OlyBet DDL - Uriekstes dravnieki iekļūst finālā BK Ķekava/Bebe.lv sper pirmo soli preti finālam

EBL | entuziasti.com 15.05.2022
OlyBet DDL - Uriekstes dravnieki iekļūst finālā BK Ķekava/Bebe.lv sper pirmo soli preti finālam

BK "Ķekava/ISG" – "Uriekstes Dravnieki" 73:76
(19:19; 10:12; 23:19; 21:26)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Uriekstes Dravnieki" 2:0

 

Pirmo spēli uzvarēja "Dravnieki", tāpēc Ķekavas pārstāvji nevarēja atļauties vēl vienu neveiksmi. Pirmajā ceturtdaļā vairāk vadībā atradās viesi no Rīgas, lai gan rezultāta starpība bija visai minimāli. Būtiski nekas nemainījās arī nākamo desmit minūšu laikā, jo rezultāts auga līdzīgi, tāpēc solījās ļoti interesants otrais puslaiks. 29:31 uz tablo pēc pirmās spēles daļas.

 

"Ķekava/ISG" trešo ceturtdaļu iesāka ar sešiem punktiem pēc kārtas, panākot četru punktu handikapu. Komanda devās vēl tālāk un iekrāja arī +9. Mājiniekiem vadība bija līdz ceturtās ceturtdaļas ievadam, kad "Uriekstes Dravnieki" uzsāka 16 punktu izrāvienu, kas sešu punktu deficītu pārvērta par +10. Piecas minūtes pirms mača beigām komandu starpā bija astoņi punkti, "Ķekava/ISG" darīja visu iespējamo, lai nebeigtu sezonu, izdevās pietuvoties līdz minimumam, tomēr "Dravnieki" nosargāja panākumu un iesoļoja finālā!

 

Rezultatīvākie "Uriekstes Dravnieku" spēlētāji ar 25 un 21 punktu bija attiecīgi Mārtiņš Vīņauds un Rihards Bērziņš. BK "Ķekava/ISG" komandā labākie punktu guvēji bija Kristaps Stilve (18 punkti) un Ivars Vanags (14).

 

BK "Karavīrs" – BK "Ķekava/Bebe.lv" 82:89
(24:20; 19:19; 24:29; 15:21)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: BK "Ķekava/Bebe.lv" 1:0

 

Pusfināla ievadā mazliet labāk spēlēja "Karavīrs", kam piederēja dažu punktu pārsvars. Četru punktu pārsvars mājiniekiem bija pēc pirmās ceturtdaļas, "Ķekava/Bebe.lv" otrās ievadā šos mīnusus atspēlēja, bet "Karavīrs" uzreiz atbildēja ar deviņu punktu izrāvienu. Tā arī bija lielākā rezultāta starpība spēlē, un Ķekavai līdz pārtraukumam izdevās pietuvoties – 43:39 pēc pirmā puslaika.

 

Lielu daļu trešās ceturtdaļas vadībā bija "Karavīrs", tomēr uz ceturtdaļas beigām situācija mainījās. Brīdī, kad mājiniekiem bija sešu punktu pārsvars, "Ķekava" guva deviņus bezatbildes punktus, tādējādi pārņemot vadības grožus. Rezultāta starpība turpināja pieaugt ceturtajā ceturtdaļā, tajā pašā laikā tā nebija arī astronomiska. Piecas minūtes pirms finālsvilpes "Ķekava/Bebe.lv" piederēja +5, un "Karavīra" centieni atspēlēties nebija sekmīgi, līdz ar to "Ķekava/Bebe.lv" vajag tikai vienu uzvaru, lai tiktu lielajā finālā.

 

Rezultatīvākais BK "Ķekava/Bebe.lv" spēlētājs bija Edvards Jašuks, kurš guva 21 punktu, savukārt Jāņa Blauberga kontā 20 punkti un desmit atlēkušās bumbas. BK "Karavīrs" rindās ar 21 punktu izcēlās Matīss Caune.