OlyBet DDL Ķekavas derbijs, Karavīri izvilktā uzvara un A.K. VEF pirmā uzvara

EBL | entuziasti.com 22.10.2022
OlyBet DDL Ķekavas derbijs, Karavīri izvilktā uzvara un A.K. VEF pirmā uzvara

Cīņa par Ķekavu: jau par klasiku var saukt divu Ķekavas komandu dueli Darba dienu līgas ietvaros – "Steeldoors.lv/Ķekava" pret BK "Ķekava/Bebe.lv". Kā jau kārtīgam duelim pienākas, spriedze bija praktiski visu laiku, un lielākoties vadībā atradās "Steeldoors.lv". Beidzamajās minūtēs "Bebe.lv" bija pavisam tuvu, tomēr "Steeldoors.lv" nosargāja uzvaru – 77:73.

 

Izlaistā vadība: ļoti labi viesošanos Rīgā iesāka "Brīvsolis", kas jau pēc pirmās ceturtdaļas panāca deviņu punktu handikapu. Prieki nebija ilgi, jo "Karavīri" ātri vien atspēlējās. Vēl pēdējās minūtēs abām komandām bija līdzīgas izredzes uz panākumu, taču "Brīvsolis" beigās pieļāva muļķīgas kļūdas un steidzās, kā rezultātā triumfēja "Karavīri". Mūsu uzmanīgā acs vēlas uzslavēt "Brīvsoļa" spēlētāju Mārtiņu Klievēnu, kurš ļoti labi cīnījās par atlēkušajām bumbām un aizsardzībā, parādot, ka tehniskais protokols mēdz neparadīt visu ainu.

 

Izvilktā siksna: trešdienas vakarā pirmo maču aizvadīja "MIX" un izskatījās, ka komanda būtu tikko salasīta no malas, jo sniegums bija atbilstošs nosaukumam. Jaunie  "Alfrēda Kraukļa VEF" spēlētāji bija gatavi pārmācīt pretiniekus, izteikti to parādot trešajā ceturtdaļā, kad gūti 33 punkti, bet ielaisti tikai divi! Simtiņš izpalika, bet patīkama uzvara nē – 97:47.

 

Seipulāna efekts: sezonas pirmajā mačā "Watex" spēlētājs Matīss Seipulāns guva tikai divus punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Viņš bija motivācijas pilns uzlabot sniegumu, kas nedēļu vēlāk arī piepildījās – 22 punkti (realizēti visi septiņi soda metieni) un 10 atlēkušās bumbas, bet komanda pārspēja "Elektrum" ar 81:61.

 

Čempionu problēmas: krietni novājinātā sastāvā uz maču pret "Banku Augstskolu" ieradās "Uriekstes Dravnieki". Vairāk nekā 23 minūtes čempione atradās iedzinējos, un studentiem bija lieliska iespēja iekost "Dravniekiem", tomēr pēdējās desmit minūtes čempione uzvarēja ar 23:14, kas noveda pie panākuma visā mačā ar 70:65.

 

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Steeldoors.lv/Ķekava" – BK "Ķekava/Bebe.lv" 77:73 (Vanags 23; Āre 24)
BK "Karavīrs" – "Brīvsolis" 82:75 (Caune 32+13ab+4pb; Bistrenkovs 15)
"Alfrēda Kraukļa VEF" – "MIX" 97:47 (Lapsiņš 17+10ab, Gaiķēns 17; Ziemelis 18)
"Elektrum" – "Watex" 61:81 (Kasparāns 16; Seipulāns 22+10ab)
"Banku Augstskola" – "Uriekstes Dravnieki" 65:70 (Zernevics 24; Bikovs 23+6ab+9rp)