OlyBet basketbola līgas 4. nedēļā - Mellenbergs cenšas piesaistīt Zeļļu uzmanību, Koka Roka revanšējas Radexun Aloja izcīna 2 uzvaras

EBL | entuziasti.com 25.10.2023
OlyBet basketbola līgas 4. nedēļā - Mellenbergs cenšas piesaistīt Zeļļu uzmanību, Koka Roka revanšējas Radexun Aloja izcīna 2 uzvaras

Extra līga

 

BK "Apsardze ir jāciena" izdevās revanšēties "Skaistuma Institūtam" par zaudējumu Extra līgas pusfinālā pavasarī. Jāuzteic ir arī "Skaistie", kas divpunktu metienus realizēja tikai ar 27% precizitāti, tomēr visu laiku atradās turpat blakus pretiniekiem. Apsardzes cienītāju rindās trīs spēlētāji sakrāja "double-double".

 

Gustavs Mellenbergs pirms nedēļas centās panākt "Rīgas Zeļļi" uzmanību, izceļoties ar rezultatīvu sniegumu. Viņa kādreizējais treneris un Darba dienu līgas čempions Guntars Jonāns jautāja par rezultatīvo piespēļu skaitu, un Mellenbergs aizvadītajā kārtā bija uzdevumu augstumos, jo atdeva desmit rezultatīvas piespēles, izcīnīja 17 atlēkušās bumbas un guva 28 punktus, ļaujot "Kraukļiem" ar 44 punktiem sagraut "RSU-2". Kas būtiski – šis bija Mellenberga pirmais "triple-double" karjerā!

 

"Biznesa augstskola Turība" aizvadītajā nedēļā izcīnīja divas uzvaras. Vispirms otrdienas vakarā komanda salādēja 107 punktus "RSU-2" grozā, bet svētdienas vakarā pietika ar 78 punktiem "Scandic Fusion/Mitigate" pārspēšanai. Neapturamu sniegumu demonstrē Adrians Šnipke, kurš vispirms sakrāja 26 punktus un 16 atlēkušās bumbas, bet pēc tam izcēlās ar 31 punktu un deviņām bumbām.

 

Izaicinājuma kauss

 

Beidzot pirmo uzvaru izcīnījusi čempione "Baltijas Baseini". Lai gan pēc pirmās ceturtdaļas komandai bija jau -14 pret "Vervo", spēlētāji turpinājumā nepeldēja, bet gan desmit minūšu laikā atspēlēja visu deficītu, savukārt otrajā puslaikā jau nokārtoja panākumu. Stafetes kociņu "triple-double" vākšanā no Jorena Duļevska pārņēma komandas biedrs Kaspars Zālītis, kuram 17 punkti, desmit atlēkušās bumbas, 15 rezultatīvas piespēles un piecas pārtvertas bumbas, bet Robertam Žubulim 32 punkti un 18 bumbas.

 

Zaudējumu rūgtumu nav sajutušas vēl divas komandas. "Farmers Paradise" sestdien bez lielas piepūles sagrāva "Alsviķi/Steelsconstructor" ar 112:64, kam sekoja panākums arī svētdienas pašā vakarā pār "Mpire" (80:60), bet krietni grūtāks ceļš pretī panākumam bija BK "Narm", kas punkts punktā cīnījās ar "GāzeLV", galotnē spējot noturēt nelielos vadības grožus (81:80), lai gan pretinieki izcīnīja par 26 atlēkušajām bumbām vairāk.

 

Nedrīkst neizcelt vēl vienu "triple-double", un šoreiz meistarstiķa autors ir Atis Slišāns. Kamēr viņa pārstāvētā "TET" pārliecinoši tika galā ar "Vienradžiem", Slišāns guva 20 punktus, izcīnīja 16 atlēkušās bumbas un atdeva 11 rezultatīvas piespēles. Interesanti, ka viņš realizēja tikai vienu divpunktu metienu, bet sešas reizes bija precīzs no tālās distances.

 

  1. līga

 

Fantastisku spēli aizvadījis Ēriks Liepa. Laukumā pavadot visas 40 minūtes, viņš guva 48 punktus un realizēja 13 tālmetienus no 22! Visam bonusā – viņa pārstāvētā "Tas ir dzīve" izcīnīja pirmo uzvaru sezonā, sagraujot BK "Brekši" ar 101:71.

 

Uz lieliskas nots pirmo posmu noslēdza BK "Iemetiens", jo ceturto uzvaru tikpat spēlēs komanda izcīnīja ar +40 pret "Ikšķili". Bez zaudējuma turpina cīnīties vēl trīs komandas, kurām šobrīd bilance ir 3-0, - "Pārdaugavas Buki", BK "Zets/AC Sega" un "Kūpers".

 

Aizvadītās sezonas trešās līgas finālistes "Radex" un "Koka Roka" savā starpā atkal satikās sestdienas vakarā Mežaparkā. Sākot ar otro ceturtdaļu, notikumus laukumā vairāk kontrolēja "Koka Roka", kas panāca arī +12. Otrajā puslaikā "Radex" dzinās pakaļ, pašā galotnē ar 7:0 izrāvienu izdevās izlīdzināt rezultātu, tomēr "Koka Roka" guva revanšu un uzvarēja ar 93:90.

 

Vai Raineram Blūmam jādodas uz dopinga kontroli? Jāteic godīgi, ka savā pirmajā mačā viņš ar neko īpašu neizcēlās, taču aizvadītajā kārtā viņš kaldināja "ASK Patria" uzvaru ar 12 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm.

 

  1. līga

 

Paraugstundu zem groziem nodemonstrēja Kaspars Korulis. Spēle starp "MZ/ASK" un "Ko te notiek?" nonāca līdz pagarinājumam, tomēr ļoti liela rezultativitāte nebija. To lieliski izmantoja Korulis, kurš sakrāja 25 atlēkušās bumbas un pievienoja 13 punktus, palīdzot KTN uzvarēt.

 

Fantastiski par atlēkušajām bumbām cīnījās arī Sandis Millers un Rihards Vītols. Abu spēlētāju pārstāvētā "Plēsoņas/Wolfpack" sagrāva "Utepils" ar rezultātu 93:44, bet Millers guva 39 punktus un izcīnīja 22 atlēkušās bumbas, kamēr Vītols pievienoja 14 punktus un 23 bumbas zem groziem.

 

Cerams, ka Jūlijs Stankevičs tiks pie lielas alus kastes no "Kodola" komandas biedriem. Stankevičs praktiski vienpersoniski nokārtoja "Kodola" uzvaru pār "PATA/Strenči" (68:61), jo guva 41 punktu un pievienoja 12 atlēkušās bumbas. Ginta Artmaņa teorija turpina piepildīties. Viņam esot ierindā, "Young Guns" izcīnīja uzvaru pār "TopUp" (77:60), un pats Artmanis atzīmējās ar 32 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām.

 

Īstus paraugdemonstrējumus par to, kā nevajadzētu darīt, demonstrēja "Flamingo". Pašā svētdienas vakarā komanda 43 reizes stājās uz soda metienu līnijas, taču iemeta tikai 18 jeb 41,9%, kas bija sliktāks procents nekā no spēles! Neskatoties uz slikto precizitāti, "Flamingo" noturēja uzvaru pār "Purley/Velc ārā".

 

  1. līga

 

Aldis Beitiņš bija pavisam tuvu "mierinājuma balvai". Viņa pārstāvētā "RS Autoparts/RMC" piekāpās BK "Faer" ar 78:89, bet Beitiņš izcēlās ar 14 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm. Pēc pagājušās nedēļas iespaidīgās sagrāves "Reptiļiem" izdevās atkopties un pārspēt "Mežpils Patruļu", tiekot pie sezonas pirmā panākuma.

 

Par kārtas vērtīgāko spēlētāju var nodēvēt Jēkabu Paeglīti, kurš "F-Team" panākumu kaldināja ar daudzpusīgu sniegumu – 37 punkti, deviņas atlēkušās bumbas, astoņas rezultatīvas piespēles un piecas izprovocētas piezīmes. Labu konkurenci Paeglītim sastādīja Egons Baumanis, kura rēķinā 25 punkti, 24 atlēkušās bumbas un uzvara.

 

Divas spēles divās dienās aizvadīja "Aloja", turklāt komanda bija gatava NBA grafikam, jo izcīnītas divas uzvaras!

SL

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Ieva Apare Apare25
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane15
Komanda BS Jugla Jansone14
Komanda BK Turība Krūmiņa14
Komanda Pazudušās Pērles Siliņa12
SpēlētājiAS
Spēlētājs Ilze Ieviņa-Moče Ieviņa-Moče5
Komanda ASK LADIES Apare4
Komanda BK Turība Erbsa4
Komanda Pazudušās Pērles Stalidzāne4
Komanda Pazudušās Pērles Grabe4
SpēlētājiREB
Spēlētājs Ieva Apare Apare17
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane14
Komanda Avantis Žvarte11
Komanda A.R.T. Skromane10
Komanda Pazudušās Pērles Legzdiņa9
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Ieva Apare Apare36
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane21
Komanda Pazudušās Pērles Grabe17
Komanda Pazudušās Pērles Siliņa17
Komanda BK Turība Krūmiņa16