OlyBet DDL – Bikovam piespēļu paraugstunda, Miezis velk Ķekavu, Saliņam 46 punkti

EBL | entuziasti.com 04.03.2024

Nauris Bikovs izceļas kā lielisks bumbas dalītājs, bet aizadītajā kārtā tika sasniegts pavisam cits līmenis. Viņš parādīja nesavtības paraugstundu, sakrājot 18 rezultatīvas piespēles, turklāt viņa kontā arī 22 punkti un astoņas atlēkušās bumbas, palīdzot komandai pārtraukt piecu neveiksmju sēriju un apspēlēt BK "Ķekava/Bebe.lv" ar 97:70.

Pēc nospēlētām 20 minūtēm "Septembra Saule" atradās vadībā tikai ar diviem punktiem pret "MIX", un mača liktenis izšķīrās trešajā ceturtdaļā, ko saules cienītāji uzvarēja ar 25:8. Viens no panākuma galvenajiem iemesliem bija 15 atlēkušo bumbu pārsvars, un jaudīgs turpina būt Artūrs Garaissils, kuram šoreiz 31 punkts un 16 bumbas zem groziem.

Lielā mērā "Steeldoors.lv/Ķekava" jau pirmajā ceturtdaļā izgaisināja intrigu, jo viesos pret BK "Watex" izdevās panākt +17 uz tablo. Lai gan turpinājumā handikaps krietni vairāk nepieauga, uzvara neizpalika – 101:91. Nauris Miezis bija neapturams ar 31 punktu, desmit atlēkušajām bumbām, sešām rezultatīvām piespēlēm un astoņām izprovocētām piezīmēm.

Ceturtdienas vakarā Teikas vidusskolā toni noteica divi spēlētāji – Gvido Glāzers ("Alfrēda Kraukļa VEF") un Edgars Krasovskis ("Brīvsolis"). Pirmais izcēlās ar septiņiem precīziem tālmetieniem un 28 punktiem kopumā, savukārt otra kontā desmit divpunktu metieni un 31 punkts, tomēr pēc mača krietni priecīgāks bija Glāzers, jo VEF uzvarēja ar 80:76.

Līdz pat pēdējām minūtēm nekas nebija skaidrs "Rīgas Domes" un BS "Jugla" duelī. Lai arī domniekiem bija krietni īsāks soliņš, tieši "Rīgas Dome" tika pie laimīga panākuma (90:88), un Gints Kravalis nedaudz paflirtēja ar "triple-double", gūstot 27 punktus, izcīnot deviņas atlēkušās bumbas un atdodot piecas rezultatīvas piespēles.

Fantastisku sniegumu uzbrukumā piektdienas vakarā nodemonstrēja Jānis Saliņš. Viņš izmantoja to, ka "MIX" uz spēli ieradās tikai piecatā, iemeta 11 divpunktu un septiņus trīspunktu metienus, pievienoja vēl trīs soda metienus, kopā sakrājot 46 punktus! Komandas biedrs Pēteris Kravčuns bija tuvu "triple-double" (25+12+8), un "Elektrum" izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 108:72.