OlyBet 5. līgā -Sportagrams un Virgin city iekļūst 1/4 finālā, LNMAA pirmajā spēlē izmoca uzvaru pret Aloju un Lūsis ar 61 punktu pālīdz Džungļu patruļai pārsteigt Iemetienu

EBL | entuziasti.com 24.03.2023
OlyBet 5. līgā -Sportagrams un Virgin city iekļūst 1/4 finālā, LNMAA pirmajā spēlē izmoca uzvaru pret Aloju un Lūsis ar 61 punktu pālīdz Džungļu patruļai pārsteigt Iemetienu

Astotdaļfināls

 

"SportaGrams" – "F-Team" 74:83
(21:25; 14:14; 13:25; 26:19)

 

Divu spēļu summā: "SportaGrams" +5

 

Uz šo maču "SportaGrams" ieradās ar 14 punktu handikapu, bet jau no pirmajām minūtēm atbildes spēlē vadībā uz tablo bija "F-Team". Pirmās ceturtdaļas laikā "F-Team" izdevās četru punktus atspēlēt, un starpība summā turpināja dilt arī otrajā ceturtdaļā. "SportaGrams" izdevās dažus punktus atgūt, kā rezultātā pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo bija 35:39 jeb summā "SportaGrams" +10.

 

Pēc pārtraukuma "F-Team" spēlēja ļoti jaudīgi. Gūstot astoņus punktus pēc kārtas, "F-Team" panāca 17 punktu handikapu, kas nozīmēja vadību arī divu spēļu summā! Lielākais pārsvars "F-Team" bija +19 (summā +5), bet "SportaGrams" turpinājumā veica 10:0 izrāvienu. Īstajā brīdī SG sāka gūt punktus, turklāt "F-Team" nespēja pie sava groza savākt daudz atlēkušo bumbu, ļaujot pretiniekiem uzbrukt atkāroti. Galotne bija saspringta, bet "SportaGrams" parādīja labāku meistarību un iekļuva ceturtdaļfinālā, lai gan šajā mačā atradās vadībā tikai 21 sekundi.

 

Labākais "F-Team" spēlētājs bija Jēkabs Paeglītis, kurš guva 32 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva deviņas rezultatīvas piespēles, taču pieļāva arī 11 kļūdas, bet 27 punktus pievienoja Raimonds Upenieks. Visvairāk punktu "SportaGrams" rindās guva Edgars Vanags (24), kamēr Rolandam Mauriņam 14 punkti un 17 bumbas zem groziem.

 

"Virgin City" – "LAT Agro" 80:71
(24:17; 23:17; 16:23; 17:14)

 

Divu spēļu summā: "Virgin City" +15

 

Tā kā "Virgin City" pirmo spēli uzvarēja ar sešiem punktiem, intriga bija dzīva. Jāteic, ka "Virgin City" sanāca ļoti jaudīgs mača sākums, jo ar 13:0 izrāviena palīdzību panāca +11 (summā +17). Lielākā rezultāta starpība uz tablo bija 16 punkti, un "LAT Agro" uzbrukumā nespēja turēt līdzi. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 47:34, kamēr summā "Virgin City" bija priekšā ar +19.

 

Pēc pārtraukuma "LAT Agro" beidzot sāka kaut ko darīt lietas labā. Pateicoties astoņiem punktiem pēc kārtas, komanda pietuvojās līdz diviem punktiem (summā -8), tomēr līdz ceturtdaļas izskaņai "Virdžini" atjaunoja sešu punktu handikapu (summā +12). Vēl viens būtisks izrāviens "LAT Agro" neizdevās, tā vietā "Virgin City" iekrāja vēl lielāku handikapu, tādējādi iekļūstot ceturtdaļfinālā.

 

Rezultatīvākais "Virgin City" spēlētājs ar 28 punktiem bija Edgars Klaģišs, kamēr Gustavam Žeberam 19 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. "LAT Agro" labā Reinis Strankaļs guva 19 punktus, bet 12 punkti un 13 bumbas zem groziem Jānim Kolomenskim.

 

Ceturtdaļfināls

 

BK "Iemetiens" – "Džungļu Patruļa" 84:93
(18:27; 20:24; 27:23; 19:19)

 

Pēc pirmās spēles: "Džungļu Patruļa" +9

 

Visai ātri "Džungļu Patruļa" izvirzījās vadībā, un īpaši karsts pirmajā ceturtdaļā bija Artūrs Lūsis, kurš realizēja vienu metienu pēc otra, turklāt komanda iekrāja arī solīdu handikapu. Spēle mazliet izlīdzinājās otrajā ceturtdaļā, taču bez lieliem izrāvieniem. "Iemetiens" centās būt precīzi no tālās distances, taču tas notika reti, un rezultāts pēc pirmā puslaika bija 38:51.

 

Pēc pārtraukuma "Iemetienam" beidzot izdevās būtiski sadeldēt mīnusus. Spējot apturēt "Džungļu Patruļas" uzbrukumu, "Iemetiens" pietuvojās līdz trim punktiem, taču pretinieki uzreiz atbildēja ar 10:0 izrāvienu. Protams, ka "Iemetiens" nepadevās un turpināja pakaļdzīšanos, kas deva rezultātu, ceturtās ceturtdaļas vidū starpībai esot tikai četriem punktiem. Pēdējās minūtēs "Džungļu Patruļa" mazliet atrāvās pa priekšu un ieguva +9 pēc pirmā mača.

 

Fantastisku spēli "Džungļu Patruļas" rindās aizvadīja Artūrs Lūsis, kurš guva 61 (!) punktu, savukārt Jorena Duļevska kontā 11 punkti, desmit atlēkušās bumbas un 17 rezultatīvas piespēles. Pa 16 punktiem "Iemetiena" komandā guva Kristiāns Zarumba (viņam arī 17 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles), Aleksis Eduards Brālītis un Aleksis Emīls Emsiņš.

 

"StroingPoint" – "Viļāni/BTA" 67:106
(20:28; 16:24; 14:19; 17:35)

 

Pēc pirmās spēles: "Viļāni/BTA" +39

 

Mača ievadā labāk spēlēja "StrongPoint", kam izdevās panākt sešu punktu handikapu, tomēr ceturtdaļas turpinājumā pa priekšu aizgāja "Viļāni/BTA". Otrās ceturtdaļas sākumā Latgales pārstāvju handikaps pārsniedza desmit punktus, bet "StrongPoint" mazliet apslāpēja pretiniekus ar 5:0 izrāvienu. Ceturtdaļas otrajā pusē atkal labāk spēlēja Viļāni, kas atradās vadībā ar 52:36 pēc pirmā puslaika.

 

Otrajā puslaikā aizvien vairāk izpaudās komandu atšķirīgais līmenis. "Viļāni/BTA" ļoti labi spēlēja uzbrukumā, un "StrongPoint" nespēja izdomāt, kā pretiniekus apturēt. Ceturtajā ceturtdaļā Viļāni guva 11 punktus pēc kārtas, un rezultāta starpība turpināja augt. Uz brīdi komandu starpā bija pat 40 punktiem, bet atbildes maču komandas iesāks ar 39 punktu starpību.

 

Gūstot 30 punktus, par rezultatīvāko "Viļāni/BA" spēlētāju kļuva Juris Meļņiks, kamēr 17 punkti un 14 atlēkušās bumbas Sandim Zutim. Kā vienmēr līmenī bija "StrongPoint" galvenais balsts Ivars Strēlis – 21 punkts un 15 atlēkušās bumbas.

 

"Aloja" – BK "LNMAA" 65:67
(14:17; 15:13; 11:20; 25:17)

 

Pēc pirmās spēles: BK "LNMAA" +2

 

"Alojas" basketbolisti bija precīzāki pirmajās minūtēs. Nekur tālu viņiem gan neizdevās atrauties, un "LNMAA" līdz ceturtdaļas beigām atspēlējās un izvirzījās vadībā. Nākamo desmit minūšu laikā rezultāts auga visai līdzvērtīgi, starpībai esot minimālai. Dodoties puslaika atpūtā, viena punkta pārsvars piederēja "LNMAA" – 30:29.

 

Mini izrāviens četru punktu izteiksmē otrā puslaika ievadā izdevās Alojai, bet turpinājumā labāki bija jau "LNMAA" basketbolisti. Gūstot septiņus punktus pēc kārtas, "LNMAA" iekrāja desmit punktu handikapu. Tas gan nebija spēles lūzums, jo alojieši metās atspēlēties, kas pašā galotnē arī sekmīgi izdevās. Divi punkti šķir komandas, un tas sola aizraujošu atbildes maču.

 

Edgars Ziediņš izcēlās ar rezultatīvāko sniegumu "LNMAA" rindās, gūstot 14 punktus, kamēr Aldonim Elksnim "Alojas" komandā 18 punkti, piecas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvs piespēles.