OlyBet Basketbola līgas 6. nedēļa - Kristaps Valters debitē ar 25 punktiem, Dolāri pagarinājuma pārspēj Eroof.lv un Mellenberga 39 punkti atnes kraukļiem otro uzvaru

EBL | entuziasti.com 07.11.2023
OlyBet Basketbola līgas 6. nedēļa - Kristaps Valters debitē ar 25 punktiem, Dolāri pagarinājuma pārspēj Eroof.lv un Mellenberga 39 punkti atnes kraukļiem otro uzvaru

Extra līga

 

Mārcis Saulītis un Matīss Caune parādīja, kuri spēlētāji ir jāciena. Rezultatīvā basketbolā BK "Apsardze ir jāciena" tika galā ar "Biznesa augstskola Turība" (114:95), un Saulītis dominēja ar 47 punktiem un 18 atlēkušajām bumbām, kamēr Caunem 23 punkti, 17 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles. Jāizceļ tas, ka Saulītis iemeta 23 divpunktu metienus no 24!

 

Ļoti motivēts atkārtot Saulīša iespēto bija Gustavs Mellenbergs. Extra līgas rezultatīvākais spēlētājs šoreiz guva 39 punktus, izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles, un tas ļāva "Kraukļiem" pārspēt "Skaistuma Institūtu". Uzvarētāju rindās jāpiemin arī Elvijs Mičulis, kurš 19 punktiem pievienoja 21 bumbu zem groziem.

 

Svētdienas vakarā ar 40 minūtēm nepietika "eroof.lv" un BK "Dolāri". Komandas pamatlaikā katra guva pa 104 punktiem, bet papildlaika ievadā "Dolāri" izcēlās ar desmit punktiem pēc kārtas, kas galarezultātā deva uzvaru ar 114:107, lai gan "eroof.lv" dominēja zem groziem un izcīnīja par 25 atlēkušajām bumbām vairāk, taču pievīla soda metienu precizitāte, jo iemesti tikai 20 metieni no 39.

 

Izaicinājuma kauss

 

Uz priekšu BK "Narm" komandu dzina Elvis Zeiļuks un Kārlis Pozņakovs, tomēr ar viņu pūlēm bija par maz. Pirmais guva 34 punktus, otrais pievienoja 31, "Narm" bija pavisam tuvu, lai atspēlētu 16 punktu deficītu pret "Farmers Paradise", taču nācās piekāpties ar 90:93.

 

Labu komandas spēli nodemonstrēja "Jēkabpils/Ošukalns". Lai gan uzvarā pār "Mpire" gūti 99 punkti, neviens no Jēkabpils basketbolistiem nepārsniedza 18 punktu robežu un tieši puse sasniedza vismaz desmit gūto punktu robežu.

 

Pirmo uzvaru sezonā izcīnījuši "Vienradži". Komanda parādīja raksturu, jo dažas minūtes pirms mača beigām nonāca iedzinējos ar pieciem punktiem, taču spēle tika noslēgta ar 8:0 izrāvienu un uzvaru pār "Taverna". Uzdevumu augstumos bija Toms Vilks, kura kontā šoreiz 20 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un 17 rezultatīvas piespēles.

 

Ar ļoti labu precizitāti izcēlās Artūrs Melnieks. Līdz šim šosezon viņš nebija guvis vairāk par 13 punktiem, taču svētdienas pēcpusdienā Melnieks iemeta piecus divpunktu metienus no deviņiem, septiņus tālmetienus no desmit un sešus no septiņiem soda metieniem, kas kopsummā deva 37 punktus! Prieks bija dubults, jo "2centi" apspēlēja "Baltijas Baseinus".

 

3.līga

 

"Ikšķilei" pietika ar desmit labāk minūtēm, lai izcīnītu uzvaru. Otrajā ceturtdaļā Ikšķiles pārstāvji guva 26 punktus un ielaida tikai sešus, tādējādi komanda panāca +23 pret BK "Brekši". Interesanti, ka pārējās trīs ceturtdaļas kopā "Ikšķile" zaudēja, bet galarezultātā tas nemainīja iznākumu.

 

Nepatīkami mačs noslēdzās "Tas ir Dzīve". Jau otrajā ceturtdaļā komanda panāca +23 pret "Jauna Pasaule", tomēr puslaika pārtraukumā starpība bija tikai seši punkti. Pēc aizvadītām 30 minūtēm "Tas ir Dzīve" piederēja deviņu punktu handikaps, tomēr viss sabruka pēdējā nogrieznī. Piecas minūtes pirms beigām uz tablo bija neizšķirts, bet galotnē "Jauna Pasaule" izrāva uzvaru ar 93:91.

 

Vairs tikai viena komanda spēlē bez zaudējumiem. BK "Zets/AC Sega" veica lielisku atspēlēšanos pēdējā ceturtdaļā, no -13 panākot neizšķirtu, taču pagarinājumā zaudēts "MEH" ar 73:75. "Pārdaugavas Buki" tikmēr jau no pirmajām minūtēm atradās vadībā "Sapiens", izcīnot pārliecinošu uzvaru. Visi astoņi "Buki" guva vismaz sešus punktus, bet pieciem bija vismaz 11.

 

Vēl paturpinot par ceturtdaļām. "Rīdzene92" gribēja jau ātri nokārtot uzvaru pār "Skvadroni", tāpēc pirmajā ceturtdaļā noturēja pretiniekus uz pieciem punktiem, kamēr paši sakrāja 29. Lieki  teikt, ka no piedzīvotā šoka pretinieki neatkopās, mazliet gan izdevās pietuvoties, taču kopējā bildē tas neko nemainīja.

 

Lielu atspēlēšanos veica arī "ASK Patria", kas mača gaitā pret BK "Rimša" nonāca iedzinējos ar 17 punktiem, bet pēc aizvadītām 30 minūtēm bija -9. Arī ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē ASK bija deviņu punktu deficīts, taču 24 punktu izrāviens visu apgrieza kājām gaisā. Desmit minūšu laikā "ASK Patria" guva vairāk punktu nekā pirmajā puslaikā kopā un uzvarēja ar 85:77.

 

4.līga

 

Izskatās, ka lielās atspēlēšanās bija aizvadītās kārtas trends. "Vafeles" aizvadīja neizteiksmīgu pirmo puslaiku un jau otrajā ceturtdaļā atradās iedzinējos ar 18 punktiem pret BK "Dzirnavas/GP Nord". Otrajā puslaikā izdevās tikt pie pareizajām vafelēm, īpaši jau pēdējā nogrieznī, jo ceturtā ceturtdaļa tika iesākta ar 10:0 izrāvienu. Piecas minūtes pirms beigām bija -4, taču 19 punkti atlikušajā laikā nokārtoja pirmo uzvaru sezonā.

 

Sestdienas rītā "Ko te notiek?" un "Bakers" izlēma, ka gribas mazliet vairāk uzspēlēt basketbolu, tāpēc bija nepieciešams pagarinājums. Abas komandas neuzbruka grozam ar to labāko precizitāti, taču "Bakers" mazliet precīzāk realizēja divpunktu metienus un arī soda metienus, kas ļāva uzvarēt. Jāizceļ Ralfs Siljanis, kuram 17 punkti, 17 bumbas un desmit precīzi sodiņi no 11.

 

Elmārs Arcimovičs turpina priecēt visus "MZ/ASK" līdzjutējus. Sezonu viņš iesāka ar "triple-double", bet tagad viņam pietrūka viena atlēkusī bumba – 23 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles. Prieks varēja būt trīskāršs, jo "MZ/ASK" uzvarēja ar +19 un guva tieši 100 punktus.

 

Tālmetienu meistarklasi sestdienas vakarā nodemonstrēja "TopUp". Komanda trijās ceturtdaļās iekrāja pārsvaru un nodrošināja uzvaru pār "Flamingo", bet galvenā panākumu atslēga bija tālmetieni, jo no 36 izmestajiem tālmetieniem precīzi bija 19 jeb 52,8%! Lai viss nebūtu tik rožaini, jāatzīmē soda metieni – tikai pieci no 13 jeb 38,5%.

 

Tālmetienu otrā grāvī bija BK "Pilna Aptvere". Komandas nosaukums galīgi neatbilda realitātei, jo 22 reizes "Aptvere" centās būt precīza no tālās distances, taču bumba cauri tīkliņam izkrita tikai divreiz. Daži tālmetieni būtu noderējuši, jo tika piedzīvota neveiksme pret "SportaGrams" ar 61:69.

 

5.līga

 

Aizvadītās nedēļas galvenais notikums bija Kristapa Valtera debija. Nepilnu 28 minūšu laikā Valters guva 25 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles, un "Mežaparks" pēdējā ceturtdaļā nodrošināja uzvaru pār "Aloju".

 

Viena rezultatīva piespēle līdz "triple-double" pietrūka Aldim Beitiņam (12 punkti, 12 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles), taču visu līdz galam noveda "Vaadin FFS" spēlētājs Toms Taukulis - 28 punkti, 13 bumbas zem groziem un desmit rezultatīvas piespēles.

 

"Skatuves Meistari" bija ļoti nocietušies pirmajai uzvarai, un Alfrēds Rozentāls aizveda uz laimīgo zemi. Rozentāls guva 31 punktu un izcīnīja 18 bumbas zem groziem, "Meistari" otrajā ceturtdaļā guva piecreiz vairāk punktus nekā pirmajā un beigās apspēlēja "Salidojumu".

 

Lielisku sniegumu zem groziem nodemonstrēja Kristaps Āriņš. 203cm garais spēlētājs kopā sakrāja 23 atlēkušās bumbas, turklāt 13 no tām bija uzbrukumā! Jānis Kolomenskis grib kļūt par sezonas "zemgroza tēvoci", un viņš sajuta Āriņa tuvošanos, tāpēc izcīnīja 18 bumbas.

 

Palīdzīgas rokas noteikti gribēja Dāvis Piuss, kurš viens pats guva 47 punktus, kamēr pārējie pieci sakrāja 42, un BK "Snoopijs" zaudēja "OPEN Radošajam centram".