OlyBet DDL - Salvis Mētra atgriežas laukumā, Dravnieki pārspēj Elektrum un Alfrēda Kraukļa VEF turpina uzvaru sēriju

EBL | entuziasti.com 29.01.2023

Ko jaunie ēd? Fantastiski 2023. gadā spēlē "Alfrēda Kraukļa VEF". Pirmdienas vakarā VEF ieradās Ķekavā, pieveicot "Steeldoors.lv/Ķekava" ar rezultātu 89:59. Ļoti jaudīgi jaunie aizvadīja otro un trešo ceturtdaļu (kopā +32), kā arī trijās ceturtdaļās neielaida vairāk par 17 punktiem. Šogad VEF izcīnījusi četras uzvaras četros mačos, turklāt trīs bijušas ar vismaz 30 punktu pārsvaru!

Nepietika spēka: trīsarpus ceturtdaļu garumā notika salīdzinoši sīva spēkošanās starp BK "Karavīrs" un "Banku Augstskolu/KPMG". Visu laiku vadībā atradās "Karavīri", lai gan rezultāta starpība nebija ļoti liela. Brīdī, kad atlika spēlēt vēl piecas minūtes, "Karavīri" uzsāka 12:0 izrāvienu, kas uz tablo deva 23 punktu handikapu, beigās izcīnot panākumu ar 86:69.

Nav tālmetieni, nav ballītes: šogad līdz šim tikai uzvaras bija izcīnījusi "Brīvsoļa" komanda. Ātri gan spēlētāji nonāca iedzinējos pret BK "Watex", taču nekur tālu laukuma saimniekiem aizdoties nesanāca. "Brīvsolis" cerības lika uz tālmetieniem, tomēr no izdarītā 31 metiena precīzi bija tikai četri, tādējādi atzīstot pretinieku pārākumu ar 58:72.

Lieliskā debija: "Uriekstes Dravnieki" ieguvuši jaudīgu papildinājumu Kristapa Vanaga izskatā. Lai gan viņš spēlēja rezultatīvi, "Dravnieki" pirmo trīs ceturtdaļu laikā lielākoties bija iedzinējos pret "Elektrum", taču visu mainīja 12:0 izrāviens, kas piecu punktu deficītu pārvērta septiņu punktu handikapā. Čempione panāca arī divciparu pārsvaru, beigās uzvarot ar 82:72, un Vanags izcēlās ar 31 punktu, desmit atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Pieredze arī laukumā: ierasti bija redzēt Salvi Mētru uz BK "Ķekava/Bebe.lv" soliņa, bet aizvadītajā kārtā viņš devās arī laukumā! Ķekavas komanda izbraukumā pret "MIX" dominēja jau no pirmajām minūtēm, un šaubas par uzvaru neradās ne uz mirkli. Pēc trim ceturtdaļām viesi bija ielaiduši tikai 28 (!!!) punktus, un Ķekava maču noslēdza ar divreiz vairāk gūtiem punktiem – 100:49.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Steeldoors.lv/Ķekava" – "Alfrēda Kraukļa VEF" 59:89 (Vanags 22; Neilands 23)
BK "Karavīrs" – "Banku Augstskola/KPMG" 86:69 (Ķudis 24; Tutāns 13)
BK "Watex" – "Brīvsolis" 72:58 (Seipulāns 14+11ab+5rp; Klievēns 17)
"Elektrum" – "Uriekstes Dravnieki" 72:82 (Kārkliņš 18; Vanags 31+10ab+5rp, Piuss 31+8ab+5rp)
"MIX" – BK "Ķekava/Bebe.lv" 49:100 (Šteinbergs 15+13ab; Mētra 20+5ab+5rp, Blaubergs 17+10ab+7rp+7pb)