OLYBET BASKETBOLA LĪGAS 18. NEDĒĻA – NEAPTURAMAIS EPNERU SPĒKS, SALIEDĒŠANĀS PASĀKUMS PALĪDZ "2CENTI", SILENIEKS TERORIZĒ PRETINIEKUS

EBL | entuziasti.com 21.02.2024

Extra līga

Svarīgā mačā par labāku vietu turnīra tabulā "Skaistuma Institūts" apspēlēja "Biznesa augstskola Turība" ar 80:73. Studenti nespēja apturēt "Skaisto" dinamisko duetu jeb Tomu Ķēdi un Māri Ramani. Kamēr pirmais izcēlās ar 28 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm, otrs pievienoja 24 punktus un 17 bumbas zem groziem.

Brāļi Epneri visi kopīgi apliecināja savas kvalitātes, kas noveda pie "eroof.lv" uzvaras pār BK "Dolāri" ar rezultātu 108:96. Gatis guva 32 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, Andris pievienoja 20 punktus un 17 atlēkušās bumbas, bet Kristapa kontā 13 punkti, 13 bumbas un piecas piespēles.

Neoficiālais kārtas MVP:
Gatis Epners ("eroof.lv") – 32 punkti (1p. 0/4, 2p. 16/23, 3p. 0/1), 11 atlēkušās bumbas, 6 rezultatīvas piespēles, 3 pārtvertas bumbas

Izaicinājuma kauss

Diametrāli pretējus puslaikus aizvadīja "2centi" komanda. Ja pirmajās 20 minūtēs praktiski visu laiku bija jāatrodas iedzinējos pret "Baltijas Baseiniem", pēc pārtraukuma viss apgriezās kājām gaisā, jo izdevās izvirzīties vadībā un iekrāt pietiekami solīdu pārsvaru, otro spēles daļu kopumā uzvarot ar 21 punktu. Lielisks mačs Robertam Pučkam, kurš guva 30 punktus, realizēja astoņus tālmetienus un izcīnīja desmit bumbas zem groziem. Riharda Gromula sarīkotais saliedēšanās pasākums nostrādāja!

Fantastisku uzbrukuma arsenālu nodemonstrēja "Alsviķi/Steelconstructor". Pēc pirmā puslaika komanda atradās iedzinējos ar 31:45 pret "Farmers Paradise", bet, līdzīgi kā iepriekšējā rindkopā minētajā mačā, viss mainījās pēc pārtraukuma. Alsviķu pārstāvji uzkarsa uzbrukumā, jo trešajā ceturtdaļā guva tikai par punktu mazāk nekā pirmajā puslaikā, turklāt uz tablo bija vairs tikai -1. Pēdējās desmit minūtēs jau abas komandas realizēja vienu metienu pēc otra, Alsviķi kopā guva 40 punktus, pēdējās piecās minūtēs atspēlējās no -7 un uzvarēja! Lauris Bērziņš kaldināja panākumu ar 37 punktiem, bet Kasparam Paeglem 25 punkti un 14 bumbas.

"TET" dominēja zem groziem un bez lielas piepūles pārspēja BK "Narm" (92:48), savukārt "Vervo" otrajā ceturtdaļā aizbēga no "Mpire" un uzvarēja ar79:70. Lielāko daļu no "Vervo" punktiem guva Jānis Dumburs (27 punkti un 11 atlēkušās bumbas) un Artūrs Kramiņš (26).

Roberts Pučka ("2centi") – 30 punkti (2p. 3/4, 3p. 8/14), 10 atlēkušās bumbas

3.līga

Regulārās sezonas finišā ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja "Let it Rain", apspēlējot "ASK Patria" ar 86:64. Lai gan gūti 86 punkti, neviens no spēlētājiem neguva vairāk par 18, turklāt sešiem no desmit vismaz desmit punkti. Kristaps Vanags "Koka Rokas" uzvarā izcēlās ar 31 punktu, 12 bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Kaspars Kurtišs un Rūdolfs Zēns katrs iemeta pa pieciem tālmetieniem, un "Ikšķile" tika galā ar "Rīdzene92" – 90:74. Jāpiemin, ka Kurtišam kopā 31 punkts un sešas atlēkušās bumbas, bet Zēna kontā 21 punkts, deviņas atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un sešas pārtvertas bumbas.

"Veselības grupa" pēc trim ceturtdaļām atradās iedzinējos ar sešiem punktiem pret piecatā spēlējošajiem "Skvadroni" spēlētājiem, tomēr jaudīgas pēdējās desmit minūtes (27:12) deva panākumu ar 77:68. Uzvarētājiem kārtīgus "double-double" sakrāja Jānis Ozols (19 punkti un 16 atlēkušās bumbas) un Jānis Skuja (17+18).

Acij tīkams basketbols bija vērojams "VEFs" un "Tas ir dzīve" duelī, kurā ar 98:95 triumfēja TID. Uzvarētājiem Ēriks Liepa iemeta visus sešus divpunktu metienus, kā arī desmit tālmetienus, kas viņam kopā deva 42 punktus, bet tuvu "triple-double" ar 13 punktiem, 12 bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm bija Rūdis Zernevics. VEF rindās nedrīkst aizmirst par Andri Ingiļāviču (38 punkti, 20 atlēkušās bumbas un septiņas piespēles) un Normundu Balto (27+18).

Ēriks Liepa ("Tas ir dzīve") – 42 punkti (2p. 6/6, 3p. 10/17), 2 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles, 4 pārtvertas bumbas

4.līga

Oto Grīnbergs salādēja septiņus trejačus, kopā guva 29 punktus, kā arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, un ar to pietika, lai "Pata/Strenči" pārspētu "Plēsoņas/Wolfpack". "Vafeles" savu pēdējo panākumu var nodēvēt Helmuta Lejnieka vārdā. Viņš nekautrējās mest, īpaši jau no tālās distances, bet tas deva rezultātu, jo viņa kontā 43 punkti, septiņas bumbas un piecas pārtvertas bumbas, un "Vafeles" apspēlēja "Ropaži/Nenormāli cieti".

Neoficiālajam "triple-double" pavisam tuvu bija Viļānu spēlētājs Juris Meļņiks. Kamēr komanda tika galā ar "Klīrenss", Meļņiks sakrāja 38 punktus, 12 atlēkušās bumbas un deviņas izprovocētas piezīmes. Gustavs Žebers sekmēja kārtējo "Virgin City" panākumu ar 22 punktiem, 20 atlēkušajām bumbām, sešām pārtvertām bumbām un septiņām izprovocētām piezīmēm.

45 minūtes uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešamas spēlē starp "Flamingo" un "Young Guns". Putniņi uz spēli ieradās sešatā, taču izturēja visu maču un uzvarēja ar 71:64. Jaudīgākais "Flamingo" rindās ar 39 punktiem, 21 atlēkušo bumbu un deviņām izprovocētām piezīmēm bija Mikus Brencāns.

"SportaGrams" un "TopUp" nezināja kā var aizmest grozam garām, jo ar rezultātu 116:110 uzvaru izcīnīja "TopUp". Uzvarētājiem jāizceļ Agris Duļbinskis (27 punkti), Vladimirs Bessmertnovs (25 punkti un 12 atlēkušās bumbas) un Juris Šteins (22+19+7), bet "SportaGrams" rindās Kristaps Vanags guva 40 punktus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles.

Mārtiņš Eglītis saimniekoja zem groziem un 20 atlēkušajām bumbām pievienoja 18 punktus, ar ko pietika "Utepils" panākumam pār "Es un Kaercher". Atlēkušās bumbas nesmādēja arī divi "Ko te notiek?" spēlētāji – Kaspars Korulis (14 punkti un 21 bumba) un Toms Lapsa (17 bumbas), kamēr Valteram Veinbergam "Pilsakmens/NHF" neveiksmē 18 bumbas.

Mikus Brencāns ("Flamingo") – 39 punkti (1p. 5/7, 2p. 14/22, 3p. 2/8), 21 atlēkusī bumba, 8 izprovocētas piezīmes

5.līga

Kārtējo reizi pretiniekus terorizēja Dāvis Silenieks. Pavadot laukumā visas 40 minūtes, Silenieks guva 63 punktus (no spēles 55,3% precizitāte) un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, kamēr "Mežaparks" otrajā puslaikā nodrošināja uzvaru pār BK "Faer".

"RS Autoparts/RMC" uzvarā pār BK "Ķieģelis" (61:49) praktiski visus uzvarētāju punktus guva Armands Kalniņš (27 punkti un 12 atlēkušās bumbas), Aldis Beitiņš (14+10+7) un Jānis Ivanovs (12), bet Andris Osis saviem diviem punktiem pievienoja arī 19 bumbas zem groziem.

Jaudīga performance vienam no līgas produktīvākajiem spēlētājiem Rolandam Nārķim, kurš "Saulkrastu" uzvarā pār "Sedumi" (79:72) sakrāja 36 punktus, 23 atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles un sešas izprovocētas piezīmes.

Par Teikas galveno basketbolistu var saukt Danielu Korni-Šēnfeldu, jo viņš palīdzēja "Teikas suņiem" pagarinājumā pārspēt "Skatuves meistarus" (95:92) ar 43 punktiem, 13 bumbām zem groziem un 11 izprovocētām piezīmēm.

Komandas "Visu uzvarai" nosaukums aizvadītajā kārtā pilnībā neatbilda realitātei, jo komanda dabūja pamatīgi pa dibenu no "Vaadin FFS" – 44:105. Uzvarētājiem vairāki spēlētāji paspīdēja ar labu statistiku, bet visspožāk mirdzēja Toms Taukulis, kura kontā 21 punkts, 21 atlēkusī bumba un 12 rezultatīvas piespēles jeb "triple-double"!

Vēl piecas minūtes pirms beigām "Čiekurs" atradās vadībā ar 12 punktiem pret "Aloju", tomēr galotne izvērtās pārāk sīva, jo par panākumu bija jāpacīnās – 81:79. Uz komandas biedriem nedaudz dusmīgs varētu būt Edmunds Vaivods. Kāpēc? Viņš noslēdza maču ar 28 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un… deviņām rezultatīvām piespēlēm.

Lai arī sezona noslēgusies, "Salidojums" to izdarīja uz pozitīvas nots, jo pārspēta "Reptiļu" komanda ar 82:72. Visvairāk uz atvadām izcēlās Edgars Ziediņš (32 punkti un desmit atlēkušās bumbas) un Jānis Saukums (24 punkti, 13 bumbas un piecas piespēles).

Dāvis Silenieks ("Mežaparks") – 63 punkti (1p. 3/7, 2p. 18/26, 3p. 8/21), 15 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles, 6 izprovocētas piezīmes