OlyBet Basketbola līgas 3. nedēļā NBA cienīgi rezultāti, papildlaiki un daudzi triple-double

EBL | entuziasti.com 18.10.2023
OlyBet Basketbola līgas 3. nedēļā NBA cienīgi rezultāti, papildlaiki un daudzi triple-double

Extra līga

 

Par aizsardzību svētdienas rītā bija aizmirsušas "eroof.lv" un "Biznesa augstskolas Turība" komandas. Nevienā no ceturtdaļām netika gūti mazāk par 26 punktiem vienas komandas izpildījumā, turklāt ar 40 minūtēm nepietika uzvarētāja noteikšanai. Beigās NBA labākajās tradīcijās ar 136:129 uzvarēja "eroof.lv", Andrim Epneram izceļoties ar 29 punktiem un 18 atlēkušajām bumbām, bet "Turības" rindās trim basketbolistiem vismaz 32 punkti.

 

Par visiem labāks uzbrukumā bija Gustavs Mellenbergs, kurš praktiski guva pusi no visiem "Kraukļu" punktiem (44 no 90), taču ar to bija par maz, jo BK "Dolāri" spēlētājs Klāvs Pitkēvičs ar pēdējo sekunžu metienu izrāva 90:89 uzvaru. Mellenbergs pēc mača izteica vēlmi spēlēt "Rīgas Zeļļos" – vai tas izdosies?

 

Sezonas pirmo spēli aizvadījis Artūrs Storostits, un nekas no iepriekšējiem gadiem nav mainījies. Uzbrukumā viņš sakrāja 14 punktus, bet īstais darbiņš tika padarīts zem groziem, kur kopumā sakrātas 19 bumbas, no kurām deviņas bija uzbrukumā.

 

Izaicinājuma kauss

 

Visjaudīgākais internets bija pieslēgts "TET" komandai, kas jau pirmajā ceturtdaļā pret "Taverna" sabēra 37 punktus, aizvadot spēli līdz uzvarai. Pēršanas darbus piekopa "2centi", jo nekādas cerības netika dotas "Vienradžiem". Visa mača gaitā "2centi" atdeva 42 (!!!) rezultatīvas piespēles un pārtvēra 22 bumbas, kas noveda pie 117:67 uzvaras.

 

Nesekmīgs sezonas sākums izvērties čempionei "Baltijas Baseini". Debitante "Alsviķi/Steelconstructor" saņēmās pēc pagājušās nedēļas sagrāves un demonstrēja krietni labāku sniegumu. Lai arī rezultāts auga griezdamies, "Alsviķi" visu laiku bija vadībā, tādējādi uzvarot ar 113:100, "Baseiniem" piedzīvojot otro neveiksmi tikpat spēlēs, bet Jorens Duļevskis vismaz sakrāja "triple-double".

3.līga

 

Lielisku sniegumu abos laukuma galos demonstrēja "Kūpers". Kamēr paši pirmajā puslaikā guva 43 punktus, tikmēr "Maestro" tika noturēti tikai uz 18. Beigās pretinieki sakrāja tikai 51 punktu, kamēr "Kūperam" par 40 vairāk.

 

Jaudīgs izvērtās BK "Iemetiens" lielais trijnieks Riharda Bērziņa, Ginta Zomerfelda un Toma Liepiņa izskatā. Viņi visi guva vismaz 20 punktus (Zomerfeldam arī 12 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles), kopā savācot 63 punktus, bet "Iemetiens" pārspēja "MEH" ar 90:75.

 

Ar īstiem ķieģeļu mešanas paraugdemonstrējumiem nodarbojās "Sparta Logistics" un "Lai līst". 45 minūšu laikā komandas kopā izpildīja 94 (!!!) tālmetienus, no kuriem precīzi bija tikai 16. Galvenie "celtnieki" bija Miks Kalniņš (4/23), Armands Jakušenoks (1/14), Niks Gaigalietis (1/13) un Artūrs Ozoliņš (1/10).

 

Labi 3. līgā iejutusies BK "Zets/AC Sega", jo izcīnīta otrā uzvara tikpat spēlēs, ar rezultātu 83:69 pieveicot "Eskimo Piekūnus". Pieci "Zets" spēlētāji guva vismaz deviņus punktus, apliecinot īstu komandas spēli.

 

Vēl mazliet paturpinot neprecīzo metienu stāstu. Sezonas pirmajā mačā Sandis Silavs iemeta septiņus tālmetienus no 14, bet pagājušajā kārtā viņš aizmeta garām visus desmit! Silavs neprecizitāti kompensēja ar 14 atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm, palīdzot BK "Rimša" izcīnīt minimālu uzvaru pār BK "Pilžņi" – 58:56.

 

4.līga

 

Visai viegla matemātika šosezon ir saistībā ar "Young Guns" – ja Gints Artmanis spēlē, tad komanda uzvar, bet pretējā gadījumā rezultāts būs nelabvēlīgs. Jau otro reizi Artmanis nevarēja palīdzēt, un "Jaunie Ieroči" piedzīvoja otro zaudējumu.

 

Bez lielām grūtībām turpina spēlēt "Virgin City". Šoreiz par viņu upuriem kļuva "Bakers", kas sagrauti ar 96:52. Citā mačā cerības saviem pretiniekiem nedeva "Neatzītās Cerības", jo "Vafeles" tika apēstas ar 92:53.

 

Laimi no tālās distances neatrada "Es un Kaercher". Komanda izpildīja 31 tālmetienu, tomēr bumba cauri tīkliņam izkrita tikai trīs reizes, kamēr "Purley/Velc ārā" pie praktiski tāda paša apjoma bija precīza trīsreiz vairāk, loģiski arī izcīnot uzvaru ar 70:46.

 

Jau rakstījām, ka Jorens Duļevskis tika pie "triple-double" Izaicinājuma kausā, taču viņš savu meistarību apliecināja arī "SportaGrams" rindās. Kamēr komanda ar 93:73 apspēlēja "MZ/ASK", tikmēr Duļevskis tika pie 12 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām, 15 rezultatīvām piespēlēm un piecām pārtvertām bumbām.

 

5.līga

 

Izskatās, ka šosezon varēsim baudīt Egona Baumaņa šovu 5. līgā. Iepriekšējos gados viņš izcēlies gan Izaicinājuma kausā, gan 3. līgā, bet tagad viņš pārstāv "Visu uzvarai", un tieši Baumaņa 34 punkti un 19 bumbas zem groziem ļāva komandai svinēt pirmo panākumu sezonā.

 

Arī šī līga nepalika bez "triple-double". Viens no varoņiem bija Nils Hščanovičs, kurš nepilnu 29 minūšu laikā guva 15 punktus, izcīnīja 19 atlēkušās bumbas un atdeva 13 rezultatīvas piespēles. Kristiāna Golubeva kontā 19 punkti, 13 atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles, bet pavisam tuvu maģiskajai "triple-double" robežai bija Tomass Sparāns ar 13 punktiem, 15 bumbām un deviņām piespēlēm.

 

BK "Snoopijs" apliecināja, ka ne tikai runā, bet arī dara. Nedēļas gaitā sociālajos tīklos komanda izcēlās ar video, kurā solījās tikt galā ar "Reptiļiem". Sacīts – darīts! Demonstrējot lielisku aizsardzību, "Snoopijs" sagrāva pretiniekus ar 83:35.

 

Pagaidām ļoti neatbilstoši savam sniegumam spēlē BK "Rekets". Komanda piedzīvojusi jau otro neveiksmi trīs mačos, turklāt bez lieliem variantiem atzīts BK "Gaujiena" pārākums ar 58:77. "Reketieri" iemeta tikai trīs tālmetienus no 20, kā arī atdeva tikai četras rezultatīvas piespēles.

 

Ļoti patīkams svētdienas vakars izvērtās "StrongPoint/BIBUS Baltics". Pateicoties Jāņa Muižnieka precīzajam metienam pagarinājuma pēdējās sekundēs, komanda izrāva uzvaru pār BK "Lauki" (84:83), tādējādi turpinot sezonu ar perfektu 3-0 bilanci.