OLYBET BASKETBOLA LĪGAS 12. NEDĒĻA – SAULĪTIM ATKAL FANTASTISKA PRECIZITĀTE, FREIBERGAM 42 PUNKTI, PAEGLĪTIS IEMET 10 TĀLMETIENUS

EBL | entuziasti.com 10.01.2024

Extra līga

Ilgajā pauzē mīksto rociņu nepazaudēja "Scandic Fusion/Mitigate" un "RSU-2", jo komandas spēlēja rezultatīvi. Pateicoties lieliskai trešajai ceturtdaļai (31:13), "Scandic Fusion" aizgāja pa priekšu un izcīnīja uzvaru. Lielisku precizitāti SFM nodemonstrēja Aivars Svirido, kuram astoņi precīzi tālmetieni un 31 punkts kopumā, Artūrs Storostits guva 28 punktus, izcīnīja 21 atlēkušo bumbu un bloķēja piecus metienus, bet Jānis Kliesmets bija tuvu "triple-double" ar astoņiem punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm. Studentu rindās jāizceļ brāļi Vanagi, kuri kopā guva 60 punktus (Kristapam – 35, Edgaram – 25).

Mārcis Saulītis un Viesturs Kohs atgādināja, ka arī 2024. gadā apsardze ir jāciena. Saulītis guva 37 punktus (17 precīzi metieni no 20) un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, Kohs pievienoja 34 punktus, un "Apsardze ir jāciena" tika galā ar "Biznesa augstskolu Turību", kurai Gints Zomerfelds bija pietiekami nasks un sakrāja "triple-double" – 27 punkti, desmit bumbas un desmit piespēles.

Pats rezultatīvākais aizvadītajā kārtā bija Gustavs Mellenbergs, kurš atzīmējās ar 38 punktiem, kā arī astoņām atlēkušajām bumbām un deviņām izprovocētām piezīmēm. "Kraukļi" galotnē apspēlēja BK "Dolāri", bet interesanti, ka tikai viens no sešiem komandas panākumiem šosezon bijis ar vismaz desmit punktiem.

Vissmagāk brīvlaikā gāja "Skaistuma Institūtam", kas vēl nespēja atkopties no brīvdienām. "Eroof.lv" spēlēja pārliecinoši jau no pirmajām minūtēm, demonstrēja fantastisku komandas basketbolu, tiekot pie 37 rezultatīvām piespēlēm un realizēja praktiski 62% no visiem divpunktu metieniem, kas galarezultātā deva panākumu ar 47 punktiem.

Neoficiālais kārtas MVP:
Mārcis Saulītis (BK "Apsardze ir jāciena") – 37 punkti (1p. 3/5, 2p. 17/20), 14 atlēkušās bumbas, 3 rezultatīvas piespēles, 3 pārtvertas bumbas, 2 bloķēti metieni

Izaicinājuma kauss

Ļoti interesants otrais puslaiks izvērtās "TET". Trešajā ceturtdaļā komanda pret "Mpire" guva tikpat daudz punktu cik pirmajā puslaikā kopā (34). Atrodoties vadībā ar 24 punktiem, "TET" uzbrukums apsīka, jo desmit minūtēs tagad gūti tikai četri punkti, tomēr uzvara neizpalika. Līmenī ar 34 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un astoņām izprovocētām piezīmēm bija Aleksis Gaidamovičs.

Lai arī "Rektopuss" izmeta tikai divus soda metienus, komanda bez lielas piepūles pārspēja "Baltijas Baseinus" – 103:79. Visi seši uzvarētāju spēlētāji guva vismaz 12 punktus, bet Toms Melbārdis ar 32 bija vienīgais, kurš sasniedza 20 punktu robežu.

"GāzeLV" vadībā atradās praktiski visu spēli. Lai gan "Farmers Paradise" pašā galotnē pakutināja nervus un pietuvojās līdz minimumam, "Gāze" nosargāja uzvaru. Lielākās uzslavas Jēkabam Valdmanim un Kristapam Brēmeram, kuri guva attiecīgi 23 un 22 punktus.

Aleksis Gaidamovičs ("TET") – 34 punkti (1p. 6/10, 2p. 2/6, 3p. 8/19), 15 atlēkušās bumbas, 7 rezultatīvas piespēles, 8 izprovocētas piezīmes

3.līga

Pavisam tuvu izcilai pēcpusdienai bija Kaspars Siliņš. Viņa pārstāvētā "Rīdzene92" apspēlēja "Jauno Pasauli" ar 95:70, bet Siliņa kontā 11 punkti, deviņas atlēkušās bumbas, deviņas rezultatīvas piespēles un piecas pārtvertas bumbas. Citā mačā Artūrs Grikke paspēja gan gūt punktus (16), gan izcīnīt atlēkušās bumbas (17), gan atdot rezultatīvās piespēles (6), tādējādi "Banketam" pārspējot "Eskimo Piekūnus".

Ļoti pozitīva atgriešanās laukumā izdevās "VEFam". Vēl pirms pēdējām desmit minūtēm komandai bija astoņu punktu deficīts, taču izdevās pagriezt maču citā gultnē, izceļoties ar gūtiem 22 punktiem un tikai deviņiem ielaistiem, tādējādi svinot panākumu.

"Koka Roka" nekautrējās uzbrukt no tālās distances, izpildot 50 metienus, no kuriem precīzi bija 16. Krietni labākas sekmes bija no divpunktu metienu zonas (26/43), un tas ļāva sabērt "Veselības grupas" grozā 113 un izcīnīt uzvaru. Ar līdzīgu statistiku izcēlās "Sapiens" spēlētāji Valdis Vizulis (23+8+6) un Renārs Skromanis (20+8+5), sekmējot komandas uzvaru.

Kamēr citi ēda pīrādziņus un sautētos kāpostus, BK "Rimša" to vien darīja, kā slīpēja aizsardzības taktikas, jo izdevās noturēt BK "Pilžņi" uz 30 punktiem, kas nesekmīgi izpildīja metienus no visām distancēm. Uzvarētājiem Edgars Vecums neizcēlās ar spožu precizitāti, taču iekrāja desmit punktus, 18 bumbas un septiņas piespēles.

Daudz neprecīzu metienu sanāca Artim Penkam, tomēr viņš "MEH" komandai palīdzēja dažādos veidos, sešiem punktiem pievienojot 19 bumbas zem groziem, astoņas rezultatīvas piespēles un septiņas izprovocētas piezīmes.

Artūrs Grikke ("Bankets") – 16 punkti (1p. 2/6, 2p. 7/20, 3p. 0/1), 17 atlēkušās bumbas, 6 rezultatīvas piespēles, 6 izprovocētas piezīmes

4.līga

Lai arī piedzīvots zaudējums, "TopUp" spēlētājs Gvido Zaļmežs parādīja augstvērtīgu sniegumu ar 33 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām. Pievīla gan soda metienu precizitāte (1/7), kas ietekmēja arī spēles iznākumu, jo "TopUp" piekāpās "Neatzītajām cerībām" ar 77:82.

Arī šajā gadā Elmārs Arcimovičs spēlē daudzpusīgi, "MZ/ASK" labā gūstot gan punktus (20), gan izcīnot atlēkušās bumbas (13), gan atdodot rezultatīvās piespēles (7), reizē arī palīdzot komandai tikt pie uzvaras.

Lieliski turpina spēlēt "Klīrenss", kas izcīnījusi jau septīto uzvaru pēc kārtas otrajā posmā, šoreiz apturot "Young Guns" pretestību (79:73). Otrā grupā joprojām dominē "Ropaži/Nenormāli cieti" un "Purley/Velc ārā", kuru rēķinos attiecīgi septiņas un sešas uzvaras pēc kārtas.

"OC Limbaži" pietika ar vienu lielisku ceturtdaļu uzvarā pār "Tēva Dēliem". Puslaika pārtraukumā komandas devās pie 40:40, bet trešo nogriezni limbažnieki uzvarēja ar 35:9, nokārtojot sev panākumu. Lielisku spēli uzbrukumā nodemonstrēja Aleksis Freibergs, kuram 42 punkti, ieskaitot astoņus precīzus tālmetienus, kā arī astoņas pārtvertas bumbas.

Aleksis Freibergs ("OC Limbaži") – 42 punkti (1p. 2/2, 2p. 8/13, 3p. 8/19), 6 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles, 8 pārtvertas bumbas

5.līga

Linards Černoglazovs nekautrējās dalīties ar bumbu un par to tika atalgots, jo viņš tika pie 11 rezultatīvām piespēlēm, kā arī 24 punktiem, tādējādi palīdzot BK "Faer" izcīnīt uzvaru. Līmenī "Vaadin FFS" uzvarā bija Toms Taukulis, kurš 26 punktiem pievienoja 20 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Pārliecinošs pūķa gada sākums BK "Snoopijs". Pirmajā puslaikā komanda pamocījās pret "Visu Uzvarai" (+2), taču mača otrajā daļā izdevās kopā gūt 53 punktus, kamēr pretiniekiem tikai 19, beigās uzvarot ar 89:53. Ļoti daudzpusīgs sniegums Dāvja Garanča izpildījumā – 27 punkti, desmit atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un deviņas izprovocētas piezīmes.

Viens no lielākajiem "suņiem" aizvadītajā kārtā bija "Teikas Suņu" spēlētājs Frenks Sluka. Pavadot laukumā tieši 29 minūtes, Sluka paspēja atzīmēties ar astoņiem punktiem, desmit atlēkušajām bumbām, 13 rezultatīvām piespēlēm un sešām pārtvertām bumbām.

No tālās distances īsto ritmu bija uzņēmis Jēkabs Paeglītis, kurš realizēja desmit metienus no 16, bet kopumā sakrāja 36 punktus, septiņas atlēkušās bumbas piecas rezultatīvas piespēles, ar ko bija pietiekami, lai "F-Team" uzvarētu.

Toms Taukulis ("Vaadin FFS") – 26 punkti (2p. 7/12, 3p. 4/10), 20 atlēkušās bumbas, 7 rezultatīvas piespēles, 6 kļūdas