Olybet basketbola līgas 7. nedēļa – Mellenbergs un Kraukļi ir jāciena, trilleris LSPA un Zaļmežs tuvu fantastiskam vēstures ierakstam

EBL | entuziasti.com 14.11.2023
Olybet basketbola līgas 7. nedēļa – Mellenbergs un Kraukļi ir jāciena, trilleris LSPA un Zaļmežs tuvu fantastiskam vēstures ierakstam

Extra līga

 

Īstu komandas spēli aizvadītajā kārtā apliecināja "Skaistuma Institūts". Lai gan līderim Tomam Ķēdim spēle pagalam nevedās (3/14 no spēles), "Skaistie" jau no pirmajām minūtēm atradās vadībā. Uz īsu brīdi vadība tika atdota "Scandic Fusion/Mitigate", taču uzreiz sekoja atbilde 8:0 izrāviena izpildījumā. Pieci "Skaistuma Institūta" spēlētāji guva vismaz deviņus punktus, un komanda izcīnīja uzvaru ar 78:67.

 

Kā pēc mača sociālajā tīklā "Instagram" rakstīja Gustavs Mellenbergs: ""Kraukļi" ir jāciena!" Svētdienas pēcpusdienā Mellenbergs ar dominējošu sniegumu nokārtoja "Kraukļu" otro uzvaru pēc kārtas – 84:76. Ko tad Gustavs izdarīja? Guva 37 punktus, izcīnīja 23 atlēkušās bumbas un izprovocēja desmit piezīmes.

 

Izaicinājuma kauss

 

Rezultatīvu spēli sestdienas vakarā demonstrēja "Baltijas Baseini" un "TET". Čempioniem sezonas sākumā ir paģiras, jo piedzīvota jau piektā neveiksme sešos mačos (90:101), bet "TET" rindās īpaši rezultatīvi bija Aleksis Gaidamovičs (30 punkti), Jānis Saliņš (28) un Ernests Cīrulis (25).

 

"2centi" komandai atkal kādu laiku būs jāiztiek bez Riharda Gromula, kurš savainojis pirkstu. Vēl ceturtās ceturtdaļas ievadā "2centi" atradās vadībā ar +6, tomēr "Farmers Paradise" lauza spēles gaitu, atlikušajā laikā guva 27 punktus un uzvarēja ar deviņu punktu pārsvaru.

 

Aizvadītajā kārtā bija vēl viens rezultatīvs trijnieks. "Jēkabpils/Ošukalns" rindās rezultatīvi spēlēja Artis Arnītis (30 punkti), Reinis Ermansons (23+12+5) un Edgars Leja (20+11+6), sekmējot pārliecinošu uzvaru ar +32 pār "Vienradžiem".

 

Esmu visai pārliecināts, ka Edgars Bogdanovs bija ļoti priecīgs par centra metienu konkursa atgriešanos. Jau aizvadītajā svētdienā viņš meta no centra un bija precīzs! Mēļo, ka jau desmit reižu Bogdanovs bijis precīzs centra metienos, tādējādi nodarot lielus zaudējumus "Olybet" sporta bāram. Kurš ir gatavs izaicināt Bogdanovu uz centra metienu divkauju?

3.līga

 

Iespaidīgu aizsardzību demonstrēja "Let it Rain", kas pirmajā puslaikā "Kūperam" ļāva iemest tikai 16 punktus, kamēr pašiem bija jau 40. Pēc mēneša pauzes "Maestro" kreklu uzvilka Toms Ķēdis, kura 26 punkti ļāva komandai iesākt 2. posmu ar panākumu.

 

Īstu atspēlēšanās garu nodemonstrēja "Sparta Logistics", kam vēl trešās ceturtdaļas otrajā pusē bija 13 punktu deficīts pret "Lai līst", taču jau pirms izšķirošās desmitminūtes bija vairs tikai piecu punktu deficīts, bet lieliska ceturtā ceturtdaļa (30:17) deva panākumu kopējā ieskaitē.

 

Svētdienas vakarā kopā sanākšanu varēja rīkot komanda "Bankets", jo bija pamats svētkiem – 92:65 pret "Veselības grupu"! Vislielākais nopelns "Pārdaugavas Buku" uzvarā pār BK "Pilžņi" ir Robertam Rozenšteinam, kura kontā 26 punkti, 21 atlēkusī bumba un septiņas rezultatīvas piespēles.

 

Ļoti rezultatīvi spēlēja "Koka Roka". Komanda izmantoja to, ka pretinieki bija tikai pieci, un, sākot ar otro ceturtdaļu, guva vismaz 33 punktus katrā nogrieznī, kas deva uzvaru ar 127:85 pār "Tas ir Dzīve". Uzvarētājiem Edvards Strūža guva 37 punktus, kamēr Kristapam Almanim 19 punkti, 24 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles. Interesanti, ka pretinieku rindās Pēteris Nalivaiko, pavadījis laukumā visas 40 minūtes, izdarīja tikai četrus metienus un punktus neguva.

4.līga

 

"Viļāni/BATA" līdz aizvadītajai kārtai nebija zaudējusi ne reizi, taču Latgales pārstāvjus apturēja "SportaGrams" – 87:70. Ar 36 punktiem uzvarētājiem dominēja Edvards Strūža, bet Kristaps Vanags salasīja "triple-double" – 20 punkti, 19 atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

 

Tālu no lielas atspēlēšanās nebija "Plēsoņas/Wolfpack". Pirms pēdējās ceturtdaļas komandai bija 15 punktu deficīts pret "Young Guns", taču noslēdzošajās minūtēs mīnusi tika deldēti ļoti centīgi. Gūstot astoņus punktus pēc kārtas, starpība saruka līdz diviem punktiem, tomēr veikt izšķirošo soli neizdevās.

 

Īsts trilleris risinājās starp BK "Pilna aptvere" un "Flamingo". Lai gan pirmie atradās vadībā praktiski jau no paša sākuma, putnu dzimtas pārstāvji nebija gatavi padoties un ceturtajā ceturtdaļā mina uz papēžiem. "Flamingo" uz brīdi pat atradās vadībā, tomēr 4,5 sekundes pirms mača beigām bija -3. Jēkaba Paeglīša pirmais tālmetiens nebija precīzs, taču komandas biedra sekmīgās darbības ļāva viņam mest vēlreiz un atkārtotais mēģinājums bija precīzs līdz ar beigu signālu – pagarinājums! Ekstra basketbolā bija vairākas vadības maiņas, bet uzvaru izcīnīja "Flamingo", kas kopumā vadībā atradās nepilnas divas minūtes, kamēr "Pilna aptvere" – vairāk nekā 39.

 

"Ropaži/Nenormāli cieti" nomētāja savus pretiniekus un uzvarēja ar 100:73. Kamēr uzvarētājiem Rolands Šakins un Andis Prūsis guva attiecīgi 31 un 20 punktus (Prūsim arī desmit atlēkušās bumbas), "MZ/ASK" komandā otrais "triple-double" šosezon Elmāram Arcimovičam – 20 punkti, 12 bumbas un desmit piespēles.

 

Trīs "Klīrenss" spēlētāji draudzīgi savā starpā sadalīja punktus, un komanda sagādāja otro zaudējumu pēc kārtas "Virgin City". Oskars Strazdiņš guva 24 punktus, Kristapam Cirsim 22, bet Mārtiņš Freibergs izcēlās ar 20 punktiem un 14 bumbām zem groziem.

5.līga

 

Nekas pēc aizvadītās nedēļas nav palicis pāri no "Strongpoint/BIBUS Baltics", jo komanda pamatīgi dabūja pa biksēm no BK "Gaujiena" – 64:116. "Sedumi" izcēlās ar vairāk atlēkušajām bumbām nekā gūtajiem punktiem (attiecīgi 75 un 70), bet tik un tā izdevās sagraut "Aloju", kas iemeta tikai trīs tālmetienus no 33.

 

Pamatīgs pēriens arī "Čiekuram", kas ar 65:118 kapitulēja "Mežaparkam", bet šis mačs varēja ieiet arī vēstures lappusēs ar citu notikumu. Gvido Zaļmežs bija ļoti tuvu "quintuple-double" – jā, nevis "quadruple-double", bet gan "quintuple-double"! Nepilnu 30 minūšu laikā Zaļmežs guva 14 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bloķēja desmit metienus, atdeva deviņas rezultatīvas piespēles un pārtvēra astoņas bumbas. Kas vēl labs notika šajā mačā? Dāvis Silenieks guva 61 punktu!

 

BK "Snoopijs" pierādīja, ka lielus mīnusus atspēlē ne tikai NBA. Pēc pirmā puslaika komanda atradās iedzinējos ar -21 pret "Dunkin Dads", taču 14:0 izrāviens trešajā ceturtdaļā atgrieza spēlē, bet mača galotnē jau izdevās tikt pie minimālas uzvaras ar 83:82.

 

"RS Autoparts/RMC" spēlēja bez sava līdera Alda Beitiņa, un tas bija jūtams. Ceturtajā ceturtdaļā ielaižot astoņus punktus pēc kārtas, "Skatuves Meistari" iekrāja 13 punktu handikapu un panāca otro panākumu pēc kārtas.

 

Katra "Salidojuma" uzvara ir kā svētki un beidzot to esam sagaidījuši! Neskatoties uz sešu punktu deficītu pirms pēdējām desmit minūtēm, spēlētāji nenokāra galvas, rādīja izcilu sniegumu abos laukuma galos (32:12) un uzvarēja ar 74:63! Īpaši nopelni panākumā Jāni Saukumam (32 punkti un 16 atlēkušās bumbas) un Edgaram Ziediņam (28 punkti, sešas atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles). Varbūt "Salidojuma" komandai jāsāk draudzēties ar "Banketu"?