OLYBET BASKETBOLA LĪGAS 23. NEDĒĻA – "EROOF" NECIENA APSARDZI, "MEH" ATSPĒLĒ -14, SILENIEKS 1/4 FINĀLU SĀK AR "TRIPLE-DOUBLE"

EBL | entuziasti.com 28.03.2024
OLYBET BASKETBOLA LĪGAS 23. NEDĒĻA – "EROOF" NECIENA APSARDZI, "MEH" ATSPĒLĒ -14, SILENIEKS 1/4 FINĀLU SĀK AR "TRIPLE-DOUBLE"

Extra līga

 

"Eroof.lv" un BK "Apsardze ir Jāciena" duelī tika sadalītas regulārās sezonas pirmās divas pozīcijas. Skatītāji cerēja uz interesantu maču, tomēr "eroof.lv", pateicoties fantastiskam sniegumam uzbrukumā, dominēja jau no pirmajām minūtēm un necienīja apsardzi – 145:80. Kristaps Epners bija vienīgais no uzvarētājiem, kurš nesasniedza desmit gūto punktu robežu, bet kopumā viņš bija fantastisks – septiņi punkti, 26 atlēkušās bumbas un 19 rezultatīvas piespēles!

 

Izslēgšanas turnīra pirmajā spēlē BK "Dolāri" pārspēja "Biznesa augstskolu Turība" ar 96:92. Kamēr "Dolāri" izpildīja daudz vairāk divpunktu un soda metienu, tikmēr studenti atbildēja ar tālmetienu lietu, tomēr pēc rezultāta varam redzēt, kas bija efektīvāk. Nekas gan vēl nav beidzies, jo sērija norisinās līdz divām uzvarām.

 

"Skaistuma Institūts" parādīja, ka galvenais ir komandas spēle, iesākot ceturtdaļfinālu ar 93:81 uzvaru pār "Kraukļiem". Vien dažas minūtes pirms mača beigām "Skaistajiem" bija tikai četru punktu handikaps, bet sekojošais astoņu punktu izrāviens salika visu pa plauktiņiem. Seši no 11 uzvarētājiem guva vismaz desmit punktus, "Kraukļiem" ar 43 punktiem, desmit bumbām, sešām piespēlēm, astoņām izprovocētām piezīmēm un septiņām kļūdām izcēlās Gustavs Mellenbergs.

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Kristaps Epners ("eroof.lv") – 7 punkti (1p. 1/3, 2p. 3/9), 26 atlēkušās bumbas, 19 rezultatīvas piespēles

 

Izaicinājuma kauss

 

Agrā svētdienas rītā norisinājās mačs par 11. vietu, un "Vienradži" apspēlēja "Mpire" ar rezultātu 74:69. Dueļa liktenis tika izšķirts ceturtās ceturtdaļas ievadā, kad "Vienradži" guva desmit punktus pēc kārtas un panāca +12. Iztrūka ierastā Toma Vilka flirta ar "triple-double", bet viņu produktīvi aizvietoja Jānis Vilcāns, kura kontā 27 punkti un 14 atlēkušās bumbas.

 

"Jēkabpils/Ošukalns" parādīja īstu cīnītāju raksturu. Lai gan ceturtās ceturtdaļas vidū "Rektopuss" pēc 12:0 izrāviena panāca deviņu punktu handikapu, Jēkabpils pārstāvji atlikušajā laikā spēja saņemties un atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas. Pēc pirmā mača "Rektopuss" atrodas vadībā tikai ar punktu, līdz ar to intriga divu spēļu summā ir liela.

 

Intriga pavisam dzīva ir arī "TET" un "Alsviķi/Steelconstructor" duelī. Lai gan otrie vadībā atradās vairāk nekā 27 minūtes, Alsviķiem pēc pirmā mača pieder tikai piecu punktu handikaps, un galvenie darītāji komandā bija Ingars Aizpurs (29 punkti, 11 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles) un Lauris Bērziņš (25 punkti).

 

Izšķirošajos brīžos no saviem pretiniekiem paspēja aizbēgt "Farmers Paradise". Pateicoties 14 punktu izrāvienam pēdējā ceturtdaļā, "Fermeri" panāca 12 punktu handikapu pār "2centi", bet pēc pirmā mača komandu starpā ir 11 punkti. Lai cerētu uz panākumu sērijā, "2centi" būs jāpiestrādā pie soda metieniem, jo no 21 metiena precīzi bija tikai deviņi, kamēr "Farmers Paradise" 22 precīzi metieni 27 mēģinājumos.

 

Arī uz "Vervo" un "GāzeLV" atbildes maču varam sagatavot popkornu, jo gāzeniekiem pieder tikai divu punktu handikaps. Starpība varēja būt krietni lielāka, jo otrās ceturtdaļas vidū "GāzeLV" bija priekšā jau ar 15 punktiem. "Vervo" divpunktu metienus realizēja sliktāk nekā tālmetienus, bet "Gāzei" 20 precīzi divpunktu metieni no 35.

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Ingars Aizpurs ("Alsviķi/Steelconstructor") – 29 punkti (1p. 12/13, 2p. 7/12, 3p. 1/3), 11 atlēkušās bumbas, 7 rezultatīvas piespēles, 4 pārtvertas bumbas, 9 izprovocētas piezīmes

3.līga

 

BK "Zets/AC Sega" savu uzdevumu atspēlēt -7 pret "Kūperu" sekmīgi sāka jau no pirmajām minūtēm, ceturtdaļas vidū panākot +9 uz tablo un +2 summā. Pārsvars turpināja augt, "Zets" krietni precīzāk izpildīja divpunktu metienus un labāk cīnījās par bumbām. "Kūpers" ar 11:0 izrāvienu otrā puslaika sākumā atdzīvināja intrigu, tomēr "Zets" ātri atjaunoja +20 un iekļuva ceturtdaļfinālā.

 

"Pārdaugavas Buki" uz atbildes maču pret "Sapiens" pret ieradās ar +9, turklāt ātri izdzēsa jebkādu intrigu, jo pēc desmit minūtēm uz tablo bija +12 un summā +21. "Buki" kopumā spēlēja nesavtīgāk, par ko liecina 17 vairāk atdotās rezultatīvās piespēles. Izcils sniegums Robertam Rozenšteinam, kurš aizmeta garām tikai astoņus metienus, kopā guva 26 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles, pārtvēra piecas bumbas un izprovocēja piecas piezīmes.

 

"Koka Roka" ielika labus pamatus uzvarai sērijā pār BK "Rimša", jo guva atbildes mača pirmos desmit punktus, summā iegūstot +18. Ātri vien "Rimša" atspēlējās uz tablo, tomēr summā starpība joprojām bija ap desmit punktiem. Kopumā mačs bija mazrezultatīvs, kas krietni izdevīgāk bija "Koka Rokai".

 

Jau pēc pirmās spēles "Radex" atradās vadībā ar 37 punktiem pret "Ikšķili", tāpēc vienīgā intriga bija par to, kas uzvarēs atbildes maču. "Ikšķile" saņēmās un ar labu trešo ceturtdaļu izcīnīja uzvaru (80:64), taču summā "Radex" tik un tā uzvarēja pārliecinoši. Uzvarētājiem jāizceļ Miks Batņa (33 punkti un 13 atlēkušās bumbas) un Jānis Druva (26 punkti).

 

Lai gan "Sparta Logistics" atradās vadībā ar +14 pēc pirmās spēles, "MEH" ātri vien atjaunoja intrigu, jo guva pirmos 11 punktus. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē "MEH" pārņēma vadību summā, tomēr "Sparta Logistics" nepadevās. Lielāko daļu spēles starpība uz tablo bija tuvu 14 punktiem, bet ceturtajā ceturtdaļā "MEH" iekrāja pat +26 (summā +12). Spartieši vēl deva pēdējo prettriecienu un dzinās pakaļ, tomēr galotnē pietrūka divu punktu, lai panāktu pagarinājumu. "MEH" dodas tālāk!

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Valters Mazburšs ("MEH") – 25 punkti (1p. 2/5, 2p. 4/5, 3p. 5/12), 7 atlēkušās bumbas, 6 rezultatīvas piespēles, 6 izprovocētas piezīmes

4.līga

 

Komfortablā 17 punktu vadībā "Kodols" atradās jau pēc pirmās spēles ar "Ropažiem/Nenormāli cieti", turklāt pretinieki lielu pretošanos neizrādīja arī atbildes mačā. Otro spēli pēc kārtas pretiniekus mīkstus padarīja cietākais "Kodola" spēlētājs Jūlijs Stankevičs (21 punkts, 13 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles), bet Mārča Marka Martinsona kontā tikai viens punkts, bet arī desmit atlēkušās bumbas un 13 rezultatīvas piespēles.

 

Gūstot spēles pirmos 13 punktus, "TopUp" parādīja, ka +10 pēc pirmās spēles pār "Flamingo" nebija nejaušība. Otrajā ceturtdaļā pretinieki atspēlējās, taču tikpat ātri "TopUp" atkal atjaunoja komfortablu vadību. Nelielu intrigu "Flamingo" atjaunoja pēdējā nogrieznī, kad pirmo reizi izvirzījās vadībā uz tablo, tomēr "TopUp" prata salikt visu pa plauktiņiem un iekļūt ceturtdaļfinālā.

 

Nevarētu teikt, ka "Neatzītās Cerības" sagaidīja grūts uzdevums, jo pirmais mačs pret "SportaGrams" tika uzvarēts ar +30. Vienīgā intriga bija par to, kas būs vadībā šajā konkrētajā spēlē. Rezultātam augot līdzvērtīgi, rezultāta starpība bija minimāla, bet galotnē ar diviem punktiem triumfēja cerību komanda. Oskars Liepiņš guva 28 punktus un izcīnīja deviņas bumbas, bet Martam Ozolinkevičam 13 punkt, 17 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.

 

Ar lielu apņēmību atspēlēt 17 punktu deficītu pret "Viļāni/BTA" uzsāka "Purley/Velc ārā". Komanda praktiski visu laiku bija priekšā, turklāt pirms izšķirošajām desmit minūtēm summā bija neizšķirts. Lielākais "Purley" pārsvars bija 20 punkti (summā +3), bet īstajā brīdī "Viļāni/BTA" guva 14 punktus pēc kārtas, atgūstot vadību summā. Drīz vien "Purley" atbildēja ar desmit punktiem pēc kārtas, tomēr laika trūkuma dēļ sērija bija noslēgusies, Viļāniem laimīgi garantējot vietu starp astoņām labākajām komandām.

 

"Virgin City" negrasījās pieļaut nekādu intrigu, jo 15 punktu pārsvaram pēc pirmās spēles tika pievienots +20 pēc pirmās ceturtdaļas. Komanda spēlēja rezultatīvi, un "Dati Group" īsti nespēja turēt līdzi. Kā ķirsītis uz odziņas bija "Virgin City" gūtais 100. punkts.

 

Par savām pozīcijām droši varēja justies arī "Klīrenss", kam bija +18 pēc pirmās spēles ar "Vafelēm". Arī atbildes mačā komanda pārliecinoši turējās vadībā līdz pat ceturtās ceturtdaļas vidum. "Vafeles" sezonu gribēja noslēgt pozitīvi un no -17 pietuvojās līdz -4, tomēr tas bija arī viss.

 

BK "Pilna aptvere" sekoja pārējām komandām un iegūto +19 pret "PATA/Strenči" negrasījās atdot. Pretinieki daudz centās uzbrukt no tālās distances, taču mērķi sasniedza tikai četri metieni no 43. "Pilna aptvere" vāca vienu atlēkušo bumbu pēc otras un turējās vadībā. Lai gan "PATA/Strenči" galotnē pietuvojās pavisam tuvu uz tablo, "Pilna aptvere" pašās beigās bija precīzāka.

 

"Young Guns" pēc pirmās spēles ar "Plēsoņām/Wolfpack" piederēja +9, turklāt šī mača otrajā puslaikā panāca +14 (summā +23). Iespējams, ka komanda pārāk sapriecājās, jo "Plēsoņas/Wolfpack" sāka deldēt mīnusus, kas sanāca ļoti sekmīgi. Piecas minūtes pirms beigām summā vairs tikai -7, tomēr komanda vairāk par +6 neieguva (summā -3), tādējādi "Young Guns" tika sveikā ar vieglu izbīli.

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Jūlijs Stankevičs ("Kodols") – 21 punkts (1p. 3/4, 2p. 3/10, 3p. 4/9), 13 atlēkušās bumbas, 7 rezultatīvas piespēles

5.līga

 

Visai drošās pozīcijās cīņā par pusfinālu ir "Mežaparks", kas ceturtdaļfinālu pret "Pārdaugavas Bukiem" iesāka ar 108:73 uzvaru. Lielisku darbojās komandas lielais trijnieks – Dāvis Silenieks (28 punkti, 11 atlēkušās bumbas, 12 rezultatīvas piespēles, 8 izprovocētas piezīmes), Gvido Zaļmežs (28+14) un Kristaps Valters (21+5+4).

 

Krietni lielāka intriga būs "Saulkrastu" un "Sedumi" duelī, jo pirmais mačs noslēdzās ar minimālu Saulkrastu panākumu – 64:63. Ceturtajā ceturtdaļā "Saulkrasti" labi ieskrējās un panāca +6, tomēr pēdējās minūtēs uzbrukums apstājās un "Sedumi" pietuvojās.

 

Labi pamati uzvarai sērijā ir BK "Gaujiena", kas pēdējo ceturtdaļu uzvarēja ar 31:18 un panāca +27 pret "OPEN Radošo centru". Galvenais dzinējspēks bija Ēriks Zalāns, kurš guva 25 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Jāpiemin arī komandas biedrs Kristaps Āriņš, kuram septiņi punkti, 14 bumbas un septiņas piespēles.

 

Vislielākais pārsvars pēc pirmās ceturtdaļfināla spēles pieder BK "Snoopijs" – 95:63 pret "Vaadin FFS". Jau pirmajā ceturtdaļā "Snoopijs" izcēlās ar 17 punktiem pēc kārtas, kas parādīja, kādā gultnē iegrozīsies turpmākā spēle. "Vaadin FFS" labāk cīnījās par bumbām, tomēr krietni grūtāk bija ar bumbas trāpīšanu grozā.

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Dāvis Silenieks ("Mežaparks") – 28 punkti (1p. 5/11, 2p. 7/10, 3p. 3/7), 11 atlēkušās bumbas, 12 rezultatīvas piespēles, 4 pārtvertas bumbas, 8 izprovocētas piezīmes, 7 kļūdas

 

 

DDL

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Rihards Bērziņš Bērziņš27
Komanda BK Karavīrs Ķudis25
Komanda Septembra Saule Garaissils25
Komanda Alfrēda Kraukļa VEF Glāzers25
Komanda BK Karavīrs Aizpurs24
SpēlētājiAS
Spēlētājs Nauris Bikovs Bikovs10
Komanda Steeldoors.lv/Ķekava Miezis8
Komanda Brīvsolis Krasovskis7
Komanda Uriekstes Dravnieki Vanags7
Komanda BK Karavīrs Caune6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Mairis Valdmanis Valdmanis15
Komanda Brīvsolis Elviks13
Komanda BK Karavīrs Mežaraups12
Komanda Uriekstes Dravnieki Bērziņš11
Komanda Uriekstes Dravnieki Banders11
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Nauris Miezis Miezis32
Komanda Uriekstes Dravnieki Bērziņš31
Komanda BK Karavīrs Aizpurs29
Komanda BK Karavīrs Ķudis28
Komanda Uriekstes Dravnieki Ozoliņš25