OlyBet Extra līgā - Ķēdis pietuvina Skaistuma Institūtu Final 4 un RSU ar Ginteru priekšgalā pārsteidz Čempionus

EBL | entuziasti.com 13.03.2023
OlyBet Extra līgā - Ķēdis pietuvina Skaistuma Institūtu Final 4 un RSU ar Ginteru priekšgalā pārsteidz Čempionus

Ceturtdaļfināls

 

"O'Learys" – "Skaistuma Institūts" 88:100
(23:24; 24:27; 26:22; 15:27)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Skaistuma Institūts" 1:0

 

Jau no pirmajām minūtēm komandas demonstrēja rezultatīvu spēli. Nedaudz labākas sekmes bija "Skaistuma Institūtam", kas pēc piecām minūtēm iekrāja septiņu punktu handikapu, taču "O'Learys" izdevās atspēlēties. Vēl vienu nelielu izrāvienu "Skaistie" veica otrajā ceturtdaļā, kad uz tablo jau bija +10. Puslaika beigās "O'Learys" guva septiņus punktus pēc kārtas, un rezultāts pēc aizvadītām 20 minūtēm vēstīja par 47:51.

 

Trešā ceturtdaļa bija krietni mierīgāka, uz tablo lielākoties esot minimālai starpībai. Tas solīja aizraujošu galotni, tomēr cerības nepiepildījās, jo "Skaistuma Institūts" aizskrēja pa priekšu. Veicot 10:0 izrāvienu, "Skaistie" sešu punktu handikapu pārvērta par +16. Beigās skaistuma eksperti sasniedza arī 100 gūto punktu robežu, izcīnīja uzvaru un sagādāja pārsteigumu.

 

Rezultatīvākais "Skaistuma Institūta" spēlētājs bija Toms Ķēdis, kurš guva 37 punktus, kamēr ar 18 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām piebalsoja Māris Ramanis, bet līdz "double-double" mazliet pietrūka Gintam Liepiņam – 18 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles. Labāko sniegumu "O'Learys" rindās ar 36 punktiem un desmit bumbām zem groziem demonstrēja Gatis Epners.

 

BK "Dolāri" – "RSU-2" 83:90
(14:24; 29:24; 15:24; 25:18)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: "RSU-2" 1:0

 

Čempione slikti iesāka maču, jo ar lielām grūtībām realizēja metienus, kamēr "RSU-2" jau pietuvojās desmit punktu pārsvaram, kas tika arī sasniegts. Visu otro ceturtdaļu šajās robežās arī turējās rezultāta starpība. Puslaika izskaņā "Dolāriem" izdevās sekmīgāks nogrieznis, jo gūti seši punkti pēc kārtas, tādējādi pietuvojoties līdz 43:48.

 

Sekmīgo sniegumu "Dolāri" turpināja arī pēc pārtraukuma, tomēr trešās ceturtdaļas otrajā pusē čempionu uzbrukums apstājās, jo piecu minūšu laikā gūti tikai divi punkti, turklāt "RSU-2" guva nogriežņa pēdējos deviņus punktus, panākot 58:72 uz tablo. "Dolāriem" steidzīgi bija jāsāk par mīnusu deldēšanu, kas neizvērtās tik sekmīgi kā gribētos, tādējādi vēl viens zaudējums nozīmēs čempionu pilnvaru nolikšanu.

 

Ar 22 punktiem par rezultatīvāko "RSU-2" spēlētāju kļuva Ginters Ansis Blumbergs, kurš pievienoja arī piecas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles, bet "Dolāriem" Dāvis Matīss Žilde izcēlās ar 28 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm.

DDL

Divīzijas rezultivitātes līderi