPoint" rindās sezonu ar 15 punktiem pabeidza Roberts Aisiņš, bet 13 punkti un 18 bumbas zem groziem Ivaram Strēlim.