OlyBet DDL pusfinālā Vīņauds un Večens spārno Uriekstes Dravniekus, Neilands, Kazulis un Siliņs nomētā Brīvsoli

Pusfināls

"Uriekstes Dravnieki" – "Steeldoors.lv/Ķekava" 101:77
(25:23; 25:13; 25:21; 26:20)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Uriekstes Dravnieki" 1:0

Jaunizceptais Reģionālās līgas čempions Kārlis Večens bija ieradies uz maču, lai palīdzētu "Uriekstes Dravniekiem". Ja vēl pirmajā ceturtdaļā "Steeldoors.lv/Ķekava" turēja līdzi un rezultāts auga līdzvērtīgi, tad, sākot ar otro ceturtdaļu, laukumā valdīja pagājušās sezonas čempioni. Brīdī, kad starpība bija tikai punkts, "Dravnieki" guva 19 pēc kārtas, panākot +20, tomēr līdz puslaika beigām viesi no Ķekavas mazliet pietuvojās – 50:36.

Pēc pārtraukuma "Dravnieku" pārsvars atkal sasniedza trešo desmitu, turklāt "Steeldoors.lv/Ķekava" centieni atspēlēties šoreiz bija velti, lai gan kopumā uzbrukums bija labs, taču pievīla aizsardzība. Čempioni iekrāja pat 29 punktu pārsvaru, tādējādi pārliecinoši iesākot sēriju. Lai cerētu uz finālu, Ķekavai atbildes mačā ir obligāti jāuzvar.

Mārtiņš Vīņauds ar 36 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām bija labākais "Uriekstes Dravnieku" spēlētājs, bet Kārļa Večena kontā 16 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākie "Steeldoors.lv/Ķekava" spēlētāji bija Elvijs Ruskulis (24 punkti un 14 atlēkušās bumbas) un Ivars Vanags (20 punkti).

"Alfrēda Kraukļa VEF" – "Brīvsolis" 112:81
(28:20; 38:26; 25:14; 21:21)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Alfrēda Kraukļa VEF" 1:0

Mača pirmajās minūtēs labāki bija viesi no Smārdes, kam izdevās panākt astoņu punktu handikapu, taču līdz ceturtdaļas beigām "Alfrēda Kraukļa VEF" ne tikai atspēlējās, bet arī sāka būvēt pārsvaru. Ja pēc pirmajām desmit minūtēm tie bija astoņi punkti, tad otrajā ceturtdaļā handikaps auga strauji. Jaunie VEF basketbolisti varbūt nerādīja to labāko aizsardzību, ielaižot 26 punktus, taču kompensēja ar 38 gūtiem punktiem, tādējādi pārtraukumā ejot ar 66:46 vadību.

Piecus punktus "Brīvsolis" otrā puslaika sākumā atspēlēja, tomēr turpinājumā mājinieku izpildījumā sekoja izrāviens, kas pielika punktu jautājumam par pirmā mača iznākumu. VEF spēja gūt 18 punktus pēc kārtas un iekrāt 33 punktu handikapu. Mājinieki ar labu precizitāti lādēja tālmetienus un visai ātri sakrāja arī 100 gūtos punktus.

Par rezultatīvāko "Alfrēda Kraukļa VEF" spēlētāju kļuva Francis Neilands, kurš guva 31 punktus, bet rezultatīvi bija arī Krišjānis Kazulis (21) un Ralfs Siliņš (20). "Brīvsoļa" labā 15 un 14 punkti attiecīgi Dāvim Krūmiņam un Rihardam Elvikam.