OlyBet DDL 1/4Finālā - Brīvsolis ļoti rezultatatīvā spēlē papildillaikā šokē Karavīrus, A.K.VEF un Uriekstes Dravniekiem pārliecinošas uzvaras

EBL | entuziasti.com 18.03.2023
OlyBet DDL 1/4Finālā - Brīvsolis ļoti rezultatatīvā spēlē papildillaikā šokē Karavīrus, A.K.VEF un Uriekstes Dravniekiem pārliecinošas uzvaras

Ceturtdaļfināls

 

"Uriekstes Dravnieki" – "Banku Augstskola/KPMG" 106:72
(26:20; 33:8; 19:25; 28:19)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Uriekstes Dravnieki" 1:0

 

Darba dienu līgas izslēgšanas turnīrs iesākās ar līdzvērtīgu basketbolu. "Banku Augstskola" spēja izrādīt labu pretestību pagājušās sezonas čempioniem, tomēr viss mainījās otrajā ceturtdaļā. Studentu grozs bija kā noburts, jo tikai retu reizi bumba izkrita cauri tīkliņam, kamēr "Dravnieki" uzbrukumā varēja darīt visu, ko vēlas. Pateicoties lieliskam sniegumam abos laukuma galos, "Uriekstes Dravnieki" atradās vadībā ar 59:28 pēc pirmā puslaika.

 

Gūstot otrā puslaika pirmos piecus punktus, "Dravnieku" kontā bija 12 punkti pēc kārtas. Turpinājumā sekoja 7:0 izrāviens "Banku Augstskolas/KPMG" izpildījumā, taču rezultāta starpība bija ļoti liela. Trešo ceturtdaļu studenti kopumā aizvadīja labāk, tomēr grandioza atspēlēšanās neizdevās. Lai vismaz paildzinātu sezonu, studentiem savā laukumā būs jāuzvar.

 

Rezultatīvākais "Uriekstes Dravnieku" spēlētājs ar 31 punktu un 16 atlēkušajām bumbām bija Rihards Bērziņš, savukārt ar 11 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kārlis Večens. "Banku Augstskolas/KPMG" labā Ričards Tutāns guva 26 punktus un izcīnīja 13 bumbas zem groziem.

 

BK "Karavīrs" – "Brīvsolis" 121:127
(29:25; 42:40; 22:23; 19:24; 9:15)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Brīvsolis" 1:0

 

Jau no pirmajām minūtēm abas komandas spēlēja rezultatīvi. Nelielā vadībā turējās "Karavīrs", bet pa īstam komandas "uzsprāga" otrajā ceturtdaļā. Izpildot ar augstu precizitāti tālmetienus, rezultāts auga griezdamies, un termins "aizsardzība" nebija aktuāls. "Karavīrs" guva deviņus punktus pēc kārtas un iekrāja tādu pašu handikapu uz tablo, bet "Brīvsolim" izdevās mazliet atspēlēties. Komandas kopā otrajā ceturtdaļā guva 82 punktus, bet uz tablo bija 71:65.

 

Otrajā ceturtdaļa rezultativitāte apsīka. Ar 8:0 izrāviena palīdzību "Brīvsolis" pietuvojās līdz minimumam, tomēr mājinieki joprojām atradās vadībā. Jautājums, vai būs 100 gūtie punkti, bija lieks, bet piecas minūtes pirms beigām "Karavīram" bija +8. "Brīvsolis" nepadevās un kārtējo reizi dzinās pakaļ, turklāt Edgara Krasovska precīzais metiens galotnē deva vēl piecas papildu minūtes ar šo lielisko maču. "Karavīrs" bija priekšā kopumā nepilnas 38 minūtes, bet pagarinājumā prasmīgāki bija viesi, kas savu spēli balstīja uz vairākiem basketbolistiem, un tas deva arī rezultātu. Šī sērija iesākas ar pārsteigumu!

 

Edgars Krasovskis kaldināja "Brīvsoļa" uzvaru ar 28 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm, kamēr Dāvim Krūmiņam 25 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Galvenais "Karavīra" spēlētājs ar 41 punktu bija Jānis Ķudis, bet Matīsa Caunes kontā 30 punkti, 17 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

 

"Alfrēda Kraukļa VEF" – BK "Ķekava/Bebe.lv" 108:81
(30:29; 33:16; 27:21; 18:15)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Alfrēda Kraukļa VEF" 1:0

 

Arī šīs spēles sākums bija ļoti rezultatīvs. Viesi no Ķekavas spēja turēt līdzi jaunajiem basketbolistiem, tomēr situācija mainījās otrajā ceturtdaļā, jo "Ķekava/Bebe.lv" uzbrukums sāka buksēt. "Alfrēda Kraukļa VEF" pēc 13 punktiem pēc kārtas panāca 14 punktu handikapu, turklāt mājiniekiem šī ceturtdaļa bija vēl rezultatīvāka nekā pirmā, un puslaika pārtraukumā rezultāts uz tablo vēstīja par 63:45.

 

Starpība jau bija salīdzinoši liela, turklāt VEF pēc pārtraukuma to vēl palielināja. Brīdī, kad komandas šķīra 27 punkti, viesi septiņus punktus atspēlēja, tomēr vajadzēja daudz iespaidīgāku izrāvienu. Kļuva skaidrs, ka sērija sāksies ar VEF uzvaru, vienīgajai intrigai esot par 100 gūtajiem punktiem, ko jaunie sasniedza bez stresa.

 

"Alfrēda Kraukļa VEF" rindās rezultatīvi spēlēja trīs basketbolisti – Ralfs Siliņš (32 punkti), Krišjānis Kazulis (29 punkti, sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles) un Francis Neilands (20+7+7). BK "Ķekava/Bebe.lv" rindās "double-double" sakrāja Jānis Blaubergs (23 punkti un 12 atlēkušās bumbas) un Jānis Šulcs (14+13+6).

3L

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Dāvis Klegeris Klegeris30
Komanda Radex Brička30
Komanda BK Rimša Vecums28
Komanda Sparta Logistics Kalniņš26
Komanda Bankets Zicāns25
SpēlētājiAS
Spēlētājs Niks Gaigalietis Gaigalietis9
Komanda Radex Justovičs9
Komanda Ikšķile Veiders7
Komanda BK Rimša Silavs6
Komanda BK Iemetiens Zomerfelds6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Artūrs Grikke Grikke17
Komanda Rīdzene92 Epners15
Komanda Sparta Logistics Rosmanis14
Komanda Veselības Grupa Skuja14
Komanda BK Iemetiens Zarumba14
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Kristaps Epners Epners32
Komanda BK Iemetiens Zarumba30
Komanda Radex Brička30
Komanda MEH Mazburšs29
Komanda Bankets Grikke26